İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SmyHosting Rezaleti!Uzak Durun.

Akuastra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Smyhosting.com.tr Den SmyBSuperPaketLinux Web Hosting Paket Özellikleri bu paketi aldım gördüğünüz gibi fiyat 69.99 Ytl yani 70 diyelim kredi kartı ile ödedim.Sonra 15 gün olmadan 10 GB reseller 120 ytlye satmaya başladılar ona geçeyim dedim sorun çıkarttı ama sonra gine 70 ytl karşılığında 10 GB reseller paketine geçtim.Toplam 140 Ytl verdik.İyi gidiyordu ama dün akşam sitem saldırı almış ve bu yüzden resellerdaki tüm siteleri kapatmışlar arıyorum Sitem yüzünden tüm müşteriler mağdur duruma düşmüş de o yüzden bana dava açacaklarmış TAZMİNAT DAVASI . Paramı iade etmiyorlar Dava açacaklarmış sanki ben kendi siteme saldırdım.Alacağımda Botnete karşı koruma var etkilenmez dediler.Ddosu hesapa bile katmadılar.Şimdide böyle yapıyorlar.Sizce kim haklı?Ne yapmalıyım? 140 YTL az para değil 28-06-2008 bu tarihte aldım.​
1 kaç güne kadar kendisine iyi diyordum müşteri getirdim ama hiç.Paramın İadesini istiyorum 1 gün oldu sitelerim kapalı müşterilerim mağdur.En azından çözüm bulun

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Biz çözüm bulamayız çözümü siz hosting şirketiniz ile diyalog kurarak bulabilirsiniz. Birbiriniz ile laf dalaşı yaparak birbirinize saldırmak ve sağa sola şikayet etmek yerine diyalog yolunu tercih etmenizi tavsiye ederim. Karşınızda ki bu yolu bilmiyor ise diğer bir çözüm yolu bulunduğunuz ilin mahkemesidir.

Bilgilerinize.

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Kendileriyle görüşmüştüm ( aynı semtte oturuyoruz ) bizim semtte olmaları ve yer saglayıcı sertifikaları oldugunu görmüştüm iletişime geçtim ama pek sıcak bir iletişim olmadı.

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüketici Haklarına başvurabilirsiniz.

Hocam öncelikle size tazminat davası açamazlar, açarlarsa da kaybederler zaten.Çünkü zaten verdikleri hizmetin bunları kapsaması lazım.Eğer siteniz çok saldırı alırsada sizi mağdur etmemeleri gerekir.Ücret iadesini alabilirmisiniz emin değilim ama sizi mahkemeye veremezler.Tabi hostunuzu çok saldırı alıyor gerekçesiyle iptal ederlersede ücret iadesi yapmak zorundalar.(Sözleşmede aksi iddia edilmedikçe)

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SS
iptalzx7.png

http://www.smyhosting.com.tr/tos.html

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ödeme yaptığın sanal pos 3d secure değil ise bankanı ara böyle bi alışveriş yapmadım ben de 1 haftada para kartında

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
eğer fatura kesmedilerse direk maliyeye şikayet et. Ertesi gün kapılarına dayanırlar. Üstünede kk nın ait oldugu bankanı ara. Ödeme yaptım ama ne fatura geldi nede karşılığında hizmet aldım ne yapmam gerekli de. Tüm post girişlerini incelerler usulsüzlük varsa ceza yer bi ton.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Tüketici Haklarına başvurabilirsiniz.

Hocam öncelikle size tazminat davası açamazlar, açarlarsa da kaybederler zaten.Çünkü zaten verdikleri hizmetin bunları kapsaması lazım.Eğer siteniz çok saldırı alırsada sizi mağdur etmemeleri gerekir.Ücret iadesini alabilirmisiniz emin değilim ama sizi mahkemeye veremezler.Tabi hostunuzu çok saldırı alıyor gerekçesiyle iptal ederlersede ücret iadesi yapmak zorundalar.(Sözleşmede aksi iddia edilmedikçe)

Tüketici mah. Başvurması için faturası olması lazım. Faturası varsa arkadaşımızın parasını veya aynı özelliklerde aldığı ürünün aynısını talep edebilir. Tüketici mah. Yerine Kaymakamlıklarda ilçe Hakem Heyetleri vardır buralarada dilekçe yazarak baş vurabilirsin. Sonuç 2.5 ay içinde belli oluyor sana posta yoluyla geliyor.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Eğer gerçekten dava açılırsa ceza almanız yüksek ihtimal. Çünkü saldırıya sebep olmuş olabilirsiniz veya saldırı sırasında kullandığınız yazılımın sisteme yük bindirmesi ve sistemin kapanmasında etkisi olabilir. Siz dava açarsanız saldırı aldığınızı kabul ettiğiniz için tedbiren böyle bir uygulamaya gittiklerini söyleyebilirler. Paranızın kalan bölümünün ödenmesini talep edin. Burda hosting şirketi tamamen suçlu görünmüyor. İkiniz de mağdur olmuşsunuz. Ayrıca dava açılırsa bu başlık nedeniyle de ceza alırsınız.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saldırı alan siteyi çıkarın geri kalan siteleriniz kalsın ne sizin başınız ağırsın nede onların başı ağırsın.
Smy hosting sahibi kardeşim gibidir kimseye keleği olmaz.

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olur mu oyle sey hocam ya. Arkadas "gelin bana saldirin" demedikten yada siteler uzerinden yasa disi herhangi bir ise girismedi ise sonra kendisine hic bir ceza verilemez.

Boylesine sacma sayilacak bir olayi ne duydum ne gordum, ama Turkiye mahkemelerinde bile boyle bir islem yapilmayacagi kesin. Odemis oldugu paranin pro-rate edilip yani kalan hizmet suresi uzerinden yuzdesi hesaplanip geri odenmesi gerekir. Takip etsin pesini birakmasin.

Eğer gerçekten dava açılırsa ceza almanız yüksek ihtimal. Çünkü saldırıya sebep olmuş olabilirsiniz veya saldırı sırasında kullandığınız yazılımın sisteme yük bindirmesi ve sistemin kapanmasında etkisi olabilir. Siz dava açarsanız saldırı aldığınızı kabul ettiğiniz için tedbiren böyle bir uygulamaya gittiklerini söyleyebilirler. Paranızın kalan bölümünün ödenmesini talep edin. Burda hosting şirketi tamamen suçlu görünmüyor. İkiniz de mağdur olmuşsunuz. Ayrıca dava açılırsa bu başlık nedeniyle de ceza alırsınız.

RaSCaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olay öle hale geliyo ki belki paranızı dahi istemeden gidin diyedir belli mi olur.Tabi net bilmeden bişi demek yanlış farklı durumlar varsa.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5