İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce sebebi ne olabilir ?

navarro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
6 aydır gayet sorunsuz çalışan bir subdomanimdeki script sorun yaratmaya başladı . Hostum tr lokasyonu ve aşırı hızlı. Fakat siteye giriş yapıldığı zaman sitenin sadece üst kısmı açılıyor ve alt kısmı yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra açılıyor. Daha önce böyle bir sorun yoktu 2 gündür böyle. Sitenin çok geç açılan kısmı include olan kısımlar. Hadi desemki makinadamı bir problem oluştu , diğer sitelerimdede scriptler var ve böyle bir sorun yok gayet hızlı açılıyor. Sizce ne olmuş olabilir bir fikriniz varmı ? Neden süratle açılan sayfanın şimdi sadece üst kısmı açılıp 2 dakika include olan kısımları bekletiyor ?

acemicoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendi tahminimce şoyledir dogrumu bilmiyorum ama mesela tasarım 2 tablo olarak olusturulmustur ustde diyelim kategoriler olsun alta ise oyun ve resimler olsun diyelim yukarı tablo daha cabuk gelir eger dedigim gibi 2 tablo iste hücreleri birleştirmeyi dene

navarro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 Kısım arasında başka bir host'tan resim vs. var mi?

Hayır sitede herhangi farklı bir hosttan veri alınmıyor. Yani yeni kurmuş olsaydım anlardım fakat 6 aydır böyle bir problem yoktu çok rahat şekilde açılıyordu birdenbire bu şekilde açılmaya başladı. Hostla ilgili olmadığı kesin çünkü include olmayan kısımlar süratle açılıyor sade include olan bölümler geç açılıyor. Acaba dedim bu neden kaynaklanabilir ? Mysql ile bir alakası olabilir mi ?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Acaba heklenme gibi bir durum olabilir mi?

Tüm kodları incelediniz mi bir değişiklik var mı diye ?

navarro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acaba heklenme gibi bir durum olabilir mi?

Tüm kodları incelediniz mi bir değişiklik var mı diye ?

inceledim herhangi bir değişiklik yok.
Aslında sormamın nedeni şu , hostta bir sorun yok kodlarda bir sorun yok , acaba diyorum mysql yapısında sorun oluşma gibi bir durum olabiliyormu ? Yani onarmak filan gerekiyor olabilir mi yahut bu durumun mysql ile bir alakası olamazmı ? Aklıma herhangi birşey gelmiyor başka.

Not: Bu arada sitenin hemen açılan üst kısmında google reklamları ve logo var haliyle girenler ilk bakışta bişey göremedikleri için reklama tıklıyor . Yani bu ters durum bana para kazandırsada genede düzeltmeye çalışıyorum. Süre tuttum demin tam 2 dakika 35 saniye sonra açıldı alt kısım :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Eğer mümkünse pm ile siteyi verirseniz memnun olurum...

navarro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorunu çözdüm. include olan kısımları tek tek kaldırıp siteyi kontrol ettim. istatistik.php yi kaldırınca site hemen açıldı. istatistik.php yi açıp bakınca orada başka bir include daha olduğunu gördüm onuda açtım içindeki mysql ye giden db bilgileri farklıydı o siteye girince açılmadığını görüp kendi bilgilerimle değiştirince düzeldi.Problem sayaçtaymış . Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.

AhmetPasha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql kullanıyorsa şişmiş olabilir fazla veri olabilir yani
sunucunun yükü artmış olabilir.
include'lar var demişsin includeların kullanışı hatalı olabilir
ve bu sunucu yükü arttıkça kendini belli etmmiş olabilir
en iyisi yavaş açılmaya başladığı bölümdeki kodları
teker teker deaktif ederek nerde hızlandığını yakalamak

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fikir olsun diye söyleyim session temp klasörlerini boşalt. temp klasörün varsa onu da boşalt ve database içinde veri çokluğu zamanında indeks olarak tanımalamadığın alanlar sorun çıkarmazken artık sorun olmaya başlamış olabilir. indeks tipindeki fieldlarını indeks olarak tanımla.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi