İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sorunu

Ottoman Empire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitemi açtığımda bu "" hatayı alıyorum Google'dan arattırdım anlatılanları yapmaya çalıştım ancak olmadı yardımlarınızı bekliyorum

Invictus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
encoding ile alakalı bir sorun muhtemelen, dosyayı notepad++ da açıp istediğin encodinge çevirebilirsin.

T

trgy

Misafir
Ben de boş bir sayfa görünüyor.

Aniden mi oluştu bu hata yoksa yeni kurulum mu yaptınız? Bir dosya falan düzenlediniz mi?

Ottoman Empire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Explorerde boş sayfa çıkıyor yada görüntülenemiyor diyor. Ancak firefoxta girdiğinizde belirttiğim hata oluşuyor.

Aniden oluşan bir şey bir kaç gün öncesine kadar arkadaşımla karar alp öss sınavından sonra devam edecektik daha sonra bir baktım bu halde. Yardımcılarınızı bekliyorum

PirMuhammed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
temanızın bütün dosyalarını notepad++ ile düzenlemeniz gerekebilir, ama siteyi görsek iyi olurdu.

yani sorun temanızda kaynaklanıyorsa, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi, tüm dosyalarınızı notepad++ ile düzenlemeniz yeterli olacaktır.

T

trgy

Misafir
wp'nin en yaygın hatalarından biri :)

öncelikle sebebini söylüyorum.

normal bir dosya düzenleyici ile (notepad,wordpad vs..) .php dosyanızı editlediğinizde, dosyanın üst kısmına UTF-8 imzası (BOM) eklenebiliyor. (ki çogu edit esnasında karakter bozuklugu var gibi görünme sebebide budur)

ayrıca konuyu acan arkadasın hata kodu'na bakarsanız "config.php:1" hata satırını görürsünüz.üst kısımdan kastım budur. (ancak sürekli orada olacaktır diye bir genelleme de yapamam)

BOM ne ? ilk kez duydum yada xLuSive o ne aga! diyen olucaktır eminim :)

(örnek olarak) BOM'dan kastım şudur;

<?php

dosyayı editledim diyerek ftp'ye atıyosunuz. wordpress'iniz dosyayı okurken şaşırıp kalıyor. aga bu ne ben okuyamadım diyor. ve haliyle hata veriyor.

hatanın sebebini öğrendik sanırım. Eee xLuSive nası çözücez peki ?

çözümünü anlatıyorum. (tekrar ve tekrar söylüyorum. yedek almadan kesinlikle işlem yapmayın!)

1.) config.php'de <?php kodundan önce boşluk yada anlamsız,tuhaf kodlar olmadığına emin olun

2.) config.php dosyasını php editör programı ile açın, "Düzenle" menüsünde "UTF-8" (BOM olmadan) kodla seçeneğini seçin ve dosyayı kaydedin.

ben yapamam, beni aşar, aga ben cesaret edemem, hiçbişi anlamadım, dediklerini yaptım ama olmadı, utf-8 hata kodu bulamıyorum, hangi dosyaya eklendiğini bilmiyorum vs... sorunlarınız olursa;

[email protected]

Dipnot; Tekrarlıyorum! YEDEK almadan işlem yapmayın.(mantık ve çözüm önerilerini yazarım, kod isteklerinize cevap yazarım, tema sorunlarınızı çözerim ama "kendi editlediğim" tema, dosya yada kodlarınız haricinde sorumluluk almam arkadaslar bilginiz olsun)(dikkatsizlik yada bir anlık dalgınlık sonrasında sitenizi çökertip "senin yüzünden" demeyin sakın)

Kaynak ve diğer notlar: http://www.wordpress-tr.com/forum/topic/13861#post-56592

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Notepad++ ile acinca dosyayi tepede bu karakteri goremiyorsunuz. Gizli gibi birsey. En tepedeki satir neyse onu silin ne yazdigini aklinizda tutun. Encoding i UTF-8 without BOM a cevirip ilk satiri elle tekrar yazin. Baska biryerden paste etmeyin gene geliyor kerata karakter :)

Ottoman Empire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İlginiz için teşekkürler. Wordpress e yenik düştüm :) Birazda joomlayı deneyeceğim. Hadi Hayırlısı :)

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yahu tema dosyanızı açın orda bır yerdedır,
bu hatayı ben arada cuteftp yuzunden alıyorum dosyayı cute ftp den edıtlıyorum sorna bu şekıdle oluyor yıllardır karşılaştığım olay sorna açıp en usttekı o yazıyı sılınce duzelıyor

caqqan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullandığın ftp programının editleme özelliğini kullandığından kaynaklanıyor.
otomatik kod ekliyor. Yedeğin var ise üzerine yazdır ve editlemeleri farklı bir program ile yap. benimde başıma geldi o yüzden biliyorum :) flashfxp programında yaşamıştım o problemi
Wordpress ile alakalı herhangi bir sorun değil.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sorunun sebebi eksik dosya arkadasim. wp-includes dosyasina bak, yuklerken yanlis yada eksik yada hatali yuklemissindir, tekrar orjinal haliyle yukle...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sorunun çözümü basit;
Tema dosyalarını wordpad ile açıp, düzenleyin.
Bişeycik kalmaz; notepad++ ile filan uğraşım yok bomluydu bomsuzdu gerek yok teferruata.

T

trgy

Misafir
Herkes değişik bişeler demiş, arkadaşın kesin kafası karıştı. :D

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Herkes değişik bişeler demiş, arkadaşın kesin kafası karıştı. :D

dun bir arkadasin basina geldi, wp-includes dosyalarini eksik atmis, bu sekilde sorun cikmisti. bazilari tema dosyasini duzenle demis, yanlis arkadaslar, tema dosyasinda sorun olsa bile hata kodu dondurecektir..

McCOY35

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu hortlatıcam ama malesef başka şansım yok dün host değşikliği yaptım bugun dnsler yönlendi şimdi ise ana sayfayı görüntülüyorum konulara girdiğimde sayfa görüntülenemiyor lite speed falan filan yazıyor bunun çözümü htaccesse yazım izni verip kalıcı bağlantıları güncellemekle düzeliyor benimde sorunum burda başlıyor admin panele girmek istediğimde aynı hatayı alıyorum bende ne yapabilirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5