İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Somali'ye Yardım!

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Arkadaşlar az çok demeden en azından 5 Tl gönderelim kardeşlerimize. İnsanlığımızı unutmayalım cebimizde 10 lira varsa 5 lirasını kardeşlerimiz açlıktan ölmesin hastalanmasın diye bağışlayalım.

Ben sitemde destek veriyorum

İsteyen arkadaşlar içinde banner lar için

http://www.kimseyokmu.org.tr/Bannerlar.aspx?hl=tr

Video Eklemek istiyorsanız da;

<iframe width="440" height="350" src="http://www.kure.tv/VideoEmbed?ID=95333" hspace="0" vspace="0" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen><p><a rel="nofollow" href="http://www.kure.tv/aktualite/1023-insanlik-olmedi/insanlik-olmedi-fragman/2-Bolum/95333/&embeddedplayer=v1">İnsanlık ölmedi (FRAGMAN)</a></p></iframe>

bu kodu sitenize ekleyebilirsiniz.

Bir kişinin daha orada açlıktan ölmesi bizim suçumuzdur. Lütfen az çok demeden yardımlarımızı esirgemiyelim.

Allah şimdiden yardımlarınızı kabul etsin.

H

halilarici

Misafir
Neden Kahraman Açlıktan Ölen Gazilere yardım yapılmıyorda
bizim gemilerimize saldıran somaliye yardım yapılıyor ?

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Neden Kahraman Açlıktan Ölen Gazilere yardım yapılmıyorda
bizim gemilerimize saldıran somaliye yardım yapılıyor ?

Türklerimiz yardım sever Halilcim.
Onlar bize bilgim yok fakat böyle yapmış olsa bile bizlerin insanlık görevimizi yapmamız gerek.
Dün samanyolunda Doğuş holding 750 milyar bağış yaptı. Şok oldum metro 500 milyar.:)

H

halilarici

Misafir
Ben bu yardımı desteklemiyorum.Onun yerine gidip ülkemizdeki bir açı doyursalar veya Türk Silahlı Kuvvetlerine bağışlasalar daha makbule geçer.

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yav İsrail filistine saldırıyo ya İsraile baya tepki gösterildi. Bazı olaylar oldu.
Ama amerika ırağa saldırırken kimse sesini çıkarmamıştı diyorum.

H

halilarici

Misafir
Filistin Müslüman Ülke.
Irak neylerle dolu olduğunu herkes biliyor.

ondan olabilir mi ?

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Filistin Müslüman Ülke.
Irak neylerle dolu olduğunu herkes biliyor.

ondan olabilir mi ?
Evet doğru Siz Kürtleri kasdediyorsunuz heralde ama Irak'ta Türkler de var.
Ayrıca ülke menfaati açısından düşünürken. Terör faliyetlerini artıran sebeplerden biri de Iraktaki otorite boşluğu hem Amerika'nın Irağa girmesiyle Iraktaki kontrolü Barzani gibilere bıraktı.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Irak da petrol var, Somalide maden... Ayrıca Irakta güya nükleer bomba vardı, Somalide "islamcı" terör örgütleri... Amerika Irak'a girmek için terörist bahanesini kullandı, Somali için de kullanacak...

Ayrıca nasıl olur da 1970'den sonra bu ülke birden ekonomik alanda çöker?
Ayrıca Etiyopya yıllarca daha kötü durumdayken niye orayı değil de birdenbire Somali'yi konuşur olduk?
Peki en çok Somali Somali diye ağlayan TV kanalı hangisi ve hangi ülkenin yandaşı?
Cevaplar açık herhalde...

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Ben bu yardımı desteklemiyorum.Onun yerine gidip ülkemizdeki bir açı doyursalar veya Türk Silahlı Kuvvetlerine bağışlasalar daha makbule geçer.

bunu diyen arkadaşlar kaç kere ülkemizdeki bir fakirin sofrasına oturdunuz onlara bir iftarlık yemek verdiniz. Siz ülkemizdeki fakirlere yardım edin diyorsunuzda dünkü programda

GELİRİ OLMAYAN BİR KADIN ALYANSINI
ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN MADDİ DURUMU SADECE BUNA BAĞLI OLAN BİR VATANDAŞIMIZ ASGARİ ÜCRETİNİN YARISINI bağışladı.

Daha aklımda olmayan böyle çok insan var.

