İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sorf.org burada mı?

NiQuitinCQ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burada daha once gormustum kendisini. Site iki gundur kapalı. Sorf.org a da ulasamıoyrum. Msn de kapalı. Mailimiede cevap alamadım. Acaba server kapalı oldugundan mail ulasmıyor mu diye buraya yazdım. Sorun nedir acaba ?

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sendemi sorf.org madurlarındasın çok yazdım ama kimse dinlemedi.Hatta bazıalrı beni eleştirdi durun bakalım daha kaç kişi çıkacak sorf.org dan kazık yiyen.Adamın anladığı hiçbirşey yok ama bu işten.Saygısız, kendini beğenmiş , müşterisini umursamayan biri.İstersen telefon numarasını vereyim sana adres bilgilerini vb ?

işte açtığım konu
http://forum.iyinet.com/web-hosting...42022-sorf-org-dan-kesinlikle-uzak-durun.html

başka bi arkadaşın açtıgı başlık

http://forum.iyinet.com/web-hosting...t-tavsiye/43268-sorf-org-aman-uzak-durun.html

Bu arada unutmadan zaten sorun yaşandığı zamanlarda hiç ulaşamazsın ona msn den falan boşuna uğraşma ne bilgi maili gönderir ne birşey.

NiQuitinCQ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucu hdd si yanmıs. Dolayısıyla mailde ulasmamıs. Su an msn den destek alıyorum. Umarım ileride bir sorun cıkmaz.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ; Musteriminizin bulundugu ve firma sayfamizin bulundugu Fransadaki "mustang" kod adli sunucumuzun ana hdd'sinde problem yasamaktayiz , "hostsima.com" Hakan bey'le problem hakkinda calismakta olup , ovh.com 'un 121.9 121.10 , 121.11 aglarindaki backup sistemi suan icin calismadigi icin sunucuyu geriye donuk baslatamiyoruz , herne olursa olsun basligi acan musterimize yeni hesap bilgilerini ulastirdik sayfasini faal hale gecirmesi icin suan 1 problem mevcut degildir.

Saygilarimizla

NiQuitinCQ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ; Musteriminizin bulundugu ve firma sayfamizin bulundugu Fransadaki "mustang" kod adli sunucumuzun ana hdd'sinde problem yasamaktayiz , "hostsima.com" Hakan bey'le problem hakkinda calismakta olup , ovh.com 'un 121.9 121.10 , 121.11 aglarindaki backup sistemi suan icin calismadigi icin sunucuyu geriye donuk baslatamiyoruz , herne olursa olsun basligi acan musterimize yeni hesap bilgilerini ulastirdik sayfasini faal hale gecirmesi icin suan 1 problem mevcut degildir.

Saygilarimizla
Dogrudur. Destek hızlı ve kesin oldu. Tesekkurler.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hardiskin SATA mıydı? Donanım ne idi? Neden yandı bilgi verdiler mi? Çok iğrenç bir durum, en azından bizde önlem alalım elden birşey geliyorsa...

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı şey benimde başıma geldi daha 2 ay kadar önce linux makine almıştık yeni [windows server yöneticiyimi neyime gerekse linux :) ] 2. ay sonu makinede bir sorun oldu yedekten yüklemek istediğimde whm hdd yi görmüyordu. dc ye ticket açtık (layeredtech) ve 2. hdd nin yandığını söylediler. neden dedim bana olası nedenlere ait bir sürü bilgi yolladılar saçma filandı bu bilgiler ama bir türlü detaya inmediler. ortada yedek yoktu açıkcası linux konusunda uzman olmadığım içinde linux sunucuyu iptal ettik.

Evet arada olur bu tarz şeyler ve gerçekten üzücüdür. Müşteri çoğunlukla bunu anlamaz ama hizmet sağlayanlar olarak eldende bir şey gelmez sanırım.

Ama herhalde herşeyi sağlama almak gerekirse örneğin layered firmasının backup hizmeti var ayrı bir yerde depolama şansı. tabi aylık ek ödeme. ama sanırım bir daha linux alacak olursam ki hiç sanmam ama backup ı ayrı sunucuda tutmak gerektiğini anladım.

Saygılarımla,

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yedeklerinizi 2. hdd dışında makinanın dışında bir yerde yedekleyin 10 dolar fazla ödeyin sizde sıkıntıya girmeyin müşterilerinizide sıkıntıya sokmayın önerebilecğeim işlerini çok kaliteli yapan bir servis http://www.bqbackup.com/ fiyatlarıda acayip derecede makul

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
öncelikle arkadaşa geçmiş olsun diyorum

@okan23
bqbackup.com adresine baktım fiyatlar gayet uygun ama güven vermedi bu servisi bire bir kullandın mı?

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@okan23

evet banada güven pek vermedi ama dediğin gibi görünüme değilde hizmete bakmak lazım.

10GB - $5/month diyorlar açıkcası 5 $ bu işi yapan bizler için önemsenecek bir para değil denemekten bir zarar geleceğini sanmıyorum. hem kendi makinemizde 2. hdd de saklarız hemde hani olur ya için burda.

Paylaşım için teşekkürler yarın 5 $ lıkla bir deneme yapmayı planlıyorum alırsam bende burda görüşlerimi yazarım.

Sayglarımla

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5