İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce ne kadar değer biçer ?

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.com , .org ve .info su dolu olup Sedo nun .info uzantısına 495$ fiyat verdiği tek kelimelik anlamlı ve çekici bir .net domaine sizce Sedo ne kadar değer biçer ? ingilizce bir kelime. satın almış bulunuyorum. kullanmayı düşünüyorum. Sedo`yu kullanmadığım için fazla bir bilgim yok.

birşeyler kesin belli oluğunda buraya domaini de yazarım. şu an yazamayacağım.

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
" Sedo nun .info uzantısına 495$ fiyat verdiği " demek le kastettigin sey tam olarak nedir?

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domain yazmadan tahminde bulunmak yanlış olur bence..
495 doları biçen sedo mu yoksa domainin sahibi mi bahsettiğin .infoya?
Eğer sahibin belirlediği fiyatsa uçuk olabilir yani o rakama göre de fiyat vermek alaklı olmaz gibime geliyor..

En iyisi sen domaini yaz ve fiyat önerilerini al..
Eğer yazmıycam diyorsan.. ingilizce demişsin.. bir keyword mü? harfsayısı nasıl? daha fazla bilgi verebilrisin belki..

ama dediğim gibi yaz öğren direk :)

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi ilk önce birşeyi iyi anlayayım da...

Sedo da otomatik olarak domaine fiyat biçme gibi bir olayı var mı yok mu ?

Çünki bir arkadaşımın ünlü bir domainine Sedo 40.000 Euro fiyat biçti otomatik olarak. Hala da 40.000 Euro yazıyor. Arkadaşım bana Sedo nun bu fiyatlandırmayı yaptığını söylemişti. Yoksa ben mi yanlış anladım ?

S

SempatiX

Misafir
Fiyati kendin belirlersin... Bu arada domainini sakin söyleme burada hirsiz çoktur... Çalar malarlar ne olur ne olmaz dikkati elden birakma :D

Anyone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.info uzantısının hitti günlük 5 bin ise 495 dolar olabilir. hitti varsa parayı verirler bunuda unutma

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
fiyatinin sen belirlersin info suna adam 495 dolar demisse comu da olsun olsun birz daha yukari olsun tabi hiti varmi yok mu oda onenmli type in domain mi ?

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neyse yani adresi bilmeden tahmin yapmak zor.. Ama arkadaşın dediği gibi yazmak tehlikeli de olabilir (zannetmiyorum ama). Sedoda fiyatı kendin belirlersin. Appraisal yaptırdıya adam belki iyi bir domaine 40000 dolar ifilan biçniş olabilir sedo..

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sedo'nun domain fiyatı belirleme hizmeti var. 49 $ veya 49 € olması lazım.
ikinci olarak sedoda 2 türlü domain satış olayı var. birincisi yüksek hitli domain satışı. ikincisi jenerik domain satışı. ayrıca bir de extension ile anlamlı söz öbekleri oluşturan domainler var. take.in inter.net gibi.
eğer teklif verilen .info domain jenerik olduğu için değil de çok yüksek hit aldığı için o teklifi almışsa senin .net domaine sahip olman bir işe yaramaz.
genelde yüksek hitli domainlere ilgi var. sebebi de daha yüksek kazançlı parking programları.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedo fiyat belirlemiyor. 49$ verip değerini belirletebilirsin. otomatik olarak bu işlem yapılmıyor. domain fiyatına 10.000$ dan yüksek rakam istersen, sedo dur bakalım neden bu kadar çok istiyorsun, 49$ ver de değerine bakalım diyor. daha sonra karakter sayısı, ingilizce olup olmaması, hit vb. kriterlere bakarak değer belirliyor. 10.000$ dan fazla değeri gözüken domainler bilin ki bu işlemi yaptırmıştır. otomatik olarak olmuyor.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm... ok anladım herkese teşekkürler. Sedo`yu kullanmadığım için detay bilgilere sahip değilim.

Söylediğim domain eg-zotikally.net idi. .com .org ve .infosu dolu. .com .org u aktif. Tek başına anlamlı, ingilizce ve bence iyi bir domain. Bilmeyenler için anlamı; "eg-zotik şekilde" gibi birşey oluyor. Yakında aktif hale getiricem siteyi. Bu konuyu açmadan önce zaten satın almıştım. Uzun zamandır eg-zotik projelerim olmamıştı :)

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sana tavsiyem kesinlikle sedoda appraise ettir domain i fiyat tahminimce 5-6bin dolar civarı çıkar. 50 dolarlık bir risk almaktan iyidir dimi?

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alicanorg,

appraise ettir derken ne demek istedin ?

çünki yukarıda yazılanlara göre ancak çok yüksek mebla edecek domainler için sedo fiyat biçiyormuş ? o da 49$ verirsem.

sen 49 u da vermeden fiyat biçtirt diyorsun ?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedo domaini satmak için değer girmenizi söylediği zaman 10.000$dan yüksek rakam girdirtmiyor. 10.000$ dan yüksek rakam girmek için önemli appraisal. yoksa önemi yok bana göre. 49 u vermeden değerleme yapmaz.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
appraise ın ne demek olduğunu biliyorum da...

neyse ben anladım anlayacağımı :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5