İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sohbet.Net satılıktır.

C

c4®

Misafir
Biri IRC mi dedi ? // Sohbet.net 'in bence uyguladığı bir kampanya bu ; geçen aylarda 30bin$ dediler şimdi ne diyorlar ; arada ısıtıp ısıtıp sunuyorlar ; aklıma başka bir şey gelmiyor.

ZaiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ovetto' Alıntı:
Arkadaşlar, IRC bitiyor ve yakın zamanlarda tamamen ölecek. Millet IRC'ye gireceğine MSN'e, ICQ'ya vs. ve Yonja gibi arkadaşlık sitelerine giriyor. Şahsen bende sağlam bir IRC kullanıcısı ve bağımlısı olarak IRC'yi bu nedenlerle bıraktım. IRC'den büyük paralar kazanmak artık hayaldir. Bu domainede hiç bir şekilde 35 bin dolar verilmez.

Güzel kardeşim sohbet.net ismi yeter sohbet.net web sitesinde sadece kuru bir aplet var site bile yok ama o site sizin yıllardır var olan iyinet.com sitenizden çok daha fazla hit alıyor. Sohbet.Net IRC Sunucusu 4 Mart 2004 tarihinde tam olarak faaliyete geçmiştir. Ve 1 sene gibi kısa sürede Türkiye'nin en büyük IRC sunucuları arasına girmiştir. Scriptimiz günde en az 4-5 bin hit almaktadır. İnanmayan varsa gelsin yüzyüze istatistikleri göstereyim. Web sitemize her ay en az 85 ülkeden giriş yapılmaktadır.

Ve şu an mIRC kullanıcılarının yerini WebChat kullanıcılarına bıraktığı bir dönemde öğleden sonra akşama kadar online yaklaşık 1000 tane web useri vardır.

Neyse kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş seninkide o hesap. Son olarak sohbet.net domaini bana ait domaini istediğim gibi satmak kiralamak kullanmak hakkına sahibim bende satmaya karar verirdim fiyatıda belirledim ilgilenen olursa satabilirim ilgilenen olmazsa bende kalmaya devam eder illa satacağım ama satmam lazım diye bir durum içine girmişte değilim müşteri çıkarsa satarım yoksa ben devam ederim.

Tüm arkadaşlara iyi çalışmalar.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla ben bir ara baktıgımda 75bin $ diyorlardı bir anda nasıl 40bin düşüşe geçti valla user kullanıcısına bakarsan eder gibi ama artık irc den para kaznamak zor yani zurna.net zamanında kaymagını yedi bence artık o bile bulamıyor kanal kiralamayı -op-oper vs.. zurna.net kanaların hepsini gezin özellikle global kanallarına hepsi kiralıktır yazıyor ve kanallar +m modunda op yok yani onlarında işleri içler acısı artık eskisi gibi irc hastası yok artık ilk aşamada icq girdi devreye sonra bişr an msn girince irc ve icq solladı diyorum yani eskisi gibi ne irc nede icq kullanılıyor msn kullanıyor %80 ama tabi bilemem sohbet.net sahibi bu degeri neye göre biçti ne diyeyim ona göre bir mantıklı düşüncesi vardı..

Umarım satar ama bazı arkadaşalrın dediği gibi biraz indirime giderse alıcı bulur diyorum..

"srkn"

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ovetto' Alıntı:
Arkadaşlar, IRC bitiyor ve yakın zamanlarda tamamen ölecek. .

uçuk bir düşünce olduğuna inanıyorum .) neye dayanarak bunları söylediğini anlayamadım doğrusu. yakında tamamen ölecek diyebilmene de takıldım. sence de uçuk değil mi? pazar sunulan her ürünün mutlak bir alıcısı bulur. sen beğenmeyebilirsin belki ama başkalarının hoşuna gidebilir bu iş. mynette hala 5-6 bin online sohbet kullanıcısı olduğunu ve en çok arananlarda mutlaka chat sohbet vs kelimelerin bulunduğunu hatırlatayım. ;)

A

altar

Misafir
Sohbet.Net domaini 35 bin $ a satılıktır. Teklifleriniz için 0555 253 88 68 nolu telefonu arayabilir veya [email protected]

adresinden bize ulaşabilirsiniz.

hahaha.. ha!

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ovetto' Alıntı:
Arkadaşlar, IRC bitiyor ve yakın zamanlarda tamamen ölecek. Millet IRC'ye gireceğine MSN'e, ICQ'ya vs. ve Yonja gibi arkadaşlık sitelerine giriyor. Şahsen bende sağlam bir IRC kullanıcısı ve bağımlısı olarak IRC'yi bu nedenlerle bıraktım. IRC'den büyük paralar kazanmak artık hayaldir. Bu domainede hiç bir şekilde 35 bin dolar verilmez.

