İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Son günler...

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son günlerde sitelerimin hepsinde Google 'daki indexli sayfa sayısı artmıyor , mesela bir sitemin günde en az 20 sayfası indexlenirken , bugünlerde 1 sayfa bile indexlenmiyor , diğer sitelerimde aynı tutum söz konusu , Size soruyorum genel bir durumsa önlem almak istemiyorum , ama sırf ben bu durumdaysan bir şeyler yapmam lazım artık..

W

www_hitmp3tr_com

Misafir
bendede 2 hafta indexlemedi sonra düzeldi ve gönderdiği hitte inanılmaz artış var

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hımz şu @yoktur 'un söylediği yeni kural yüzünden olabilir , link verdiğim sayfamdan 1 sitem cezalı , acaba ondan dolayı indexleme düşmüş olabilir , bir kaldırıp duruma öyle bakalım..

S

SaveTargetUs

Misafir
Benimde 1.5 haftadır indexlemiyordu dün 20 sayfa bu gün 80 sayfa indexledi.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Botun geliş zamanıyla indexleme süresi çok kısaldı, duyrulur.Yeni algoritmalar devrede..:)

gothic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google amca saolsun hergun 50-60 sayfami indexliyor, gecen gun 200 sayfami indexlemis. beni seviyor mu torpil mi geciyor bilmiyorum ama bende bir sorun yok.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
astraler' Alıntı:
Botun geliş zamanıyla indexleme süresi çok kısaldı, duyrulur.Yeni algoritmalar devrede..:)

Sitelerimiz, bizim için degerli ama ya google için degerli mi sorusunu kendimize sormamız gerek.Google sistem kaynaklarını degersiz sitelere (pr degeri düşük sitelere) harçmayı azalttı.Günde onbinlerce yeni site açılıyor.örümcekler hangi birine gitsin, hangi birinin verileri, veritabanlarına yazılsın...

herşeye kendi acımızdan bakmamak gerek. Google ne yapsın...
herkes, hep bana, hep bana diyor.

Sitenize az geliyorsa, gerçek pagerank degeriniz düşüyordur yada link verdiginiz sitelerden biri ceza almıştır...(toolbar pagerank degerine bakıp aldanmayın.sizde biliyorsunuz 3 ayda bir günlleniyor)

Google üzerindeki pagerank yükünün sorumlulugunu biraz webmasterlara vermek istiyor.Bence süper bir karar.Sıramaların kalitesi artacak.Kaliteli siteler üste çıkacak.Çünkü insanların link verdigi site kaliteli bir sitedir.insanlar kalitesiz sitelere link vermez mantıgı vardır pagerankta.

Herkez link alıp verdigi kişileri kendi denetlesin istiyor.Çok link kazanarak önemini artıran ve hileler ile sıralamanın dengesini bozan siteleri cezalandırırken, ona link veren siteleride cezalandıracak...

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sitelerimde 3 tane aynı katogoride birbirlerine link verdim bakalım pr degerim ne olacak..
birde sitem vardı gecen gun sadece anasayfa indexliydi bir baktım 20 tane sayfamı indexlemiş:)
kini linklerse sadece url yazıyor açıklamaları yazmıyor acaba cezamı verek ki:)

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar , belki inanmıcaksınız , çünkü bende inanmak istemiyorum ;=) Bir sitemin 2.500 küsür sayfası vardı , ve google günde 1-2 sayfa indexliyordu , 3 gün önce sitemden başka bir cezalı bir siteye verdiğim linki kaldırdım , 3 günde 450 sayfa indexlemiş .. Geri linklerimi filan kontrol ettim bir değişme yok , belki google ile alakalı bir problemde olabilir , ama dikkat edin link verdiğiniz siteler yinede , cezalı olmasın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5