İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sorun Nerede?

Squall64

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

idare ettiğim bir site var. Sitede gün içinde ara ara bağlantı yavaşlıkları ve kopmalar oluyor. Siteye ping atıyorum, ftp'den bağlanıyorum, pleske bağlanıyorum hepsi gayet hızlı ancak siteye erişim ya olmuyor ya çok yavaş oluyor. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir? Sağlayıcı ilemi görüşmeliyiz?

Birşey daha var. Plesk'ten siteye reset atma olayı varmı? Varsa bir denemek istiyorum belki koptuğunda reset atarsam düzelebilir. Ama bulamadım panelde reset atma olayını. :msp_biggrin:

erhana

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kopmada cıkan hata sayfası neyle ılgılı sıtenın dılı ne hostıng fırması ne dıyor bu olaya ana sayfan kaç bayt

konumuzseo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Problemin sunucu kaynaklı olup olmadığını anlamak için siteye girişleri farklı modemlere bağlı bilgisarlardan deneyin. Eğer yine kopma sorunları yaşıyorsanız servis sağlayıcınızla görüşün. Yok eğer diğer bilgisayarlarda sorun olmuyorsa modeminizi resetleyip yeniden deneyin. Bu bağlantı kopmalarının birden fazla nedeni olabildiği için öncelikle problemin hangi tarafta olduğunu tespit etmelisiniz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
siteye reset demek sitenin tamamen silinmesi demektir :)

sezoakbil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu arada resetten kastınız zannediyorum hostingin bağlı olduğu sunucuyu yeniden başlatmak. Ama aldığınız hizmet vps veya dedicated olursa bu hizmetiniz aktif olabiliyor.

Squall64

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site gtaturk.com

Host şirketi reboot attı bir değişiklik olmadı. Bizden kaynaklı bir sorun değil diyorlar. Siteye bazen giriyor bazen girmiyor ancak emailler, ftp, plesk vs. takır takır çalışıyor. Şu anda da siteye erişilemiyor mesela.

sezoakbil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Şuan sitenize eriişm gayet güzel ve hızlı. Sitenize ulaşamdığınız zaman online sayınızı kontrol eder misiniz? Çünkü bu problem wp den kaynaklı olabilir. İsterseniz cache eklentileri kurarak deneme yanılma yapabilirsiniz.

Squall64

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
400 - 500 ziyaretçi oluyor sitede anlık. Daha fazlası varkende hiçbir sorun yoktu aşırı yüklenmeden falan değil herhalde sanırım. Site gittimi reboot server yapmak zorunda kalıyorum.

Dediğiniz gibi wordpress'e 2 cache eklentisi denedik dün iyi gibiydi ama yine gitti. Sistem kaynaklarına bakıyorum ram'i %50 gibi kullanıyor harddisktede sıkıntı yok gözüküyor. Valla nedir bu sorun anlamadım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5