Efet haklı olabilirsin ama bunada baya zaman var bu zamanda parayı götüren götürdü.. ama bunuda unutmayalım sohbet bittiğinde millet 5 sene geçtikten sonra yeniden İRcd hayaline gidicek.. msne IcQ diyorsun ama ircd ki zevki hiç biri tattıramaz bence cunku kalabalık bir ortamda muhabbet ediyorsun ve kim daha hızlı yazıcak diye yarış bile yaptığın oluor.. Ayrıca yonja.com a gelince artık arkadaşlık siteleri doldu yakında yonja.com'da biter Yani demek istediğim her ilk para ediyor :)) vede sohbet.net domaini sadece irdc olarak kullanıyor diye birşey yok bu sohbet.net'de arkadaşlık script vs kurabilirsin berkide diğer sitelerden daha cok kazanmaya başlarsın buda var yani.. benim düşüncem ;)

iyi çalışmalar..

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Sohbet.net'in iyi bir generic domain olduğuna katılıyorum. Sadece IRC için kullanılmak zorunda değil. Ancak diğer görüşüm ise mircturk röportajında da belirttiğim gibi IRC'nin bu eski protokol yenilenmezse 5 yıla biteceği yönünde. Bitmese bile bu kadar kullanılmayacağı kesin. Kalabalık ortam olayına gelince. Messenger programlarının kendilerine has grup&kanal mantığına geçmesi yakındır bence.

Uzun lafın kısası, bence olaya multimedia katmazlarsa IRC biter.

I

idealsohbet.com

Misafir
finli üstad jarkko oikarinen'in taa 1988 yılında bizlere sunduğu bu nimetin, her dönem ciddi rakipleri olmuştur.. başta ICQ sonra arkadaşlık siteleri ve şimdi de msn dediğimiz sanal kerhane.. web-cam, net-phone ve direk niyet belirten arkadaşlık siteleri gibi yenilikler çıktıktan ve yaygınlaştıktan sonra modası geçtiği sanılan irc hala salt yazılardan oluşan iletişimin sadeliğini ,asaletini ve heyecanını inatla ve bir nevi bağımlılıkla sürdürdürüyor.. IRC bir bağamlılıktır tamam kabul ediyorum eskisi kadar zevkli değil.. ama şunu da bilmeliyiz ki "IRC" sanal dunyanin giris kapisidir.. bir cok eve bilgisayar girmesine sebeptir, dolayısıyla "IRC" her zaman var olacaktır.. Her zaman doruklarda olmayabilir ama her zaman var olacaktır.. Online mesajlasmak ve tanısmak için en önemli sanal aracı programıdır.. Ha ayrıca msn olayını da irc e rakip gösterenlere çok güldüm teşekkür ediyorum kendilerine :) heralde arkadaşların msn e hatunlar uzaydan düşüyorlar.. neyse fazla uzatmaya gerek yok.. Olayı söyle bağlayayım.. IRC polülerliğini yitirmiştir fakat webchat halen popüler bir cöpcatan sistemdir.. Dolayısıyla istikbal webchattedir.. Sohbet.Net'in istediği rakam biraz fazla olsa da iyi para edeceği de kesindir..
Saygılarımla

R

REdBuLL

Misafir
Ovetto' Alıntı:

bunu anladığınz çok sevindim.
bende bitirdim artık mirc ve irc hayatımı.
ama hala devam eden arkadaşlarım var.
bitmedi diyorlar.
kendilerini kandırıyorlar sadece.

A

altar

Misafir
bence de, yakında ICQ'da gidecek, MSN durmaksınız ilerliyor, sürekli yeni özellikler çıkarıyor. ICQ bile bilmem kaç yıl sonra avatar özelliğini ekledi.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
idealsohbet rumuzlu arkadasa itafen ;

