İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

soru? içerik resimler

yelkovan00

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konuda paylaşımlarınızı ve düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.web sayfalarınız için içerik resimlerini nerden buluyorsunuz resimlerdeki telif haklarına dikkat ediyormusunuz.

yelkovan00

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resimlerden kastım büyük resimler ama google dan veya herhangi bi resim arama servisinden bulduğumuz resimleri sitelerde kullandığımızda telif hakları sorun oluşturabiliyo diye duydum o sebeple telif hakkı olmayan temiz resimler bulabileceğim bi yer arıyorum :) siz dikkat ediyormusunuz bu telif hakkı olayına yoksa hikayemi ?

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sxc.hu da sunulan resimler fotoğrafçı tarafından upload ediliyor siteye ve herkesin kullanımına sunulmnuş fotoğraflar tabi bazılarının lisans hakları diğerlerinden farklı oluyor oda zaten sitede belirtiliyo... büyük boyutlu resimler var orada.

yelkovan00

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site gerçekten güzel teşekkür ederim.(rep nedir ve nasıl verilir anlamış değilim yeniyim)

yelkovan00

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ancak şöle de bi not düşmüşler buradaki resimlerin lisansı için garanti verilmez fotografçıyla irtibata geçin alacağınız risk tamamen size aittir diye.Artık alacaz o kadar risk :)

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben geyiğine söyledim arkadaşım..

rep in ne olduğunu ilerleyen zamanlarda öğrenirsin. site güzel bilmeyen arkadaşlar girip baksınlar ...

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
http://www.deviantart.com/ burası 1 senedir bütün resim ve icon ihtiyaçlarımı karşılıyor her saniye büyüyen çok güzel bir arşivi var.

Telif hakkı konusuna dikkat etmiyorum genelde. Geniş bütçeli kurumsal çalışmalarda belki telif hakkı problemi ortaya çıkar ama bunlar dışında kolay kolay kimse bir resmin peşine düşmez sanırım.

Ücretsiz lisansız resim bulabileceğini zannetmiyorum en azından tam emin olamazsın. Ama piyasada ücretli resim siteleri var bunun gibi:http://www.dreamstime.com veya clipart www.illustrationsof.com bu tarz sitelerden resimlerini temin edersen lisans problemi olmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5