İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizi en çok zorlayan kelimeler nelerdir?

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam takip ettiğime göre o kelimede minimum 6 aydır alemsohbet birinci yani 1 güncellemede patlamadı. Neden şimdi orada yok diyorsun geçenlerde okuduğum bu konuya göre sanırım fazla link vererek sandboxa düşürmüşler. http://www.r10.net/webmaster-genel-...esiz-net-ve-tekaskim-net-virus-yayiyor-5.html

Google'nin kriterleri belli bunlara zaten çoğumuz uyuyoruz; Ama Bu kriterlerden en esnek olanı backlink. Nasıl, nereden, ne zaman alıcacağı bilinirse kesinlikle en önemli kriterdir. Çok link alan kazanır demiyorum.

Takip ettiğim sitelerde ve yaptığım denemelere göre hedef kelimedeki rekabete göre google ın siteye yaptırımları değişiyor. Sıfır rekabetteki bir kelimede fazla(tabiki bununda bir sınırı vardır) link alırsanız bile sandboxa düşmeyebilirsiniz; Ama örneğin sohbet kelimesinde sitenize kısa süre içinde farklı ipten 5+ link gönderirseniz muhtemelen 2. haftadan itibaren hitiniz yerlerde sürünecektir.

fazla link vererek sandboxa düşürmüşler
O nasıl oluyor açıklarmısın? dalga geçmişler sizle :p

Wikinin olduğu kelimeler çok kasıyor pr6 dan aşağı sayfası yok adamların.

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
fazla link vererek sandboxa düşürmüşler
O nasıl oluyor açıklarmısın? dalga geçmişler sizle :p

Wikinin olduğu kelimeler çok kasıyor pr6 dan aşağı sayfası yok adamların.

Fazla link vererek sandboxsa düşülmez , kimse bunun farkında değil farklı farklı yorumlar yapılıyor herkezce tabi ama isin gerçeğini kimse bilmiyor..

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Fazla link vererek sandboxsa düşülmez , kimse bunun farkında değil farklı farklı yorumlar yapılıyor herkezce tabi ama isin gerçeğini kimse bilmiyor..

Zaten bunu bilmek için seo uzmanı falan olmak gerekmez,
nasıl bir mantıktır bu site benim siteme link verip sandboxa soktu diyor adam.

Ama googlenin yeni düzenlemesi işime yaradı sanırım aynı ipden verilen linkleride sallamaya başladı google :)

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kelimede yükselmek değilde bi siteyi birkaç kelimede yükseltmek biraz zor oluyo donanım kelimesiyle donanımmerkeziyle yarışcaz yakında :p

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Zaten bunu bilmek için seo uzmanı falan olmak gerekmez,
nasıl bir mantıktır bu site benim siteme link verip sandboxa soktu diyor adam.
Verdiğim linkteki konuda öyle yazılmıştı bende onu aktardım. Fakat fazla link verip sandboxa düşürülme diye bir olay yok diyen iddacı bir arkadaş varsa 50-100-200 hitlik deneme sitesi(kendi sitesi olmalı) adresini versin düşüreyim... Yanlız vaktim sınırlı bedavaya uğraşamam 50-100ytl gibi bir ücret belirleriz iddaya gireriz.

@Developer hocam 2k hit çeken hedef kelime sizce yeterli olabilir. Ama bence bir seo genellemesi yapacak kadar yeterli değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5