Sene 98 ... Oyle bir zor durumda kaldik ki gecenin bir yarisi Evde iki tane bilgisayar var ve birine windows 98 kurmamiz gerekiyor. Kurmamiz gerekiyor cunki isimiz var ... SuperOnline 'nin ircd 'sine girip windows 98 Key 'i istedigimizde bircok kisi yardim etti. Simdi hic fark etmez ( ki sizinkini denedim direk ban attilar ) bir tanesine girip help kanalinda oper admin kanalinda windows xp cd-key 'i isteyin size ne yapiyorlar ... Onceden irc amacina uygundu benim gozumde seviye vardi saygi vardi insanlik vardi. Ama son zamanlarda tamamen cigrindan cikmis durumda. X Server'ine girer girmez ahlak seviyesinin cok cok altinda olan bir cok oto mesaj geliyor. Butun Erkekler ( Pruzsuz ) Kiz aramak icin kiz tavlamak icin kiz meraki icin girip egosunu tatmin ediyor. Belki bircok kisi kizacak ama bu bir gercek. Kac tanemiz giripte irc te hic bir konusmamazlik ettik ? Cok nadir en fazla parmak sayimiz kadar. Ama IDEALSOHBET arkadasimiz arkadaslik sitelerine laf atip msn icin "KER [H] ANE" diyebiliyorken MSN'nin daha mantikli oldugunu goz ardi ediyor. Ben MSN 'de istemedigim biri ile konusmak zorunda degilim. Listeme istemedigim birini eklemem ekleyeni de kabul etmem. Bu dogrultuda kendi seviyemi bilmis olurum. Ama IRC 'de oyle degil. Simdi diyeceksiniz ignore edersin. Cozum mu ? Silence 'ye alirsin Cozum mu ? Neden rahatsiz edileyim ? Neden ozelim surekli gereksiz mesajlarla web sitelerinin reklamlari ile virus yayan sitelerle dolup tassin ki ? Isimi birakip birde onlari kapatmak icin mi ugrasacagim ? Surekli close -m 'mi yapacagim ? Laf atilan seyleri yapiyor olmaniz benimsemis oldugunuz gosterir ... Bakin burda ne var :

binlerce bedava mp
mp3bedava.com
komikler.com komik
%100 bedava mp3 sı
bedava mp3 yükleyi
bütün kızlar ve bü
mp3 - bedava türkç
muzikalani.com Ücr
Üniversiteli kızla
sıradışı ve Özel o

Bu Liste Realist.Gen.Tr 'nin Sagda altta hit gonderenler kisminda yer aliyor ... Burdaki "Universiteli Kizla" Yazan baslik hangi siteye ait biliyor musunuz ? www.idealsohbet.com 'a ait. Sitesine giriyoruz... ( Baslikta ki gibi birsey yok bu sadece user cekmek amacli atilmis bir baslik ) Arkadasimizin karsi oldugunu soyledigi "ARKADASLIK SITESI" Tabiri kendi kullandigi linkler arasinda yer aliyor ... "· Arkadaş Klübü" linki ise www.idealarkadas.net 'e gidiyor...

Eger MSN WebCam olayindan dolayi bu tanimlamalara maruz kaliyorsa siz irc 'yi savunan bazi arkadaslarimiz neden sitelerine "GORUNTULU CHAT" "SESLI CHAT" yazilarini yazmaktan vaz gecmiyorsunuz ...

( NOT : MSN ile ortak degilim :) Savunmuyorumda ... )

Iyi calismalar ...

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Bugün bilişimin kaymağını yiyen en büyük adam Bill Gates ise ve onun şirketinin yaptığı büyük ekspertiz çalışmalarından sonra Comic Chat'in durumuna bakılırsa bir bildiği vardır derim ben. Bu adamların vizyonları bizlerden daha geniş arkadaşlar kabul edelim.

Ayrıca IRC'nin artık savunulacak bir tarafı kalmadı. Hala savunulabiliyorsa gereksiz egoların tatmin olamamasından kaynaklanıyordur. Malumunuz messengerda herkez eşit. Ama IRC ? Vay be adminim ben modları.

IRC'yi küçümsemek değil amacım. Bu nankörlüğü asla yapamam. Bana çok şey kazandırdı IRC. Ama eskiden.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@DincerAydogdu Bana Neler Kaybettirdigini ve Neler Kazandirdigini Ah Bir Bilsen ...

B

By-e

Misafir
KerneL32 siz Max ile beraber irc.superonline.com u kiralayanlar değilmiydiniz ?

Bende 1 yıldır IRC kullanıcısı değilim ama neden herkes IRC bitti diyorki böyle birşey yok IRC eskisine nazaran daha çok rağbet görüyor. Burada sadece eskileri konuşuyorsunuz dal.net superonline undernet vesaire. Birde yeni irc lere bakın yada yeni acılan serverlere türkiyede binlerce IRC açıldı. Yüzlerce irc shell satıcısı var. Peki irc öldüyse bunlar ne ? birde şunu belirteyim MSN gibi chat programları tercih ediliyor diyorsunuzda adam MSN ine ekliyecek kişiyi nereden buluyor sizce ? IRC i mIRC diye nitelendirmemek gerek Bunların tabanı IRCD server lardır, IRCD server üzerinde şuan sesli görüntülü yazılı (ascii) chat programları kullanıyor.

DincerAydogdu seninde IRC bitti demeni istemezdim sana şöyle bir örnek vereyim. Senin zamanında O meşhur Klavye scriptinin kullanıcısı ile şuanki kullanıcı sayın bir olmaya bilir. Fakat şuan piyasadaki tüm klavye scriptlerin download sayısını toplarsak sanırım eski klavye script in download sayısından kat kat daha fazladır.

Herneyse konuyu dağıttığım için özür dilerim arkadaşlar. MSN in öldürdüğü bir chat sistemi varsa oda ICQ dür. Unutmayınki şuan ki MSN kullanıcılarının hemen hemen hepsi önceden ICQ kullanıyordu.

"srkn"

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+1 By-e.

Kendi adımıza bitirdiğimiz IRC hayatı, neden herkesin IRC hayatını bitirsin ki. IRC Var olduğu sürece birçok kullanıcı çekebilecek niteliktedir.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
97-98 yıllarında msn veya jaca chatler bugünkü gibi populer değildi. cafeye bir müşteri geldiğinde direk mirci açardı şimdi ise gözlüyorum adam direk msn ye giriyor. buda mircin biteceğinin göstergesi. belkide bunda türk serverlerinin sırasıyla mirce kapanmasınında etkisi olabilir. superonline gibi cok iyi sunucusu olan bir server kapansa useri ne yapar. başka servere gidip takılamaz. örneğin mynet kapandı ben irci bıraktım.

mircin ölüm nedenleri
- çok fazla irc server açılması
- çok fazla sahte ( trojan,bot) kullanıcıların olması
- doğru dürüst server kalmaması ( zurna.net en büyük server ama orayı anlatmama gerek yok herhalde. para için nickinizi bile satarlar birgün girersiniz ve nickinizin şifresi değişmiş )
- msn'nin güzel işler yapması. ( sesli chat, kamera, avatarlar vs. )

yinede irc her zaman olacaktır popularitesini kaybetsede. mirc kullanımı %20 ise 10'a düşecektir.

"srkn"

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kişisel tercih meselesini genele mal etmeye çalışıyoruz. Bu aslında ölüm-doğum arasındaki döngüye benziyor. Ne kadar ölen olursa olsun yine de birileri doğmakta. Ne kadar bırakan olursa olsun arkadan onun yerine eşi olmasa da mutlaka birileri irc'ye başlangıç yapacaktır. IRCD'nin geliştirilmesi taraftarıyım. Webchat uygulamalarının da IRC serverlarına katkısı ortada.

Msn ve ICQ ile IRC'yi kıyaslamak da yanlış bence. Sohbette keyif için MSN diyen arkadaşların güvenlik için de MSN demesi imkansız. Son bir bilgi: yeni bir virüs geliştirilmiş; virüs bilgisayara atılıp dosyalar şifreleniyor, sonra da bu dosyalar bilgisayar kullanıcısının kullanımı için parayla satılıyor. Bu sistemin dağılımı için en uygun program? Ne kadar almayalım, almıyoruz desek de jpg'in içine bile sıkıştırılan trojan oldukça güvenliğimiz tehlikededir. Kullanım rahatlığı, webcam gibi sunumlar hoş fakat; hazırdaki bilgisayardan olmak da var :rolleyes:

Bu zurna.net için en büyük server diyen arkadaşlar http://sohbet.mynet.com u ziyaret etmiyor mu acaba?

Neyse konu IRC'yi tartışma platformuna döndü. Başlığından da saptı. Sohbet.Net sadece irc için düşünülecek bir domain değil, birçok arkadaşımız bunu dile getirmiş, ileriye dönük bir domain olduğu için de fiyatı biraz tuzlu. Fiyatının indirilmesi, bu fiyat düşünüldüğüne göre, ileride pişmanlık oluşturabilir. Büyük sitelere veya bu işe girmeyi amaçlayan eliaçık girişimciler için uygun olabilir. Umarım hayırlısı olur. Saygılar.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@By-E

SuperOnline Kiralamadim Max dedigin kisi ile ilk superonline zorunlu iis paketini uygulayana kadar superonline deydim. Malesef daha sonradan bir sure daha superonline de kaldiktan sonra bir daha superonline ye girmedim cunku kapanip kananip acildi. Ben IRC hayati bitti demedim. IRC her halukarda olmez fakat amaci disinda sadece cinsel durtuler yuzunden kullaniliyor bunu soylemek istedim.

Iyi calismalar ...

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
sohbet.mynet.com u tabiki ziyaret ediyorum. mircle nasıl girebilirim diye bayağı uğraşıorum :) yanlız ben mirc ile girilebilen serverlerden bahsettiğimden zurna.net en büyük server dedim. yoksa mynette saçlarımız ağardı bizim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5