İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce Vbulletin'de Bu olabilirmi ?

mgtdizayn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Merhabalar ;

Misal iki büyük forumu birleştirmek istiyorsun ne onun seosu kayıp olsun ziyaretcisi kaybolsun nede onun ama iki siteyide bir yerde toplucaksın yani şöyle aa.com ile bb.com birleştirirsek ikiside aa.com birleşcek ikisinini databasenin bir database haline getire biliyormuyuz ? yani Googlede ki bb.com indexleri tıklanınca aynı bb.com gibi aa.com açılabilrmi ? Sizce böyle birşey mümkün mü veya en az şekilde hit kaybı ile nasıl bir yol izlemeliyiz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
illaki hit ve index kaybı yaşanacaktır, eğer iki sitede vb ise vbcoderlar bunu halledebilir

AxiKill

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıkçası yıllardır vBulletin ile uğraşıyorum fakat böyle bir şeyle karşılaşmadım sonuçta iki sitede farklı database bilgilerine göre kurulmuş farklı siteler. Sitedeki prefixlerde birbirinden bağımsız. Konuları ve üyeleri çekmenin mümkün olduğunu hiç sanmıyorum eğer olsaydı hit olmak isteyen siteler birçok sitenin üye database sini satın alıp kendi sitesindeki real üye sayısını çoğaltabilirdi.

Domain park yapabilirsin. Ama iki farklı sitenin databasesini birleştiremezsin. Depresan ' ın dediği gibi bir coder çıkarsa o coder forumda gezmesin daha iyi işler yapabilir :)

KLAMP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belirttiğiniz uygulamanın olabileciğini hiç sanmıyorum yapılmaya çalışılsa bile tablolar çakışır

tek siteyi farklı domainler ile açmak istiyorsa bu kolaylıkla yapılabilir cpanel parked domains kısmından ama iki farklı mysql veritabanı birleştirmesi olacağını malesef olumlu olarak bakamıyorum.

Tutaste

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda tam emin değilim hiç denemedim ama lokal hostta deneyerek olup olmadığını görmek mümkün olabilir.
Lokal hosta 3 tane vbulletin kurmalı
1. aaa.com forumu
2. bbb.com forumu
3. yeni vBulletin ve buna Impex kurulmalı
yeni vBulletinde Impexi çalıştırarak önce aaa.com dakileri trasfer edeceksin, sonra bbb.com dakileri trasfer edeceksin

ANCAK DİKKAT! burada bir sorun var
aaa.com daki ana kategori ID:1 PHP olsun, bbb.com deki ana kategori ID:1 ASP olacak;
Impex burada kategorileri kendisi oluşturacak bu durumda Impex nasıl ne yapmalı? iste sorun burada.

Ancak bu sorun için şöyle bir önerim olabilir tabi yine denemek lazım
her iki sitede ana kategori ve forumların IDleri aynı sayı gelecek şeklinde yeniden ana kategri ve forum oluşturup konuları buraya taşımak lazım, yanı burada aynı IDlere sahip kategori forumlarda aynı kategori ve forumlar var demek olacak Impexte her iki forumdan alacağı konuları aynı kendi kategori ve forumlara taşımış olacak

Tabi bunlar yorum, ama php ve mysql iyi bilen biri özel kodlar yazarak bazi eksikleri veya ön düzenleme yapabilir diye düşünüyorum

Burada index kaybı olmaması mümkün değil gibimi geliyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5