Ayrıca buradaki en fakir insan oradaki en zengin insana tekavül ediyormuş. Bunuda göz önünde bulundurun lütfen. Her 6dk da bir bi çocuk ölüyor orada.

Ekleme:
Irak da petrol var, Somalide maden... Ayrıca Irakta güya nükleer bomba vardı, Somalide "islamcı" terör örgütleri... Amerika Irak'a girmek için terörist bahanesini kullandı, Somali için de kullanacak...

Ayrıca nasıl olur da 1970'den sonra bu ülke birden ekonomik alanda çöker?
Ayrıca Etiyopya yıllarca daha kötü durumdayken niye orayı değil de birdenbire Somali'yi konuşur olduk?
Peki en çok Somali Somali diye ağlayan TV kanalı hangisi ve hangi ülkenin yandaşı?
Cevaplar açık herhalde...

70'li yıllarda malesef bu kadar yardım imkanı yoktu. Ne böyle programlar yapıldı nede halkımız bilinçlendirildi.

Hangi tv kanalında bahsediyorsunuz ve hangi ülkenin yandaşıymış merak ediyorum çünkü bir çok gazete ve televizyon bu konuda yardım topluyor. Ana haber bültenlerinde bile..

H

halilarici

Misafir
Önce Terzi kendi söküğünü diksin.Sonra Başkasının söküğüne el uzatsın.Önce ülkemiz Sonra Bize Saldıran İsraile mi somaliye mi ne ye yapacaklarsa yaparlar ama önce VATAN önce TÜRKİYE.

gelecegiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
basma kalıp cumlelerle olayı tartışmaya çevirmeye gerek yok.

bizim ülkemizde açlıktan kim ölmüş? eline selpak alıp satsan, bir lokantaya ugrayıp karnım aç desen hayatını zor şartlarda da olsa idame edersin..

ama orada insanlar böyle bir imkanı yok ve açlıktan ölüyor ölüyor, bunu anlamak neden bu kadar zor?

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Sanırım dediklerim anlaşılmıyor ama oradaki en zengin insan bizim en fakir insanımıza tekavül ediyor. Biz tarihimizden beri kardeşimiz aç ise ekmeğimizin en az yarısını onunla paylaşmışızdır. Bütün tarihimiz böyle yardımlarla doludur. Oraya gıda uçağımız gttiğinde secdeye kapanıp Osmanlı sonunda bize yardıma geldi diyorlar. Somali bize saldırıyor diyorsunuzda orada şu an çok büyük bir karmaşa var. Yardım için gidenler bile güvende değil fakat Ben Türküm dediğinizde sizi korumaya alıyorlar bir tek bu Millete yapıyorlar bunu. Bahsettiğiniz korsanların eline kimlerin silah verdiğini ve Somali deki yer altı zenginliklerini biliyorsunuzdur herhalde...

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12

Arkadaşım sen hangi ülkede yaşıyorsun?

Türkiye'de açlıktan ölen kaç kişi var? Senin bütün belediyelerin , derneklerin yardım dağıtıyor. İftar çadırı denen bir sistem var. Belediyeler durumu olmayanlara maddi destek sağlıyor , yeşil kartın var.

Somali'de açlıktan insanlar ölüyor. Sen hâla kendi derdindesin.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Somaliye yardım edilmeli doğru ama denizfeneri olayından sonra benim böyle derneklere hiç güvenim kalmadı ben kızılay gibi devlet kurumlarının yardım kampanyalarına destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
http://www.kimseyokmu.org.tr/Kampanyalar.aspx?hl=tr

http://www.kimseyokmu.org.tr/BitenKampanyalar.aspx?hl=tr

buradan da vatandaşlarımıza yapılan yardımlarıda görebilirsiniz.

Ayrıca siz tamamen haksızsınız demiyorum. Fakat elimizden geldiğince yardım etmeye çalışyoruz insalara. Yardımın millisi veya milliyetçiliği dini dili ırkı olmaz. Hepimiz insanız. Ve malesef açlıktan öldüğü SANILAN gazi dedemizden haberimiz olamadı çünkü insanlar her şeyi göremiyor her şeyden haberi olamıyor fakat her 6 dakikada bir bi insan ölüyorsa imkanı olupta katılmayanların tekrar düşünmesi gerekiyor. Gazi dedemize de bir kez daha Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5