İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sosyal Ağ Kişisel Bilgi Sorunu

sengonul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle Herkese İyi Günler,günlerdir uğraştığım bir sorunu size danışmak istedim.ben bir sosyal ağ tasrlıyorum bunun içinde üye olacak kişinin bilgilerini ekran yansıtmak lazım.2 tane sorunum var 1.si şu siteye giriş yapıyorum duvar bölümündeki mesaj alnına mesajımı yazıyorum hesabı kapatıp başka hesaba giriyorum ordanda msj yazıyorum ama iki kullancının yazdığı msjda gözüküyor.yani kendi profilimde kendi msj ve diğer kullanıcının yazdığı msj gözüküyor.bunu nasıl ayarlayabilriyim acaba ? mesaj gönderme şekli şu şekilde ayarlardım kullanıcı tablosu ayrı ,msj gönderim tablosu ayrı acaba bunun içinmi kullanıcının kendi ait msjları değil bütün kullanıcın yazdığı msjlar gözüküyor yani kişiyle msj gönderim bağımlı değil.bunu nasıl yapabilirim acaba , üyeler tablosuna msj kolonu eklesem olmaz başkada düşünemedim yardımcı olursanız sevinirim ? gelelim 2.sorunuma o da şu şekilde mesela siteye kayıt olan bir üyenin sayfasının arkaplan resmini dğeiştirbilme imkanı var yani istediği resmi profil arkaplan resmi yapabilir özelliğini verdim.kişi siteye kayıt olurken default bir arkaplan resmiyle kayıt oluyor.buraya kadar herşey tamam defaul arkaplan resmi kullanıcada gözüküyor.sonra kullanıcının arkaplan resmini değiştiriyorum ama hala default resim gözüküyor session kullandım olmadı,direk olarak veritabanından çektim olmadı hala default arkaplan resim gözüküyor uptada ediyorum ama hala yeni resim gözükmüyor.scripti baştan yazdım hazır felan değildir yanlış anlaşılmasın şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

mertdinler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Duvara Yazılanlara Kullanıcı İd si Verip Giren Kişinin Kullanıcı İd sine Göre Duvar Bilgilerini Çekemez misin ?

sengonul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte dediğim gibi üyeler ve gönderiler ayrı tablolar halinde eğer üyeler tablosuna gönderiler kolonu ekleseydim deidğiniz gibi olurdu.ama gönderiler ayrı yerde üyeler ayrı yerde

mertdinler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bak Şmdi Gönderiler Tablosunda Kullanıcı İd si Ekle Ondan Sonra Giren Kişinin Kullanıcı İd sine Göre Çek Diyorum Gene Olur Böyle

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi