İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Skype üzerinden alışveriş yapmayın! Dolandırılırsınız

iyikampanya

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
41
Merhaba
Arkadaşlar artık Skype bir iletişim aracı olmaktan çıktı ve dolandırıcılık için bir araç haline dönüştü. Özellikle bunun Türkiye'de böyle olduğunu düşünüyorum.
Siz siz olun telefon numarası, TC kimlik numarası ya da farklı bilgileri olmadan sırf Skype iletişim aracı üzerinden alışveriş yapmayın.

Birçok kişinin bu yolla dolandırıldığına şahit olmuştum ama ben hiç dolandırılmamıştım. Ama bugün 800 Avro dolandırıldım. Gidip hemen şikayetçi oldum ama bakalım izini sürebilirlerse dolandırıcı yakalanacak. Ancak çok ümitli değilim.

Saygılarımla.

dumanimsin

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
20
Skype üzerinden 2 defa dolandırılmış biri olarak ben de tavsiye etmiyorum buradan ticareti.

Skype üzerinden satış yapanların ortak özelliği nedir?
Dolandırıcı olmaları
Sattıkları ürünü muadillerinin çok altında fiyata vermeleri
Skype dışında iletişim yolu tercih etmemeleri
Kendilerini çok zengin ve mağrur göstermeleri

wunderdesigns

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Nasıl bir problem yaşadınız? Ne alışverişi yaptınız tam olarak?

---- Önceki mesajınıza ilave bir mesaj daha yazdınız ----

Bir de dolandırıcı profilini paylaşırsanız bir daha ki dolandırma vakalarını azaltmış olursunuz.

Son düzenleme:

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Öncelikle geçmiş olsun. Fakat sormak istediğim birkaç şey var. Hangi adresle alışveriş yaptınız? Ne kadar dolandırıldınız? Konuşma kayıtlarınız nerede? Nereye şikayet ettiniz? Bu detayları paylaşırsanız sevinirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5