İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Son Günlerde Dikkatimi Çekenler...

F

fatihhk

Misafir
özellikle son 1-1.5 haftadır forumda aşırı derecede yeni üye var ve gözlemlediğime göre yeni arkadaşlarımız post sayılarını artırmak için hiçbir yararı olmayan sadece mesaj sayısını artırmak için yazılmış mesajlar atıyorlar.
Sizce ben mi yanlış düşünüyorum yoksa sizlerde böyle bir şeyin farkındamısınız?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
fatihhk' Alıntı:
özellikle son 1-1.5 haftadır forumda aşırı derecede yeni üye var ve gözlemlediğime göre yeni arkadaşlarımız post sayılarını artırmak için hiçbir yararı olmayan sadece mesaj sayısını artırmak için yazılmış mesajlar atıyorlar.
Sizce ben mi yanlış düşünüyorum yoksa sizlerde böyle bir şeyin farkındamısınız?

Bende 1.5-2 aylığım.Burda mesaj sayısını doldurmak için yazılacağını düşünmüyorum.
Fakat paylaşım konusunda haklısın.Forumda paylaşım 2 ay öncesine göre bi düşüş gösterdi farkındayım.Dışarda iken daha bi paylaşım yuvasıydı içersi :)

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gözlemleriniz doğru.
Ben fark ettiğim bir kaç üyeyi bu konuda uyardım. Sırf cevap yazmak için mesaj yazan üyeler var.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence katılımcıların artması + bir olay :) belki gereksiz postlar ortaya çıkabilir ama bu durumda sizin gibi abilerimizin, deneyimli üyelerimizin uyarıyla bu tür sorunlar ortadan kalkacakdır.Zaten referans sistemide sanırımki bu sebeplerden var.Yeni kişiler demek, yeni fikirler, yeni kaynaklar, yeni katılımcılardır.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence yenı kısıler demek laf kalabalıgı demek fatih e katılıyorum hep forumdakı konular tekrar ustune tekara edılıyor forum sıstemını kullanamayan adamlar nası webmaster olabılırkı

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gereksiz postlar bizden çok atanın gelişimiyle ilgili, yani amacın burda basitçe post sayısı arttırmaksa ( ki bir insan neden post sayısını arttırmak ister anlamış değilim ) bence boşuna bu foruma takılıyor.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
mk++' Alıntı:
bence yenı kısıler demek laf kalabalıgı demek fatih e katılıyorum hep forumdakı konular tekrar ustune tekara edılıyor forum sıstemını kullanamayan adamlar nası webmaster olabılırkı
nie bizlerde yeni geldiğimizde böle yapmadıkmı ? Sorun şu.Sadece çok bilen bir topluluk kuramayız.Bilgisi olmayan ve burada yeni bir çok öğrenecek kişilerde elbette zamanla gelecekdir.Zaten çoğalma il bu sonuçların gelmeside çok doğaldır.Bence bu tür bir başlık sadece arkadaşların şevkini kırcakdır.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi' Alıntı:
nie bizlerde yeni geldiğimizde böle yapmadıkmı ? Sorun şu.Sadece çok bilen bir topluluk kuramayız.Bilgisi olmayan ve burada yeni bir çok öğrenecek kişilerde elbette zamanla gelecekdir.Zaten çoğalma il bu sonuçların gelmeside çok doğaldır.Bence bu tür bir başlık sadece arkadaşların şevkini kırcakdır.

demişsinde ben buraya gelipte bişeyler bilen adama rastlamadım nedenini bılmıyorum ya fırsatcılar var kupon vb seylerı belese getırmek ıcın olanlar ya bultenlerden haber yapıstıranlar var yada bos konusanlar eskıler yıne ayak uydurmus belkı turkıyede webmasterlık gece ugraslarıyla hobı olarak yapılıyor ondanda olabılır dıye dusunuyorum gecelık ısler yanı bence gelen arkadasların sevkı kırılmaz bu yazıları okuyarak ders almalılar dıye dusunuyorum

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bende ilk geldiğimde sadece aldım, öğrendim.Ama zamanla bakdımki sadece almakla olmuyor, benim bildiğimi bilmeyende var vermeye başladım.Şimdi veripde alıyorum.Bence sabredip o arkadaşlarında aynı yola geleceklerini görmek gerekir.Yapacak birşeyde yok.Burası bir forum ve yeni gelenler sürekli olacaktır.

F

fatihhk

Misafir
mk++' Alıntı:

bu biraz ağır olmuş.
herkes herşeyi bilecek diye birşey olması mümkün değil.siz 3 sene önce öğrenmişsinizdir ama ben ilk defa duyuyordurum bundan dolayı aynı başlıkların açılması doğal.(ama tabi öncesinde arama yapılarak gerekli tüm bilgiler edinilmeli ve halen yeterli bilgi edinilememişse soru sorulmalı.)
Diğer yandan,ben her zaman kısıtlamalara karşıyımdır.davetiye vs.
Ama yapılan uygulama buradaki paylaşım ortamını ve kültür seviyesini (kastettiğim internet kültürü'dür.) belirli bir seviyede tutmak çabasına hizmet eden bir fikrin ürünüdür diye düşünüyorum.
Ozaman bu davetiyeler dağıtılırken daha seçici olunmalıdır,davetiye hakkı olan kullanıcılar bu davetiyeleri dağıtırken bazı şeyleri göz önünde bulundurmalıdır.
Eşmiş,dostmuş arkadaşmış bu gibi duygularla hareket edilmemelidir.

Olayı kişilere indirgemek istemiyorum ama son günlerde yeter artık dedirtti.Bir başlık altından mesaj yazarakta söyledim fakat değişen birşey yok.
Kullanıcı adı S ile başlayan bir arkadaşımızın mesajları aşırı derecede gereksiz ve hiçbir amaca hizmet etmeyen mesajlardır.
İlgili kişilerden gerekli incelemenin yapılmasını ve gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesini rica ediyorum.
Bu mesajım insanların şevkini kıracaksa üzgünüm ama kendimi bunları söylemekten alıkoyamıyorum.

Küçük bir öneri,her insanın bazen kafasını dağıtmaya,dalga geçmeye ihtiyaç duyduğu anlar olabilir.Forumumuzda tamamen gereksiz mesajların atılabileceği ve bu bölümde atılan mesajların kullanıcının mesaj sayısı hanesini etkilemeyeceği bir bölüm oluşturulabilir.Bu birçok forumda var.
Açıkçası bende bazen komik,gereksiz mesajlar atmak buradaki arkadaşlarla eğlenmek istiyorum fakat konuyu açacağım yeri tam olarak bulamadığım için vazgeçiyorum.(Genel konular başlığı bence bu tür mesajlar için uygun değil,ve hatta orada da şu günlerde -bana göre- uygun olmayan bir başlık bulunmakta.)

E

echo

Misafir
her zaman kaliteli adam gelicek diye bişey yok burda varolan bilir kişiler doğru ve ağır davarnışlarda bulunurlarsa gelecek nesilde öle olabilir

community mantığı :D

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
mk++' Alıntı:

Evet aynen katılıyorum forumda arama yapmaya üşenen doğru düzgün Türkçe yazmasını bilmeyen başlık açmasını bilmeyen insanlar neden webmaster olmaya çalışıyor anlamış değilim. Bu tür insanlardan foruma katkı gelmez.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D yok be sert değiliz ama gerçekler acı gelebir insanlara boşver artık bizi dinleyen yok zaten bu mesajı kendimiz yazıyoruz kendimiz okuyorum davetiyelr çoktan yerine ulaştı bile ...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
yoık yok başarılı oldunuz.3 davetiyem vardı valla öle korkuttunki beni kimseyi davet edemiyom korkumdan. :D

Şaka bi yanada.Ben hala yenilere şans verilmesi taraftarıyım.Yenilerden öle güzel mesajlar alıyorumki.Bana bir çok şeyi öğrettiler. ( bir kaçda nasıl hileyle para kazanırız mesajı aldım gerçi ama eskilerde atıyor onu :) )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5