İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sonunda benide delirttiler :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşım. işlem gerçekten çok basit. Hatta o kadar basitki adamlar kurulumdan sonra bir anket koymuşlar joomlayı kurmak ne kadar basit diye. Ama ben bir çok kez kurduğum için bana kolay geliyorda olabilir.

İşlemi şöyle özetliyeyim.

,12
,13

bunlardan son sürüm olan 1,13 ü kurmanı öneririm. Dosyaları sunucuya attıktan sonra siteadi.com/install yazarak kurulum ekranı ile karşılaşıyoruz burda bazı dosyaların yazılabilir olması gerekiyor. o ayarları yaptıktan sonra birde rg emulation du sanırım tam hatırlamıyorum global.php dosyasındaki ayarı 1 ise onu 0 yapacaksın. Daha sonra bu işler bitince yukarda tekrar denetle var ona tıkladığında hepsinin yeşil olması gerekiyor. ve devam diyeceksin. Devam ederken sana db bilgilerini girmen gereken ekran gelecek ve oraya db adı kullanıcı adı şifre ve kurulacak hostu yazacaksın diğer ayarları oludğu gibi bırakacaksın. İleri diyeceksin chmod ayarlarını hiç ellemeyeceksin varsayılan olarak kalacak. En son ekranda sana configuration.php dosyası içine kopyalaman gereken kodları verecek. bunları kopyalayıp ftp den configuration.php dosyası oluşturacaksın içine yapıştırıp kaydet diyeceksin. En son olarak install klasörünü silerek siteye erişim sağlayabilirsin.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Joomlayı niye beğenmiyorsunuzki? Her tür eklenti mevcut ve gerekli ayarlarla profesyonel bir site görüntüsü verebiliyorsunuz. Üstelik çok kaliteli temalarda mevcut.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Öyle de trextra, kaç haftadır bir eklenti ekleyemedim. İstediğim şey çok basit, makalenin altına yorum eklentisi. Bir kaç joomla sitesinde de buldum bunu.. Ama ekleyeceğim yerde hata çıkartıyor.

İki türlü eklenti türü var sanırım Joomlada, ikisi de aynı dosya içerisinde ama, amatör joomla kullanıcısı için (örn. ben) oldukça zor bir durum bu.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Joomlayı niye beğenmiyorsunuzki? Her tür eklenti mevcut ve gerekli ayarlarla profesyonel bir site görüntüsü verebiliyorsunuz. Üstelik çok kaliteli temalarda mevcut.

Tabi sen profesyonelsin konuşursun gel bakalım pırlanta sat :D
Yapamadım yahu kısacası joomla Sucks :D

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
kusura bakmayın ama demekki benim gibi webden iyi anlayan adamlarda varmış beğenmeyen ve yapamayan :) hakketten irenç birşey bu joomla ama script bulamayınca insan mecbur mu kalıyor buna ne :D

cevirmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
soyle duzeltelim php'den anlamayan, script yazamayan, bu islerle amator veya yari amator olarak ugrasanlar joomlayi seviyoruz-seviyorlar.
joomla gercekten cok agir bir sistem, bizim 10-15 sayfalik sitelerimiz icin cok fazla ama yine de joomladan vazgecemiyoruz

biologgg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Akın Berk, kıyaslar mısın ufaktan, ben PHP-Fusiondan haberdar değilim,, biraz bahsedersen anlayabilirim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5