İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Son Nokta!! 50 Mb Alan Hersey Sinirsiz Yillik 20 YTL!!!

Makroturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lokal hizimiz 100 Mb dc icinde sahip oldugumuz cikis 20 Mb fakat her makina 20 Mb kullaniyor demek degil bu yanlis anlasilmasin sunucular arasinda ihtiyaclara ve gozlemlere gore paylasimlar yapiliyor.gerekli oldugundan fazlasi verilerek hat mesgul edilmiyor eksik verilerekte musteriler sıkıntıya sokulmuyor.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makroturk' Alıntı:
lokal hizimiz 100 Mb dc icinde sahip oldugumuz cikis 20 Mb fakat her makina 20 Mb kullaniyor demek degil bu yanlis anlasilmasin sunucular arasinda ihtiyaclara ve gozlemlere gore paylasimlar yapiliyor.gerekli oldugundan fazlasi verilerek hat mesgul edilmiyor eksik verilerekte musteriler sıkıntıya sokulmuyor.

20Mbit/sn çıkış = 6000GB yapar aylık bu 1.si... Kaldı ki bu senin makinenin hızı değil datacenterının çıkışı... 100mbit port olması bişey anlam etmez 25Gbitlik çıkışa sahip bir datacentera sahip değilsin.. Tüm datacenter hattını sana ayırsalar belki dediğini yapabilirsin böyle bi ihtimal var mı bilemem.

Diğer yazdıklarına gelince
İstemesi senden ispatlaması benden. Madem ispatla diyorsun ispatlayayım.

* Dns resolving www.makroturk.com
* Dns resolved www.makroturk.com to 212.175.25.34

sana ait olan kullandığın iplerden birisi
ipnin kayıtlı olduğu datacenter'a bakıyoruz hemen.....

inetnum: 212.175.22.0 - 212.175.25.255
netname: SISTEMNET
descr: SISTEMNET TELEKOMUNIKASYON
country: TR

kullandığın firma ile ilgili ufak bi hatırlatma ne hikmetse yorum istemiyorlar....
http://www.hostbul.net/yorumekle.asp?goster=hayir&firmano=2112

Neyse işimize dönelim şimdi.
http://www.sistemnettelekom.com/
ın hizmet aldığı adres arayıp sorarsanız öğreneceksiniz Co-Location veya Dedicated hizmeti veren bu firma 5mbps'den fazla hat tahsis edemez tek kullanıcısına firmanın da verileri elimde isteyene onu da ispatlarım. Arayın telekomu sorun bu adamlar ne kadar hat alıyorlar vs.. gerçi telekom da değil sanırım 2. firmalardan alıyorlar ama bulması sorun değil.

Şimdi dönelim konumuza... sana 5Mb/sn hat vermiş olsalar ki sanmıyorum verebilsinler aylık Bandwitdh limitin 1500GB yapar. Hesaplamasını bilmiyorsan gösteririm de. 1500GB limit ile nasıl oluyor da X bi firma bu kadar yer veriyor bende veririm diyebiliyorsun?

Sözünü ettiğin diğer yabancı firmaya gelince 8 X T3 hatları var. yurtdışı ile türkiyeyi karıştırma ayrıca. telekomun toplam çıkışı 5000Mbps civarlarında iken yurtdışında standart bi DC'de 10,000Mbps hat var.

Yani bişeyler yazarken biraz tartın ölçün öyle yazın. Amaç senin satışını engellemek veya durdurmak değil. Umarım işlerin çok çok iyi olur fakat lütfen bişeyler yazmadan sonucunu bi düşünün yaf. Türkiyede standart denilecek bi datacenterda sunucu barındırıyorsun XXX bir firma için onlar nasıl veriyor vs.. diosun. Onlar nasıl veriyor bi araştırsan sen kendin de anlayacaksın.

Şimdi tutup bende Sagonet 110$'a dedicated veriyor bende 110$'a verebilirim diyerek gidip sabancıdan dedicated satarsam mantıklı olur mu bi düşün sadece ?

Tekrar söylüyorum herkese sonradan üzülmek istemeyen arkadaşlara ve forumlardaki gönül ına.. ım kimse ile bi alıp veremediğim ekmeği ile oynama gibi bi düşüncem yok ama iyi düşünün ve karar verirken sonradan üzülmemek adına yanlış adım atmayın. Yurtdışında parmakla gösterilecek kadar sayılı firmayı çıkın Türkiyede de Superonine ve Doruk Net'i çıkın senelik 15$'ın altında paket veren birisi varsa almayın.

Bu dost uyarısıdır alan alır. Ama sayfa yapmak, onu geliştirmek emek ister boşa gitsin istemem.

Herkese iyi sohbetler. Bu arada yeterli gelmedi ise SistemNet'ten daha detaylı bilgi de aktarabilirim. Amacım bazı şeyleri deşifre etmemek hepsi bu

Kalın Selametle

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makroturk' Alıntı:
buyrun gelin ispatlayin ne nasil olusuyor oturup beraber gorelim ondan sonra forum yazilariniza devam edin ordan ole bakipta aa bu neden yuksek o kadar ucuz host varken bu alinmaz ay bu neden ucuz kesin bisey vardir yok bu bunu verir yok bu bunu veremez... birakin bu ayaklari ya birakin ayip denen bisey var herseye bi kulp takmayin siz kendi hesabinizi yapin biz kendi hesabimizi zaten yapariz neyi ne kadar kaca nasi vercegimizi iyi biliriz kafanizi yormayin o yuzden bant kismina felan.bak adam 27 gb yer 510 gb trafik verio aylik 7,5 euro ya ona ne diyosunuz?? sen simdi onada laf solersin illa ama gel gelelim basligin altinda yazanlar senin dedigin gibi demiyo iste... diskin ne onemi var demeklede bitmiyo 27 gb diyosun 20 lik disklerin TR ye giris tarihi belli adam simdi hostta 1 kisiye veriyo madem cok iyi matematigin var 27x1000 gb ti da bi hesapla gorsun bide bunu dunya bazinda dusun sora gel burda benim sirket adina hesaplayip kitaplayip buraya yazdiklarima karsi benim hesabimi tuttur.bol keseden atmayin ben ticari karima bakarim kar=musteri+para bu formulun acilimida gayet basittir ve formulun icinde sinirsiz banta ait gercek bi denklemde kurulmustur.onune gelen dedicated felan kisimlarina yanit bile vermeye gerek duymuyorum kendi dcim olmasina ihtiyacta duymuyorum ikiside Makrotek icin dert edilcek sey degildir cunki TR deki dedicatedlerin ama rock ama atx olsun %20 lik bi pazar payi bugun sirketimiz adina cikilmaktadir.bilgilere ulastim derken bunlarada ulasmis olman gerek o zaman yazilarinin altina bu tip seyleride ekle aylik ne kadar ciro yapar bu cirolarin dagilimi nelerdir yatirimlari hangi bilisim dalina daha fazladir nerede pazar paylari ve kar oranlari kactir.ulastim deyip oturmican orda bunlarida soliceksinki herkes bu forumda aleyinde yersiz yurtsuz yazilar yazilan firmayi senin dilinden taniycak...tekrar soyluyorum fiyat bellidir 4 mart'a kadarda boyle kalacaktir.1 ay nakit odemelere nakit geri odeme garantisi SIRKET olarak vardir.kisacasi isine gelen alir isine gelmeyen almaz isine gelen parami istiyorum der keyfine bakar.simdi sonunda dedigin gibi ispatla herkes gorsun sende burdasin bende burdayim.

son bi hatırlarma burada bak adam 27 gb yer 510 gb trafik verio aylik 7,5 euro ya ona ne diyosunuz?? dediğin adamın 8 X t3 ve extra lines'ları var. ayrıca sana dost tavsiyesi DC'ni alabilirsen başka bir firmaya al. hala lisansız yazılım kullanacak kadar amtör bir datacenter ile çalışma derim ben.

Makroturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) sana bu saatten sonra sadece gulerim baska hic bisey yapamam.bigun bu islere bulasirsan anlarsin neden guldugumude

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makroturk' Alıntı:
:) sana bu saatten sonra sadece gulerim baska hic bisey yapamam.bigun bu islere bulasirsan anlarsin neden guldugumude

sadece gülebilirsin zaten.. bi gün bu işlere bulaşırsan yazmışsın hatırlatmak isterim siz giderken ben geliyordum. Bizde böyle unlimited bwler verdik bi dönemler en azından verilebildiğini sandık...

Bu arada beni düşman edinme kendine emin ol ki sana ve şirketine saygım sonsuz. Gelir paket de alırım ama müşteri yakalamak için yapmayın böyle şeyler. Gerçi bu senin de suçun değil bugün firmaların %50sinde aynı şey var unlimited BW diyor amcamlar nası veriyor bi de anlatsalar... 1mb/sn ayda kaç gb yapıyor bi hesaplamayı öğrenseler önce (sana değil bu sözüm)

Bugün dünyanın en büyük 2 Datacenterı Ev1 ve Planet bile Ddoss attacklardan korkuyor extra hat yememek için ve Ddoss yersen makineni beklemeye alıyor. BW işleri sakat dost kimse veremez Unlimited olan cinsinden.

Makroturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitix' Alıntı:
sadece gülebilirsin zaten.. bi gün bu işlere bulaşırsan yazmışsın hatırlatmak isterim siz giderken ben geliyordum. Bizde böyle unlimited bwler verdik bi dönemler en azından verilebildiğini sandık...

Bu arada beni düşman edinme kendine emin ol ki sana ve şirketine saygım sonsuz. Gelir paket de alırım ama müşteri yakalamak için yapmayın böyle şeyler. Gerçi bu senin de suçun değil bugün firmaların %50sinde aynı şey var unlimited BW diyor amcamlar nası veriyor bi de anlatsalar... 1mb/sn ayda kaç gb yapıyor bi hesaplamayı öğrenseler önce (sana değil bu sözüm)

Bugün dünyanın en büyük 2 Datacenterı Ev1 ve Planet bile Ddoss attacklardan korkuyor extra hat yememek için ve Ddoss yersen makineni beklemeye alıyor. BW işleri sakat dost kimse veremez Unlimited olan cinsinden.

evet simdilerde guzel laflar etmeye basladin..ayrica ben bu tip olaylar ustune uc bes lafla dusman gormem kimseyi merak etme sana en azindan dusman belledigime gulmem...yanniz demeden gecmiyim gelirken gidip gelmekten yorulup saga cekmisleri gormemisin...diger sozlerinin bi coguna bende katiliyorum.son soyledigine ise tek cevabim kimse haksiz yere giden bw lere para odemek istemez ne kadar buyuk olursa olsun...kapimiz herkese acik her daim illa bisey alip vermen gerekmez bekleriz yolun duserse bw hesabi yapariz beraber bakalim kimin matematigi ilkokuldan beri daha iyimis :D

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Makroturk' Alıntı:
at.. geri kalanlarida cair onlarinkide eksik kalmasin :D

mükemmel bir türkçe

eğer hep böyle konuşup ticaret yapıyorsan yazık.

bence fiyatlar dışında bazı değişikler yapman lazım.

sana hiç kötü birşey diyen yok ama sen anlayamıyorsun.

F

fenerli

Misafir
Sitede açılan kampanya penceresindeki fiyatlar kısmen normal, şu şekilde düşünürsek bir bilgisayar firması host satma işine giriyor, bir yere reklam vermektense 1 ay sattığı paketlerde zarar eder gibi fiyat vererek reklamını yapabilir toplamda reklama harcayacağı para ile de kar etmiş sayabiliriz fakat bu forum webmaster hedefli olduğundan buradaki kişilerin büyük çoğunluğunun aylık band harcamaları 100 gb. dan aşağı değildir, bu da senin sunduğun fiyatlarda fazlası ile zarar yapmana yol açar, tabi zararda kâr da senindir diye düşünülebilir önemli olan kişilerin kısa bir süre sonra sorun yaşamamaları, bir firma olduğun için bunların zaten farkında olacağını düşünerek fiyatın için birşey demiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5