İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şok !!! Yunanistan uluslararası karşılaşmalardan men edildi!!

System32

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Haziran 2006
Mesajlar
201
Reaction score
0
Konum
admin/index.php
Yunanistan'a FİFA şoku

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Yunanistan hükümetinin futbol federasyonu seçimlerine müdahale ettiği gerekçesiyle Yunan takımlarını uluslararası müsabakalardan geçici olarak men etti.

FIFA'dan bugün yapılan açıklamada, Yunanistan Futbol Federasyonu ve federasyonun üyeleri olan tüm kulüp, futbolcu ve yetkilileri uluslararası müsabakalardan ve ilişkilerden geçici olarak men ettiği duyuruldu.

Yunan Futbol Federasyonuna, hükümet müdahalesi nedeniyle bağımsız karar alma sürecinin etkilendiği şeklinde geçen yıl Eylül ayında bir uyarıda bulunan FIFA, uluslararası ve Avrupa futbol kuralları çerçevesinde karar mekanizmasını hükümetten bağımsızlaştırması için 15 Temmuza kadar süre tanımıştı.

Tüm Konfederasyon başkanlarının katıldığı FIFA Acil Komitesinin bugün yaptığı toplantının ardından, FIFA ve UEFA'nın yaptığı tüm uyarılara rağmen kendi içindeki karar alma mekanizmalarını bağımsızlaştırmayan Yunan federasyonunun tüm uluslararası müsabakalardan ve ilişkilerden geçici olarak men edildiği ifade edildi.

FIFA tarafından verilen tarihe kadar Yunan yetkililerin kendilerinden bekleneni yapmayacakları yönündeki inanç nedeniyle böyle bir kararın alınmasının kaçınılmaz olduğu kaydedildi.

Yunanistan Futbol Federasyonu ise Spor Bakanı Giorgos Orfanos'u ateşle oynamakla suçladı.

Giorgos Orfanos'un Yunan futbolunu uluslararası alandan izole etmekle suçlayan federasyon yaptığı açıklamada, ''Spor Bakanı, Yunan federasyonunun özgürlüğünü vereceği yerde kendisine daha bağımlı hale
gelmesini yasallaştırmıştır. Hükümetin futbolun üzerindeki etkisini artırarak federasyonu bir kenara itmiştir. Yapılanlarla ilgili tüm uyarılara ve risklerin anlatılmasına rağmen kararında ısrar etmeyi sürdürmüştür'' denildi.

Öte yandan, gelecek ay başlayacak olan Avrupa Şampiyonlar Ligi elemelerine Yunan takımlarının katılamayacağı belirtilirken, Eylül ayında başlayacak 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Yunan Milli Takımı'nın mücadele edip etmeyeceği kesinlik kazanmadı.
 

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Katılım
4 Ağustos 2005
Mesajlar
2,325
Reaction score
0
2004 Avrupa Şampiyonu Yunanistan, FİFA tarafından uluslararası müsabakalardan men edildi.


Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği FİFA, yaptığı bir açıklamayla, son Avrupa şampiyonu Yunanistan'ın sporu siyasi amaçları için kullandığı gerekçesiyle yeni bir karara kadar uluslararası müsabakalardan men edildiğini duyurdu.

Yunanistan, 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri elemelerinde Türkiye ile aynı grupta yer alıyordu.

Mynet
 
F

fatihhk

Misafir
Harika Süper Müthiş.
Bugün aldığım en iyi haber:)
Muhahahahaha:D

Yanlız aklıma yarın bi gün bizede aynı şeyi yaparlarmı diye bir vesvese girdi...
Gavurlara güven olmaz...
 

redbaron

0
İyinet Üyesi
Katılım
12 Mayıs 2006
Mesajlar
675
Reaction score
0
valla ne yalan söyliyim sevinmedim desen yalan olur :)
 

SargeT

0
Yasakli Uye
Katılım
25 Mayıs 2006
Mesajlar
1,513
Reaction score
10
Konum
misstanbul
keşke bir tarih verselerdi 10-15 yıl gibi.. şimdi bunlar böle eder.. Yine siyasi güçler girer devreye bir ay sonra geri getirirler.. ama süper bir haber.. Komşiiii Naber komşiiii :p
 

baris

0
İyinet Üyesi
Katılım
6 Mart 2005
Mesajlar
364
Reaction score
0
Konum
ın ıstanbul
arkadaşlar rum ların kulisleri saglamdır buna bir çözüm bulurlar bence ve bu men uzun sürmez gibi geliyor italyadaki şike olayınada hala bir çözüm gelmedi
 

alorak

0
İyinet Üyesi
Katılım
14 Ekim 2005
Mesajlar
2,035
Reaction score
1
Konum
Ankara
Fotomaça hiç yaramadı bu haber. Olympiyakos alacak diodu Ze Roberto'yu Galatasaray da alamayınca baaklım çamur kime gitcek :)
 

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
10 Mayıs 2006
Mesajlar
5,299
Reaction score
11
Konum
<?=selim61?>
baris' Alıntı:
rum ların kulisleri saglamdır buna bir çözüm bulurlar bence ve bu men uzun sürmez gibi geliyor italyadaki şike olayınada hala bir çözüm gelmedi

çok dogru bi tesbit 1 haftaya kalmaz bi yasa ile hallederler.
 

baris

0
İyinet Üyesi
Katılım
6 Mart 2005
Mesajlar
364
Reaction score
0
Konum
ın ıstanbul
euro2008 e katılmasalar yeter 2 maçta 6 puan almış oluruz yunanistandan euro2008 garanti olur bizim için ozaman :)
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst