İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Social Bookmarking Gücü ve Etkisi...

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
yabancılar bu konuda nerdeyse işin cılkını çıkarmışlar artık...

İşin sonu nereye varacak tahmin etmek zor ama aklıma PageRank'ın ilk çıktığı zamanlar ve sonrası geliyor. İlk mantık açıklandığında, bir websitesinin başka web sitesine link vermesi çok değerli olarak algılandı. Herkes, hurraa alelacele link almaya gitti ve muazzam bir link alışverişi başladı. Bu durum bazı istismarcıların işine yaradıysa da, fazla uzun sürmedi ve Google, Sandbox gibi bir koruma ile geri döndü. Yani? Fazla link almak, aşırı backlink kasmak vs. yarar yerine, zarar getirdi. Backlink hala etkili olsa da, ilk çıktığı zamanlardaki kadar etkili değil. Denge ayarlanmassa, sonu hüsran olabiliyor...

Peki şimdi ne oluyor? Google, sosyal ağlara önem verdiğini ve buralarda paylaşılacak linklerin değerli olduğundan bahsediyor. Olayın PageRank'taki gibi gelişeceğinden hiç şüphemiz olmasa gerek değil mi? Bunu muhakkak Google da düşünmüştür ve tahminince, Social Bookmarking'i (Bir nevi içki) fazla kaçıranları Sandbox gibi bir son bekleyecek gibi...

Şimdi social bookmarkingi abarttığımı söyleyenler olabilir. Fakat açıkçası 1 haftadır bununla uğraşıyorum ve çok ciddi social kastım diyebilirim. Sonuç ne mi oldu? Yaklaşık (günlük tekil) 20binlerde gezen forum sitem, social etkisi ile 35binlere fırladı. Bunu gördüğüm anda paylaşımları durdurdum ve yine söylüyorum. Muhakkak etkisi var arkadaşlar, yalnız buna bir önlem gelecek emin olun.

socialp.png

Cappystarj0e dan alıntıdır.

NetWork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bunu yapmamalısın abuz kardeşim, bırak adam istiyorsa buraya yazssın. Yazdıkları ne kadar doğru, yada ne kadar gerçek tartışılır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5