İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sizce ne yapmalıyım????

plesk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayın arkadaşlar yaklaşık 100 sitemden birbirlerine link verdim...sitelerimin neredeyse hepsi sandboxa girdi...ne tavsiye edersiniz linkleri kaldırmalımıyım????sitelerin yarısı blogspot bu arada?

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
link verdin die sande girmiş olması ilginç...

Zaten öyle değildir, eminim başka bir sorun var.

100 site diyorsunuz, 100 tane ayrı içerik siteye kaç adamla birlikte içerik bastınız acaba :)

100 sitenin 30-40 tanesi eminim aynı içerikte, aynı içerikten aynı içeriğe link verdiğiniz için düştüğünüzü düşünüyorum. Ama yok, siz ayrı ayrı içerikte 100 site yaptı iseniz bilemiyorum..

yakoSin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
link verdin die sande girmiş olması ilginç...

Bende de buna benzer durumlar oluyo..Bir sitedeki link çıkışı aşırı şekilde artarsa google search'ten bile banlanır domain.. 3 tane domainim gitti bu yüzden ..

Google'ın 2008 algoritması biraz farklı , sen linkleri kaldır ve özgün içerik eklemeye bak..

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Bende de buna benzer durumlar oluyo..Bir sitedeki link çıkışı aşırı şekilde artarsa google search'ten bile banlanır domain.. 3 tane domainim gitti bu yüzden ..

Google'ın 2008 algoritması biraz farklı , sen linkleri kaldır ve özgün içerik eklemeye bak..

Bunu biliyoruz pek tabi o şekilde banlanırsın fakat 100 blog arasında çapraz yaptın diye sand e girmiş olabileceği mantıksız...

Ama blogların hepsi copy-paste ise sand e girmesi süpriz olamaz.

yakoSin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu biliyoruz pek tabi o şekilde banlanırsın fakat 100 blog arasında çapraz yaptın diye sand e girmiş olabileceği mantıksız...

Ama blogların hepsi copy-paste ise sand e girmesi süpriz olamaz.
Benim için sürpriz yok hocam artık..1 aydır siteye dahi girmiyordum durduk yere sandbox'a girdi, ilk sayfada çıktığı aramalarda şuan 451. sayfada..

Yani yaptığımız bi işlem ters tepiyorsa , ya bu işlemi geri almak yada bunu çözmek için çözüm yolları geliştirmek lazım..Arkadaş içinde çözüm yolu bence özgün içerik ve alakasız sitelerden verilmiş linkleri kaldırmak.

ByMsT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fazla link çıkışı %100 ban sebebi değildir 900 tane link çıkışı olan site biliyorum aramalarda bile çıkıyor

ByMsT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O şekilde tabiki banlanırsın banlanmayı bekliyordun harelde :)

C

cehennet

Misafir
moruq aynı sorunu bi arkadaşım yaşadı ne var ne yok bütün linkleri kaldırdı 1'de en son neler eklediyse sildi 1 hafta sonra sand kalktı

plesk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim...linkleri kaldırıyorum hayırlı olsun...herkese teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5