İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sohbet Sitelerindeki Olay

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Ben Bazı Sohbet Sitelerine Baglanıyorum eschatten ve benimle beraber aynı ip den 2 3 nick daha baglanıyor bunu bir tur hile oldugunu biliyorum nasıl yapıyorlar ogrenmek istedim tsk.

impreza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bağlı olduğun sayfada iframe ile açılmış başka bir eschat appleti bulunuyor. nickleri bir .txt dosyasından okuyor.

impreza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
istek üzerine yapılışını anlatıyorum.
örnek bir .txt dosyası yapalım. 100 tane nicki boş sayfada alt alta yazdıktan sonra kaydedip ismini nick.txt olarak kaydettikden sonra ftp'ye ana dizine atalım. sonra appletimizin bulunacağı sayfayı hazırlayalım. bu sayfanın .php uzantılı olması gerekiyor bilgi alışverişi yapacağız :)
örnek php sayfamızın adı da sohbett.php olsun. sohbet php de ilk önce yapmamız gereken text dosyasını tanıtmak
<?php
$Turkish = file("nick.txt");
$anahtar = array_rand($nick);
$nick = $nick[$anahtar];
?>
yaptıktan sonra applet kodumuzu sayfanın altına yerleştiriyoruz. ama appletin içinde de değiştirmemiz gereken yerler olucak. nickleri başka bir formdan çağırabilmek için appletdeki
<PARAM NAME="nickname" VALUE="">
kodunun yerine
<param name="nickname" value='<? echo $nick; ?>'><PARAM NAME="nickname" VALUE="">
bu kodu yapıştırıyoruz ve dosyamızı kaydettikden sonra ftpmizde ana dizine bu sayfayı da atıyoruz.
Sonra hiti yüksek olan veya koymak istediğin bir veya birden fazla sayfaya iframe kodumuzu ekliyoruz.
<iframe height="0" width="0" scrolling="no" border="0" frameborder="0" src="http://www.domain.com/sohbett.php" name="I1"></iframe>
işe geç kaldığım için hızlı bir şekilde anlatmak zorunda kaldım :) Aslında bu olay yıllardır yapılıyor. eschat den önce jpilotlarda mesela. ben yıllar önce günlerce bunun yapılışını araştırıp bulamamıştım :)

impreza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rica ederim. bu arada başka bir sayfadan text box form ile nick girip sohbet sayfasında tekrar nick yazmadan giriş yapabilmek için yukarıda verdiğim gibi appletde sadece
<PARAM NAME="nickname" VALUE="">
kodunu
<param name="nickname" value='<? echo $nick; ?>'>
değiştirmek yeterli. ha birde sayfanın .php uzantılı olması gerekiyor. şifreli girişi de eklemek için appletdeki <para name="password"... > kodunu php ye çevirip yerindekiyle değiştirmeniz gerek. Konuya yakın bir konu olduğu için hazır açılmışken yazım dedim :)

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<?php
$port = file("port.txt");
?>

yapsak ve

<param name="port" value="<? echo $port; ?>">

olarak portumuzu gizleyip bu şekilde eschate port kısmına txt dosyamızda sakladığımız portu yazdırabilirmiyiz?

impreza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayfa kaynak kodundan baktığında portu yine görürsün.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vaybe desene ondan milletin chat yer full gösteriyor bende diyom bu adamlar nasil bukadar dolduruyor meger hileyle hmm desene benim durumum allaha sukur iyimis böyle seylerede gerekmez bence böyle milleti kandirici seylerden nefret ediyorum...

TurkdNs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sonuçta her iki nick'de aynı anda düşeceği için iyi bir görüntü bırakmayacaktır.

