İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Son birkaç gündür yaşanan dalgalanma

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Birkaç gündür tuhaf şeyler oluyor. Kelimeyi bırakın site adresimi aratıyorum. Ana sayfam çıkmıyor. Alt sayfalarım çıkıyor. Bir bakıyorum info gitmiş. 1 saat sonra bakıyorum, herşey yerinde. Kelimemde 5. Sıradayım. Felaket bir dalgalanma var. Resmen gel gitleri yaşıyoruz:) sular bir durulsa da rahatlasak :)

Sizlerde de benzer durumlar var mı?

iPhone cihazım ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi. Yazım hataları için özür dilerim.

akn~

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, google 14.06.2013 akşamından bu yana birşeyleri güncelliyor ama ne olduğunu tam bende çözemedim. Bu tarihten 2 hafta kadar önce de yine aynı dalgalanma olmuş ve tam 7 gün sürmüştü. Bu dalgalanmanın pazartesi günü tamamen sona ereceğini düşünüyorum. Sanırım Penguen v2 ile ilgili ek güncellemeler yapıyorlar

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Ayni sorunları bende takip ediyorum çok ilginç şeyler oluyor

örneğin bir sitem 4 kelime ile ilk sayfada çıkıyor gün içinde bi var bi yok.

değişik sitelerde sıra sorgulama yapıyorum ilk 500 sonuçta çıkmayan kelimeler 1 saat sonraki sorgulamamda normal yerinde çıkıyor

salı gününden buyana böyle

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Penguen 2.0 güncellemesi için bir yama çıkacak diyorlardı. Bununla ilgili olabilir. Deneme yanılma yapıyorlar sanırım. Tüm sitelerim değil ama bu bahse konu sitem çok değişiyor. Mesela 5 saattir siteye giren olmamış.

Denizciyiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı durum bende de mevcut. 12 saatte 3 tekil hit gelmiş şaka gibi : ) bir bakıyım dedim info gitmiş. Neyse ki sonra yerine geldi. Şuanda 1 günde toplayamadığım hiti 3 saatte geri verdi bana. Bütün güncellemelere sıradan diye bakardım başıma gelmeyince. Ama bu sefer ciddi bir şey peşinde google.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Aynı durum bende de mevcut. 12 saatte 3 tekil hit gelmiş şaka gibi : ) bir bakıyım dedim info gitmiş. Neyse ki sonra yerine geldi. Şuanda 1 günde toplayamadığım hiti 3 saatte geri verdi bana. Bütün güncellemelere sıradan diye bakardım başıma gelmeyince. Ama bu sefer ciddi bir şey peşinde google.

Tam tamına aynı durum. Yalnız hit konusunda hala sıkıntı var bende. Pagerank güncellemesiyle mi alakalı yoksa penguen mi emin olamadım.

iPhone cihazım ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi. Yazım hataları için özür dilerim.

akn~

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam tamına aynı durum. Yalnız hit konusunda hala sıkıntı var bende. Pagerank güncellemesiyle mi alakalı yoksa penguen mi emin olamadım.

Büyük bir ihtimalle penguen güncellemesi ile alakalı bir durum. Entegre sırasında sürekli takipteydim. Şu anki dalgalanmada entegre sırasındaki dalgalanmayla aynı.

Denizciyiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayın sonlarına doğru hiç pr güncellemesinin geldiğine şahit olmadım ben. Bu penguenin artıkları bence. : ) Etkilenmeyen sitelere de etki edip deneme yapıyor bence.

Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

akn~

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayın sonlarına doğru hiç pr güncellemesinin geldiğine şahit olmadım ben. Bu penguenin artıkları bence. : ) Etkilenmeyen sitelere de etki edip deneme yapıyor bence.

Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Evet size katılıyorum, penguen entegresini takip ettim tam olarak 1 hafta sürdü. Eğer şuan ki dalgalanmanın da kesin sebebi penguen ise pazartesi günü normale dönecektir.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Banada penguenin artçıları gibi geliyor. Fakat ne zaman biteceğini açıkçası çok merak ediyorum. Google dışındaki tüm arama motorlarında 1. Sayfa 1. Sıradayım. Ama gelin görünki google'da infom bile yok şu an.

qraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet benim bildiğim güncelleme olduğu ama 6 senedir Sanal ortamda webmaster konuları ile ilgilenmekteyim ilk defa sitelerimde bu karışıklığı gördüm çok şaşkınım Google pr güncellemeside gelmedi bende merakla bekliyorum www.titret.net Gerçekten sloganımız gibi Sosyal medya Titriyor :)

mgtdizayn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Benim gözlemlerime göre Söylüyorum Googlenin neden böyle yaptığını , Artık google eskisi kadar reklam gelirleri elde edemiyor Nedeni gerek Facebook,Yandex gibi sitelerin reklamları kapması aynı zamanda artık sokaktan geçen adam bile ben seocu'yum deme durumuna gelmesi google bu yuzden bu sıralamayı saçmalıyor Pr güncellmesi + penguen güncellemesi falan değil bu etkiler Tamamen dediğim olaydan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, illaki Penguenin üzerimizde etkileri oldu fakat %60 reklam gelirleri yüzünden oldu Birde bu penguen güncellemsinde dikkatimi çeken ve sevindim tek şey Artık google '' hekLİNK '' olayını bitirmek için Yabancı içerikli siteler link eklenmesini siteyi çeviriye sokarak yakalıyor Bu sayede heklink azalacak gibi gözukuyor Bu açıdan sevindim,birde bu güncellemede en çok dikkat ettiğim olay direk sitenin anasayfası değil de konuları baz aldı bence sitelerin konularını düşürdü , veya teşvik etmemizi istedi tam çözemedim KISACA BU GUNCELLME BİZİ NEYİ GÖSTERDİ ; HERKEZ GOOGLE'NİN KARISIDIR. SOSYAL MEDYAYI ÖN PLANA ÇIKARDI BU GÜNCELLME İLE HERKEZ SOSYAL MEDYA YA ASILMASINI ÖNERİRİRİM.

Gökhan GÖKMEN
Saygılarımla..

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Gökhanın söylediklerine paralel olarak, daha öncede belirttiğimiz gibi, google aslında seocu diye tabir ettiğimiz kişilere karşı yapıyor tüm değişiklikleri. Panda, penguen vs.. Pagerank güncellemeside bu yüzden gecikti bana göre. Fakat bir noktaya değinmek istiyorum.

Tema tasarım, kodlama, yazılım vs.. İle uğraşanlar, genelde local host üzerinde yada kobay bi site üzerinde çalışırlar. Google bu algoritma değişikliklerini yapmadan önce, en azından belli bir bölge üzerinde bunu deneyemezmiydi? Yoksa denedide her ülkede farklı müdahaleler mi yapılıyor? Çünkü arama sonuçlarında henüz istenilen başarıyı yakalayamadı bence.

akn~

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar öğleden itibaren şu an dalgalanma ciddi bir seviyede azaldı. Büyük bir ihtimalle yarın normale dönecek. Hitlerinizdeki anormal düşüş ve çıkışlar devam ediyor mu bugün için

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Arkadaşlar öğleden itibaren şu an dalgalanma ciddi bir seviyede azaldı. Büyük bir ihtimalle yarın normale dönecek. Hitlerinizdeki anormal düşüş ve çıkışlar devam ediyor mu bugün için

Bende aynı sorun devam ediyor. Bakalım yarın ne olacak.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
keyword xyz sitem 20 gündür ilk sırada çıkamıyor ilgnç.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Google'un indinde sizin anladiginiz SEO spamle esdegerdir. Ve adamlar bu tip SEOya yeltenenleri bezdirmek icin turlu yontemler uyguluyorlar. Mesela spam yapani goge cikarip sonra cukurun dibine indirme teknigi gibi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5