İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce hangi domaini almalıyım?

S

Skeleton

Misafir
Yabancı içerikli bir bilgi sitesi için domain alacağım. Aşşağıdaki domainlerden hangisini almam daha iyi olur (seo, indexlenme, sitedeki keywordler ile uyum, vs... açısından)

www.hedehödökalkanı.com
www.hede-hödö-kalkanı.com
www.hedehödö-kalkanı.com
( www.hedehödö.com , .net, .org, .info alınmamış tabii ki :) )

İlk yazdığım alınmış sanırım ama onun da .net uzantılısı boşta. Siz olursanız hangisini alırdınız? Bir de bir tanesini daha önceden alınmış ancak şu an boşta. Bu domainin daha önceki yayın hayatında ceza alıp almadığı tarzı bilgilere ulaşabilir miyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yabancı içerikli ise niye kalkanı ? eğer seo için düşünüyorsan "-" olan domain daha uygun olabilir..

cezalı olup olmadığını bulamıyorsun galiba... bende aramıştım onu ama bulamamıştım..

bi de aklıma takılan şu al 3 ünü birden :) 6-7 $ lık bi şe sonuçta. iyi bir projen varsa 6-7 $ hiç bi şe değil...

T

TGP

Misafir
Seo ne demek?

- isareti genelde bildigim kadarı ile google'da spam diye geciyormus. Yani spam yapan sitelerde yaygınmıs... vs.... Anlatmak istedigimi tam acikalayamadim sanirim...

S

Skeleton

Misafir
yabancı forumlarda tutturmuşlar bir "blue widgets" ya da "red widgets" falan böyle jenerik olayları tanımlamak için, ben de "hede hödö kalkanı" diye bir şey uydurem dedim :)

3 ünü birden almak problem değil, hiç bir şey yapmasam bile adsense ile en azından domain parasını çıkarırlar :) önemli olan bir tanesine ağırlık vermek ve orda burda onu yazmak, diğerlerini yönlendiririz.

S

Skeleton

Misafir
SEO = Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu :) )

evet bende de - işaretli domainler pek iyi bir izlenim yaratmadığı için bu konuyu açtım :)

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bence daha güzel domain seçenekleri varken keywordlar için böyle berbat isim alman benim fikrimce israf
Keyword'lere göre daha güzel birşeyşler bulursun düşünceni biraz zorlarsan :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yabancılar aralarında tire olan domainleri tercih ediyorlar ama henüz türkiye'de o kadar yaygınlaşmadığı için garip geliyor bize. türk insanı tembeldir tire koymaz ya da unutur diye düşünüyorum açıkçası ben ama yabancı içerik olacaksa sorun olacağını zannetmiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5