İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizi en çok zorlayan kelimeler nelerdir?

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
developer , repin benden bugün :)
Asla yapmadıklarım :
- Link değişimi
- Toplist üyelikleri
- Hitlist üyelikleri
- Spam
- Cloaking
- Doorway Page

- Link değişimi- bir kere denedim , keyif almadım , bıraktım..
- Toplist üyelikleri-altı taneden fazla tlist kodu yerleştirmedim..
- Hitlist üyelikleri- hiç ilgimi çekmedi..
- Spam- iyinete girmeden önce bilmezdim..(sadece mail olanını biliyordum)
- Cloaking-hala nedir bilmiyorum
- Doorway Page-hala nedir bilmiyorum

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
problem olmuyor kelimeler pek fazla diyebilirim :p sandboxla akraba olduk zaten o da bizden biri

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugüne kadar en çok 100 milyon arama sonuçlu bir keyword ile uğraştım, ama onda da zorlanmadım, ilk 5'teyim. Diğer sitelerin hedef kelimesi 3 ila 5 arasındayım.

Yaptıklarım :

+ Projeye özel programlama ve tasarım
+ XHTML ve CSS dosyalarının W3C tavsiyeleri ile işaretlenmesi ve onaylanması
+ Section 508 ve W3C-WAI uyumlu sayfalar
+ Çoklu tarayıcı desteği (IE, Mozilla Firefox, Opera vs.)
+ Özgün içerik
+ Özgün proje
+ Kaliteli ve PR'si yüksek bir kaç siteden link almak.

Asla yapmadıklarım :

- Link değişimi
- Toplist üyelikleri
- Hitlist üyelikleri
- Spam
- Cloaking
- Doorway Page

+++rep teşekkürler.

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet, olmaz. 1 güncellemede patladı.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=sohbet&meta=

Nerede alemsohbet.net?

Hocam takip ettiğime göre o kelimede minimum 6 aydır alemsohbet birinci yani 1 güncellemede patlamadı. Neden şimdi orada yok diyorsun geçenlerde okuduğum bu konuya göre sanırım fazla link vererek sandboxa düşürmüşler. http://www.r10.net/webmaster-genel-...esiz-net-ve-tekaskim-net-virus-yayiyor-5.html

Google'nin kriterleri belli bunlara zaten çoğumuz uyuyoruz; Ama Bu kriterlerden en esnek olanı backlink. Nasıl, nereden, ne zaman alıcacağı bilinirse kesinlikle en önemli kriterdir. Çok link alan kazanır demiyorum.

Takip ettiğim sitelerde ve yaptığım denemelere göre hedef kelimedeki rekabete göre google ın siteye yaptırımları değişiyor. Sıfır rekabetteki bir kelimede fazla(tabiki bununda bir sınırı vardır) link alırsanız bile sandboxa düşmeyebilirsiniz; Ama örneğin sohbet kelimesinde sitenize kısa süre içinde farklı ipten 5+ link gönderirseniz muhtemelen 2. haftadan itibaren hitiniz yerlerde sürünecektir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
travel kelimesinde az daha kafayı yiyodum ilk 10 sayfaya girmeyi başardım ama (uzun sürmedi tabi:))

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam takip ettiğime göre o kelimede minimum 6 aydır alemsohbet birinci yani 1 güncellemede patlamadı. Neden şimdi orada yok diyorsun geçenlerde okuduğum bu konuya göre sanırım fazla link vererek sandboxa düşürmüşler. http://www.r10.net/webmaster-genel-...esiz-net-ve-tekaskim-net-virus-yayiyor-5.html

Google'nin kriterleri belli bunlara zaten çoğumuz uyuyoruz; Ama Bu kriterlerden en esnek olanı backlink. Nasıl, nereden, ne zaman alıcacağı bilinirse kesinlikle en önemli kriterdir. Çok link alan kazanır demiyorum.

Takip ettiğim sitelerde ve yaptığım denemelere göre hedef kelimedeki rekabete göre google ın siteye yaptırımları değişiyor. Sıfır rekabetteki bir kelimede fazla(tabiki bununda bir sınırı vardır) link alırsanız bile sandboxa düşmeyebilirsiniz; Ama örneğin sohbet kelimesinde sitenize kısa süre içinde farklı ipten 5+ link gönderirseniz muhtemelen 2. haftadan itibaren hitiniz yerlerde sürünecektir.

Yaklaşık 2 senedir bir projemde ilk 5 sonuç içerisindeyim, diğer projelerimde ise 1 senedir ilk 3 sonuç içerisinde yerimi korumaktayım. Link değişimi hayatımda yapmadım ve üst mesajlarımda asla yapmadıklarım listesine eklemişimdir.
Neler yaptığımın birkaç maddesini üst mesajlarımda verdim. Önemli olan Google algoritmasını değiştirse bile yerinizi koruyabilmenizdir.
Ek olarak, projelerimde Sandbox'a hiç girmemiştir..
2 senelik projemin hedef kelimesi 20 milyon arama sonuçludur
1 senelik projemin hedef kelimesi 100 milyon arama sonuçludur.

Çapraz, dikey, dikdörtgen, kare her nasıl link değişimi yapılıyorsa sonuçlar ortada, ya sandboxa düşersiniz yada zaten 2-3 güncelleme sonra şutlanırsınız..

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam link değişimi yapmıyorsanız zaten sandboxa girmemeniz çokta önemli bir başarı değil. Google alogaritmasını değiştirse bile ana kriterler genellikle değişmez.
Hedef kelimelere gelelim. Şuan 54milyon sonuç veren bir kelime için site yapmayı düşünüyorum. Ciddi anlamda 5-10 tane rakibim var. Şuan tam olarak bitirmediğim ama yayında bir sitemin hedef kelimesi 10milyon arama sonucu veriyor. ve tek bir rakibim bile yok. Hatta siteyi yaparken kaynak sıkıntısı çektim diyebilirim :) Tek ihtiyacım olan şey uygun site, seo, backlink ve zaman.
Yani diyeceğim şu ki @Developer hocam mesele sonuç değil, bence ciddi anlamda seo kurallarına uygun olarak yarışan rakip sayısı önemlidir. Ben de sohbet kelimesini bunun için örnek olarak verdim. Eminim sizin hedef kelimelerinizden daha zor bir kelimedir.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sohbet, chat,mp3,oyun gibi şeyler ilgimi hiçbir zaman çekmedi, bilemem. Ancak yüzlerce rakibimin olduğunu biliyorum.. Ve hedef kelimemle günde 2K hit çekiyorum, yeterli mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5