İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SMS gönderip, para kazanmak ( garantiarkadas usulü )

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,
çoğunuz biliyorsunuzdur. garantiarkadas . com sitesinin yapısı, bir operatör numarasına sms gönderip, gelen şifre ile siteye kayıt olmanızı sağlıyor.

Üyelik ücretini telefonunuzun faturasına/kontörüne yansıtıyorlar.

Bunu nasıl yapıyorlar? Bu tür şeyleri nereden öğrenebiliriz? İnternette konu hakkında kaynak bulamadım. Yabancı ülkelerde bu şekilde pek çok servis var.
Ama Türkiye'de yok. Ya da ben bulamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Daha önce açıldı. Zaten yurtdışında zilyon operator olduğu için çeşitlilik olması normal. Burada Avea, Vodafone, Turkcell var. Onların kurumsal işler bölümleriyle iletişim kurman gerekiyor. Forumda da "ejder" kullanıcı adlı arkadaşın bu tarz birşeyde aracılığı vardı gibi hatırlıyorum, yanılıyorsam düzeltebilir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
bildiğim kadarıyla, büyük bi anlaşma yapıp bu tarz bi işe girmedikçe, gsm şirketine sen pay vermiyorsun, gsm şirketi sana pay veriyor resmen. diyelim mesaj çekildi, tutar 10 ytl, 9 ytl gsm şirketine kalıyor, 1 ytl sana geliyor. (fiyatları salladımda, oran bunun gibi bişeydi.)

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ingilizcen varsa cellebrum.com vardı sms kredi satan
ama ingilizce yok sa " EJDER " le irtibata geç

scrol

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sistem teminat gerektiriyor. mesela turkcelle boyle bir anlasma yapacaksanız herhalde 100 milyar gibi bi ucret hibe etmeniz gerekiyor ve sonra bir numara aliyorsunuz 3057 atiyorum. herhalde %50 %50 bir ortaklik isine giriyorsunuz. mesela 10 kontore abonelik yapiyorsaniz bunun 5 i turkcelle kaliyor. zamanla basari gostererek bu orani kendi yonunuzde yukseltebiliyorsunuz. benim bildigim bu sekilde. tabi sadece birinden duyumdan ibaret ama dogruluk payi yuksek. ve su anda bu sekilde calisan garanti arkadas vs diger sms sirketler dahil 27 tane sirket oldugunu biliyorum

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Konu hakkında bilgim çerçevesinde bir açıklama yapayım..

Bu konu hadi ben bir numara alayım şu hizmeti vereyim diyebilecek kadar basit değil. Mantıklı olarak düşündüğümüzde de öyle olmaması lazım. Çünkü 4 hane var ve 1000-9999 arası yani toplam 8999 numara var, bunların bir kısmını operatörler kullanıyor. Yani bu hizmeti yaklaşık 5-6bin kişiye verebiliyor operatör. O nedenle herkese vermek istememesi de gayet normal. Öncelikle bir projeniz olmalı ve bu proje için bir bütçe ayırmanız lazım. Tanıtım bütçesi, elemanlar için bir bütçe ve altyapı için bir bütçe.. Öncelikle zaman planını yaptıktan sonra 1 yıl içerisinde en 200-300bin dolarlık bir harcama yapabileceğinizi kanıtlamanız gerekiyor. Daha sonra projenizin tutacağına sizin inanmanız ve karşınızdakileri inandırmanız gerekiyor. Tüm bu işleri ciddiyet ile yaptıktan sonra Turkcell, Telsim ve Avea ile görüşmeniz gerekiyor. Hepsinden aynı numarayı alabilmek için ayrı ayrı görüşmeler yapmanız lazım. 3'ünde de o numaranın boş olması ve size tahsis edebilecek olmaları gerekiyor. Daha sonra belirli prosedürler işliyor. Herhangi bir hibe yapmanıza gerek yok. Çünkü projenizde operatör ile ortak oluyorsunuz ve ortak çalışıyorsunuz. Haliyle siz ne kadar kazanırsanız operatörde o kadar para kazanıyor. Yalnız projenin tutmaması ve zarar etmesi durumunda sizin bir miktar parayı ödeme taahhüdü vermeniz gerekiyor. Bunun içinde genelde banka taahhütü isteniyor. Bu rakam değişebilmektedir 20-30bin dolar civarında oluyor genelde. Ama projeye göre değişecektir rakam.

Gelir paylaşım modeli genelde aşağıdaki gibidir;
100 birim üzerinden
40 devlet
30-35 turkcell/telsim/avea
25-30 Siz

Umarım açıklayıcı olabiliştir yazdıklarım..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bilgiler gayet güzel ve doğru. bende geçen sene çok araştırdım bu konuyu
ilgili şirketlerle konuştum. kafama pek yatmadı. o yüzden vazgeçtim
aslında ejder arkadaşımız madem ilgili bu konularla, biraz yüklenip böyle bir servis kursa da hepimiz faydalansak ( paypal tarzı yani ) Yani komisyonu kendisi alsa, alt yapıyı kuran kişi olarak.
Bilemiyorum kendisi daha vakıf bu sektöre. Nasıl olur acaba:)
düşünürmüsün böyle bir girişimi?

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bilgiler gayet güzel ve doğru. bende geçen sene çok araştırdım bu konuyu
ilgili şirketlerle konuştum. kafama pek yatmadı. o yüzden vazgeçtim
aslında ejder arkadaşımız madem ilgili bu konularla, biraz yüklenip böyle bir servis kursa da hepimiz faydalansak ( paypal tarzı yani ) Yani komisyonu kendisi alsa, alt yapıyı kuran kişi olarak.
Bilemiyorum kendisi daha vakıf bu sektöre. Nasıl olur acaba:)
düşünürmüsün böyle bir girişimi?

düşündüm ama tahmin ettiğiniz kadar rağbet görmedi bu fikir

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
doğrudur bilirim. herkes heyecan yapar ama iş nokta koymaya gelince herkes uçar pırrr :)
ama bu proje oldukça güzel ve gerekli. keşke bir şeyler yapabilsek hep beraber ve sana destek olabilsek

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim eski şirket yaptı bu yatırımı 1 trilyonluk da harcama yaptilar sonra battilar yanlis politikalar yuzunden

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
metro internet geliyor türkiye'ye bir kaç yıla kadar. o zaman internet faturasına yansıtabileceğimiz bir sistem/servis sağlayacakmış türk telekom. tabii baya kasvetli olacaktır kurulum ve tanıtım işlemleri.

o zamana kadar böyle bir projeye girmeyeyim en iyisi:)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
metro internet geliyor türkiye'ye bir kaç yıla kadar. o zaman internet faturasına yansıtabileceğimiz bir sistem/servis sağlayacakmış türk telekom. tabii baya kasvetli olacaktır kurulum ve tanıtım işlemleri.

o zamana kadar böyle bir projeye girmeyeyim en iyisi:)

Metro ethernet 2005 Ağustos ayında hizmete girdi, ilk kullanan firma da Teklan oldu.

sms olayında da sistemi (servisi) yapıp ortaya çıkacaksınız ki, insanlar var olan hizmetten alacak, diğer türlü talep gelirse yaparız dendiğinde bir türlü başlanamaz, ara programları yazmak son derece basit, burada genel anlamdaki tek zorluk maddi olaydır. Yakın zamanda bu konuda düşük maliyetli hizmetler kurulabileceğini düşünüyorum, vodafon dan dolayı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5