İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ŞOK KAMPANYA ! 10 € Ilk Ay %100 Dedicated Server

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hala elmayla armutu kıyaslıyorsunuz.Ben bu sunucunun hitap ettiği kesime birşey demiyorum.Bu sunucuda hosting satışı yapılamayacağını veya yüksek kaynak gücü gerektiren sitelerin barındırılamayacağını da sizden daha iyi biliyorum.

Ancak benim bildiğim birşey daha var.Daha doğrusu birkaç şey var.

Birincisi,özel yazılımlar gerektiren veya artık bir shared hosting paketinde barınamayacak seviyeye gelen bir site veya proje için bu sunucu kesinlikle uygun DEĞİLDİR.

İkincisi,bu kadar düşük özellikte bir sunucuda barınacak bir site işini düzgün yapan bir firmadan alınacak reseller paketinde çok daha rahat ve ucuz bir şekilde barınır.

Siz sunucuyu istediğiniz kadar managed olarak satın..Yine de onun sorumluluğu bir başkadır.Sunucu yöneticisi olmak büyük sorumluluk gerektiren birşeydir.Sizin gözünüzde sunucu yöneticisi olmak basit birşeyse bilemem..

seniseviyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hala elmayla armutu kıyaslıyorsunuz.Ben bu sunucunun hitap ettiği kesime birşey demiyorum.Bu sunucuda hosting satışı yapılamayacağını veya yüksek kaynak gücü gerektiren sitelerin barındırılamayacağını da sizden daha iyi biliyorum.

Ancak benim bildiğim birşey daha var.Daha doğrusu birkaç şey var.

Birincisi,özel yazılımlar gerektiren veya artık bir shared hosting paketinde barınamayacak seviyeye gelen bir site veya proje için bu sunucu kesinlikle uygun DEĞİLDİR.

İkincisi,bu kadar düşük özellikte bir sunucuda barınacak bir site işini düzgün yapan bir firmadan alınacak reseller paketinde çok daha rahat ve ucuz bir şekilde barınır.

Siz sunucuyu istediğiniz kadar managed olarak satın..Yine de onun sorumluluğu bir başkadır.Sunucu yöneticisi olmak büyük sorumluluk gerektiren birşeydir.Sizin gözünüzde sunucu yöneticisi olmak basit birşeyse bilemem..

Sevgili dostum bana 100 YTL bır sunucu satarmısın !

Evet managed benım gozumde oldukca basit bır sey 5 sene bosuna okulunu okup 4 firmada bilgi işlem IT sorumluğu yapıp ben bu işlere başladım destek verdıgım makına sayısı 50 geçmekte suan her neyse bunlar proplem konu değil proplem konu tamamen senin milletin hakkını baltakaman.

Diğer bir konu Celeron 2.4 daha bundan 2 sene once hepiniz bu makınaları kullanıyordunuz ne cabuk unuttunuz o zaman bu makınalarda 500 kısıye host satanları tanıyorum ben... o zaman dual core ler p4 ler daha dc lere girmemişti.

Sevgili dostum bana 100 YTL bana bır sunucu bulmanı ıstıyorum satmanı değil ben burda kıms eyanlıs anlamasın ahkam kesmıyorum ABD dc lerde bıle bu kadar ucuz makına bulamazken sızın kendı kanınızdan ola bırısı böle brı sey yaptıgı zaman neden sorgularsınız anlamam

bunu ben değil bu kampanyayı ev1 veya dream host denen ne oldugu belli olmayan firma yapsa burda kıyamet kopardı ! baslıkları hemen tahmın edıyorum muhtesem super otesı bu adamlar helal olsun cok iyi filan gibi

iyi çalışmalar.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakın beyefendi hala yanlış anlamakta ısrar ediyorsunuz..

Ben sizin sunucu satışınızı veya rakamlarınızı eleştirmiyorum.Sizin sunucu fiyatıyla reseller fiyatını karşılaştırmanızı eleştiriyorum.

Resmen elmayla armudu karşılaştırıyorsunuz.Fiyat sattığınız sunucuya göre çok uygun.Bu fiyatlandırmadan dolayı sizi tebrik de ediyorum.Ancak bazı kıyaslamalarınız çok saçma..

Şimdi de kalkmış yıllar önce herkes bu makinaları kullanıyordu diyorsunuz.Teknolojinin sürekli gelişen birşey olduğunu hatırlatırım.Eskiden Windows 3.x vardı.Şimdi kalkıp 50 YTL'ye Windows 3.x kurulu bir bilgisayar bulsak "Süper bir bilgisayar bu fiyata en iyisi" v.s. diyerek almak mı lazım.

Ya da "Internet cafede 1 saat kullanım 1 YTL,50 saat kullanım ücretine bilgisayar" gibi bir mantık mı yürütmek lazım.

Sunucu yönetimi bildikten sonra kolay birşeydir.Bunu ben de biliyorum.Ama çok sorumluluk gerektirir.Sunucu sahibi her ne kadar sunucuyu size yönettirse de problemlerde sizinle iletişim kurması v.s. gerekmektedir.Okulda,tatilde,toplantıda,cenazede,düğünde v.s. her yerde.Ama shared hosting paketlerinde bu tür işkencelerin hiçbiri yoktur.Sitenizin sağlıklı çalışmasından tamamen hizmet aldığınız yer sorumludur.

Ayrıca Celeron sunucudaki 80 GB HDD ile düzgün bir yerden alınacak 15-20 GB reseller hesabının teknik olarak eleştirilemeyeceğini de defalarca söyledim.

Tekrar söylüyorum.Fiyatlandırmanız çok iyi.Bu fiyata gerçekten daha iyi bir sunucu olamaz.Ama bu demek değildir ki bu sunucu sadece adı "SUNUCU" olduğu için birçok şeyden daha kaliteli..

Umarım anlatabilmişimdir..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5