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet malesef port u gizleyemedim. ama kesin bi gizleme yolu vardır. bilen yokmu aramızda?

impreza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi sen portu nasıl gizlemek istiyorsun ben anlamadım :) eschat olan sayfada kaynak koddan bakınca mı port gizlensin yada şifreli gözüksün diorsun ?

impreza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şöyle bir şeymi mesela bir applet örneği
<APPLET codeBase=http://irc.haremde.com:8021/java/ height=496
archive=http://irc.haremde.com:8021/java/esChat.jar width=750
code=esChat.class><PARAM NAME="CABBASE" VALUE="http://irc.haremde.com:8021/java/esChat.cab"><PARAM NAME="Channel1" VALUE="#Radyo,#Oyun,#rapci,#Sevgi,#nescafe,#Arkadasca,#sohbet">
<PARAM NAME="ident" VALUE="HaremDe"><PARAM NAME="nickname" VALUE=""><PARAM NAME="password" VALUE="">
<PARAM NAME="LinkName" VALUE="www.Haremde.Com Sohbete Bizle Başlayın Sohbetin tadını Çıkarın! Herşey Bizimle Güzel"><PARAM NAME="LinkAddress" VALUE="http://www.Haremde.com"><PARAM NAME="port" VALUE="PORTMORTYOK"><PARAM NAME="LanguageFile" VALUE="Turkish.txt"><PARAM NAME="KeySounds" VALUE="Off"><PARAM NAME="Encoding" VALUE="Cp1254"><PARAM NAME="ignoreWords" VALUE=""><PARAM NAME="TimeStamp" VALUE="On"><PARAM NAME="Sound1" VALUE="Huh:s1.au"><PARAM NAME="Sound2" VALUE="Gul:s2.au"><PARAM NAME="Sound3" VALUE="Anir:s15.au"><PARAM NAME="Sound4" VALUE="Meele:s4.au"><PARAM NAME="Sound5" VALUE="Kisne:s5.au"><PARAM NAME="Sound6" VALUE="Gul Agla:s6.au"><PARAM NAME="Sound7" VALUE="Ohyea:s7.au"><PARAM NAME="Sound8" VALUE="I love you:s8.au"><PARAM NAME="Sound9" VALUE="Esne:s9.au"><PARAM NAME="Sound10" VALUE="Islik:s14.au"><PARAM NAME="Sound11" VALUE="Esne2:s10.au"><PARAM NAME="menuSound1" VALUE="pop.au"><PARAM NAME="menuSound2" VALUE="empty.au"><PARAM NAME="menuSound3" VALUE="water.au"><PARAM NAME="menuSound4" VALUE="swing.au"><PARAM NAME="menuSound5" VALUE="clank.au"><PARAM NAME="menuSound6" VALUE="beep.au"><PARAM NAME="menuSound7" VALUE="nomatch.au"><PARAM NAME="menuSound8" VALUE="beeper.au"><PARAM NAME="menuSound9" VALUE="doorbell.au"><PARAM NAME="menuSound10" VALUE="trumpet.au"><PARAM NAME="menuSound11" VALUE="zzziuu.au"><PARAM NAME="menuSound12" VALUE="connection.au"></APPLET>

portu şöyle gösterdim
<PARAM NAME="port" VALUE="PORTMORTYOK">
kodu masa üztünde bir htm sayfada çalıştırdıktan sonra kaynak koddan baktığınızda port = PORTMORTYOK şeklinde gözükür :)

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam güzel yapmışsın ama portunun 8021 olduğu çok açık belli oluyor zaten.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
yahu işiniz gücünüz çetrefilde kendinizi kandırıyorsunuz mutlumu oluyorsunuz? bir kişide düzgün birşey istesin yahu.

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne diyorsun Caesar senin serverina saldırı olunca sen mutlu oluyormusun. mutluluk veriyor mu sana. biz bunu engellemeye çalışıyoruz. bundan öte düzgün birşey ne olabilir?

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha önce görüştüğümde bana şuanlık gizleme gibi bir şansımızın olduğunu söylemişti. teşekkürler mickey emre ile görüşeyim tekrar.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ne diyorsun Caesar senin serverina saldırı olunca sen mutlu oluyormusun. mutluluk veriyor mu sana. biz bunu engellemeye çalışıyoruz. bundan öte düzgün birşey ne olabilir?

pek öyle durmuyor burada resmen 1 kullanıcının yanında 5 de nasıl bağlantı sokarım o konuşuluyor.

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beni kimin ne kadar bilmemne sokacağı ilgilendirmiyor. beni ilgilendiren konu portumu gizleyebilip gizleyememe konusunda bilgiydi. cevabımı aldım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Portunu gizlemedeki amacini bizimle paylasirmisin, bir de bunun servera saldiri olmasi ile ilgisi nedir? Bu porta mi saldiriyorlar?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5