İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sonunda yedim trojeni

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bu gün msn de saat 12:34 sularında nedenini bilmedigim bir şekilde hareketlenme başladı.Sanırım ağdan osman ın yediği trojenlerden.
photo album.zip li bir dosya benden habersiz msn listemdeki herkese yollandı.Onlardan da aynı anda digerlerine yollanıyor.
tabi bu arada awast uyumaya devam, nod32 yakaladı ama digerlerine gönderilmesine engel olamadı.Bi arkadaşım meraktan açıp kurcalamış :D şu anda format c: yapıyo :D
Uzun lafın kısası sonunda yedim trojeni vay be bu günleride görecektik.
Kendimi protesto ediyorum büyük konuşmucaksın :p

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Here's how to remove it:
1. Delete these registry entries:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\ShellServiceObjectDelayLoad]
"rdfhost"
"rdihost"
"rdshost"

2. Restart WINDOWS

3. Delete these files:
%Windows%\photo album.zip
%System%\rdfhost.dll
%System%\rdihost.dll
%System%\rdshost.dll
işe yaramadı :(

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gecenlerde banada yollandi ama ben olayi hemen caktim ve tiklamadim bile

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun, bu sıralar epey arttı bu tür vakalar, daha da dikkatli olmak lazım.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeş msn den dosya almayın kesinlikle. Bunu benden daha iyi bilmeniz lazım bea. mail göndersin sende mailden bak. snifermidir ne karnıağrısı az kalsın kekleniyodum bende.
hatta bi keresinde kaptırdım Allahtan alternatif mail koymuşuım. istedim pası tekrar yolladılar.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Herhangi birşey kaptırmadıysan boşver gerisini

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ad-Aware ile güzel bi taratıp sildim, sorun kalmadı(işllh :p )

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vallahi bende amanında tıklayarak çaldırmıştım msnyı..tek bir kural var posta adresnie gelen maillere bakmadan sileceksın ve kim olursa olsun gonderdiği dosyayı alsan bile taratmadan açmayacaksın :)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Vallahi bende amanında tıklayarak çaldırmıştım msnyı..tek bir kural var posta adresnie gelen maillere bakmadan sileceksın ve kim olursa olsun gonderdiği dosyayı alsan bile taratmadan açmayacaksın :)

outlook express + antivirüs işini görür.virüs varsa zaten atlıyo sagolsun :)

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır öyle değil :) xss açığıyla çaldılar benım msn yı..İstersen 50 tane virüs programın olsun yinede işe yaramaz o açıkta maalesef :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ne formati ya? Herşeye format format? Windows repair denen bi olay var kullansaniza.. Ayrica once sistem geri yükleme zimbirtisini kullanin 2-3 gun geriye alin.. Yazik degilmi sisteminizi kullanilabilir hale getirebilmek icin harcadiginiz onca zamana?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5