İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

slm

S

sevdik

Misafir
bu kodu bir sayfada gordum ilgimi cekti fakat anliyamadim bunun anlami nedir ? kod su;

<div id="googlead" style="position:absolute; right:0px; top:0px; width:124px; height:600px; z-index:1"><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-0690115567174731";
google_ad_width = 120;
google_ad_height = 600;
google_ad_format = "120x600_as";
google_ad_channel ="";
google_page_url = document.location;
google_color_border = "FF4500";
google_color_bg = "FFEBCD";
google_color_link = "DE7008";
google_color_url = "E0AD12";
google_color_text = "8B4513";
//--></script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script></div>

kodun icerigi o js li dosyayi actigimda google hakkinda 100lerce kelimeler fln cikti nedir bunlar ?????

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
div içine yazdığın herşeyi 600 pixel yüksekliğinde bir kutuya koyduğunu ve bu kodu koyduğun tablo katman vs. ın tam üst sol köşesine getirdiğini düşün o işi yapıyor. z-index değeri vermiş muhtemelen birden fazla reklam gösteriyordur bu arkadaş..

<div id="googlead" style="position:absolute; right:0px; top:0px; width:124px; height:600px; positon:absolute;z-index:1">

değerinide bu koda eklersen bu kodu nereye eklersen ekle içindekiler daima sayfanın en üst sol köşesine gelir..

dhtml bu tarz şeyler için dhtml kullanımına bak bence...
arkadaş burda CSS kullanmış sadece ;)

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kodun icerigi o js li dosyayi actigimda google hakkinda 100lerce kelimeler fln cikti nedir bunlar ?????

:) bu konuda yazdıysan eğer google orjinal kodları bunlar sen bişey yapamazsın ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5