İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sosyal demokrasinin ardindan

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İktidarları değerlendirirken, ülkenin her yerindeki, her gelir grubunun durumunu değerlendirerek bakmak lazım, her iktidarda iktar partisine yakın olanlar her zaman daha iyimser (yüzdenin çoğunluğu) olurlar.
Basit bir örnek; belediye meclisinde yapılan düzenlemelerle, meclis üyelerine halleri vakitleri iyi olduğu halde ek bir kazanç kapısı açıldı.
(Diğer hükümetlerde başka kararlarla başka kazanç kapısı açtılar her zaman)

1 senedir en çok dikkatimi çeken şey ise marketlerde kasaya ödeme yaparken insanların aldığı birkaç ürünü geri bırakmak zorunda kalması (en ucuz markette de bu duruma rastlıyorum, en pahalısında da)

Ayrıca bazı bakanlar onur sahibi olsalardı, çoktan istifa etmeleri gerekirdi. Bu ülkede istemediğim 2 şey "İmanlı gözükmek para kazandırıyor" bu artık sona ermeli, diğer şeyde "Atatürk istismarı" her ikisinden de ülke zarar görüyor.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki winsock teşekkürler

- Dünyanın en pahalı benzinini kullandığımızı biliyormusun?Avrupanın en düşük memur - öğretmen maaşı aldığımızı?En pahalı üniversite harçları verdiğimizi?En pahalı elektirği kullandığımızı?

sadece ekmek yiyelim diyorsan, ona da eyvallah...

- Korku bilmeden borçlanabiliyorsun dedin de..son 3 yıldır kredi kartı ile borçlanan binlerce kişinin hapse ve yüzlerce kişinin ölüme gittiğini biliyormusun?
ve insanlarımızın işsiz - aç olduğunu?
- Allah Korkusu nereden çıktı sevgili arkadaşım? Politika konuşuyoruz, hemen Allah'ı katıyorsun konuya. Yoksa bu da A-KA-PE den mi bulaştı sizlere? yapmayın lütfen..Günahtır, ayıptır..
zaten en iyi yaptıkları şey budur. " DİNİ VE İNSANLARI SÖMÜRMEK "..
Allah korkusu var diyemi yeşil sermayeyi güçlendirdiler..

Yimpaş - ALİ DİBO - Mr tayyipin 1 milyar dolarlık serveti. - Ülkerin yükselişi ve daha sayayım mı?

Bu mudur Allah Korkusu? Allah vursun Hırsızları ve yalancıları inşallah..

- Ülkeyi yönetinlerin aklı başında demişsin..

- Milyar Dolar servet yapsın, şekerleme ciklet sakız ülker derken, servetine servet katsın.
- Çiftçiye Köylüye halkın efendisine kabadayılık yapsın, anasına küfür etsin hakaret etsin
- memleketi satışa çıkarsın, Ülkeyi yabancılara pazarlasın, yandaşlarına peşkeş çeksin " Yeşil yeşil " ....
- Yurt dışı politikamızı yerlerde süründürsün, ne şeref ne namus bıraksın ülkede..
- Ulu Önder Atatürk'ün kurmuş olduğu CUMHURİYET'in, ilke ve inkılaplarının ve Türkiye Cumhuriyetinin yerine " İran Rejimi " getirmeyi hedeflesin..
- daha 3 sene önce üniversitelerde " Türban " kavgası sürerken her gün, Mr TayyiB iktidara gelince aniden kesildi ( düğmeye basıldı )
- Ülkenin en önemli stratejik noktalarını arap şeyhlerine pazarladı. Bunlarda kaç milyon dolar komisyon aldığı elbette açıklanacaktır ileriki tarihlerde yüce divanda..

--------------

daha sayacak çok şey var..öğrenmek istersen PM at konuşalım. Burası yeri değil..

Haklısın aslinda Tayyip ( AKP ) iktidar olmadan önce dünyanın en ucuz benzinini kullaniyorduk . Avrupanin en dusuk ogretmen maasini aliyorlar ogretmenlerimiz bu konuda haklisin babam Emekli ogretmen ( 5 tane cocuk okuttu hepsi universite mezunu ve iş sahibi ) . En pahali universite harci filan verdigimiz yok biraz olaya daha düzgün bak . Aksama kadar ortam pesinde kosan bir universite gencligi varken bunlara daha fazlasini vermeyede gerek yok acikcasi ( calisan adamlara universiteler kendileri imkan veriyorlar )

O intahar eden kredi karti magdurlari birgun odeyeceklerini bilmeden maaslarinin kat kat fazlasiyla harcama yaparken birgun bunlari geri isteyeceklerini hesap etse hicte sorun olmazdi

Verilen işleri begenmeyen ben bu iste calismam bu is bana gore degil diye soyleyen insanlara devlet istedikleri isi vermek zorunda degil .

Yimpasa para yatirilirken Tayyip basbakan degildi yada gidin Yimpasa para yatirin diyede soylemedi . Gidin paranizi tayyip henuz basbakan degilken birilerine yatirin sonrada vay tayyip efendi bunlarda namaz kiliyor sende kiliyorsun diyerek tayyibi suclayin . Demirelin yegeni piyasayi tokatladiginda kimse Demirele hey senin yegenin bizi tokatladi demedi.

Milyar dolar serveti olmasi konusuna birsey demiyorum . o konuda net bir bilgim yok . kötü körüne kimseyi savunacak kadar birilerine bagli degilim ( ki siyasi bir gorusum gercektende yok )

O ciftci dediginiz kabadayilik yapti dediginiz adamin bir provakator oldugunu bir Türkiye biliyor hala siz olayin farkinda degilseniz bende o köylü (!) arkadasa anasinida alip daha güzel bir ülkeye gitmesini tavsiye ediyorum

Memleketin satildigi filan yok . Özellestirme dediginiz olayi soyluyorsaniz oralarda yanlis uygulamalar oldugunun herkes farkinda ama Satilan bir Ülke yok . Bu ÜLKEDEN bir metre kare satacak adami tükürerek bogacak kadar saglam ve ayaktayiz.

Yurt dışı politikasinda bu hükümet kadar tavri kesin bir hükümet görmedim yada siz düzgünde olsa birseyleri yanlis gormeye alistiniz.

Ulu Önderin kurdugunu degistirme niyeti yok kimsenin . İran rejimi diye bir ülkenin yönetim bicimini asagilamak dogru degildir . Onlar öyle yönetiliyor . İranlinin biri cikipta " Türkiye Rejimi " seklinde bir mesaj yayinlasa ne gibi tepkiler vereceginizi tahmin edebiliyorum

O üc sene önce üniversitelerde süren Türban kavgasi hala devam ediyor . Belkide rahat bir universitede okuyorsun fakat ben Türkiye'nin en cok olay olan üniversitesinde ( İnonu Universitesi ) 7 yıl okudum ve hala okuyorum

Önceki hükümetler CONİ lere arazi satarken yada bir yerlerin ihalesini verirken pek tepki gösterilmezken simdilerde ARAP Şeyleri aliyor yandık naralari atmaya gerek yok sanirim .

Birilerinin Felaket diye bagirmalari bu ülkede gözle görülen istikrari bozmaya yetmez olaylara daha objektif bakmalisin .

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 senedir en çok dikkatimi çeken şey ise marketlerde kasaya ödeme yaparken insanların aldığı birkaç ürünü geri bırakmak zorunda kalması (en ucuz markette de bu duruma rastlıyorum, en pahalısında da)

Ayrıca bazı bakanlar onur sahibi olsalardı, çoktan istifa etmeleri gerekirdi. Bu ülkede istemediğim 2 şey "İmanlı gözükmek para kazandırıyor" bu artık sona ermeli, diğer şeyde "Atatürk istismarı" her ikisinden de ülke zarar görüyor.

Marketlerde bilincsiz tuketici oldugu sürece birileri aldiklarindan birkac parca birakmak zorundadir. kendi adima konusayim markete gittigimde ne alacagimi bilerek ve bütceme gore hareket ederek davrandigim icin ürün birakmadim henuz.

Atatürk istismari ve din istismari konusunda hemfikiriz.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
nedense siyasi görüşü olmayan kişiler hep aynı şeyi düşünüyor bende tamamen winsock a katılıyorum : )

anki demokrasi sadece bir kurumun egemenliği altında, demokrası a partisinin malımı kardeşim? demokrasi yoksa b partisinin malımı nedir yani? Böyle demokrasi gitti sosyal demokrası bitti demek bana pekte mantıklı gelmiyor... Herkes güzel şeyler istiyor, ama birileri bizi karıştırmak istior..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Iktidarda degillerdi ama bugunku hukumetin bir cok onemli gucu toplantilara katilip para yatirin dedi Yimpas'a. Bunlarin arasinda bugunun bakanlari da var. Ayrica kimse Cem Uzan'a da para yatirin demedi. Neden iktidar cullanip herseylerini aldilar, bugun Aytac sucuk reklamlari utanmadan ortada dolaniyor?

Yanlis anlamamak lazim, Petrol Ofisi'ne uygunsuz petrol yuzunden 500 milyon dolar ceza verildi, 2 gun sonra kanald yimpas bombasini patlatti. Sanki daha yeni bir hadiseymis gibi:)

Bugun dusman olarak belledigimiz, karsisinda adada asker tuttugumuz bir ulkenin merkez bankasi gelip Turkiye'den banka aliyor. Bu bankanin bilmem kac ay vadeyle verdigi mortgage kredileri yarin bir gun faizler artarsa (bilin bakalim niye artabilir) ne olacak o evlerin akibeti?

Bu ornegi daha once verdim mi bilmiyorum, ben Mersinli'yim. Gorenler bilir, sehir disinda yaklasik 50-60 KM'lik sahil seridi 1980'lerden itibaren kale gibi sira sira yazlik sitelerle cevrildi. Bunlar hep narenciye bahceleriydi. Bahce sahipleri eskiden para etmeyen deniz kiyisi arazilerine muteahhitler gelince cok sevindi, 100-300 daire arasi arazilerini hep sattilar. Simdi benim yazligimin bulundugu arazinin sahibinin sitede ufak bir bakkali var, karisi da gundelige gidiyor. Dogru durust planlanmayan satislar ve elden cikarmalar, bizi ancak mal sattigimiz baskalarinin hizmetcisi yapar. Ondan sonra sen istedigin kadar, yahu bizim topragimiza goz dikeni bogariz filan de.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burada yazılanların tamamını okumadım sadece şöyle bir baktım ve gördümki hala insanlar kendi ideolojik görüşleri doğrultusunda at gözlüğü takmış sadece ve sadece aynı ideolojiye sahip olduklarını düşünerek iktidar olsun muhalefet olsun bir tek onun yanında yanlışlıkları olabileceğini kabul ederek orda durmaya devam ediyorlar.

kendi fikrimdir ki bu ülke yönetimine bugüne kadar atatürk ten sonra tek bir bağımsız veya gerçekten vatanını düşünen insan gelmemiştir.

ben de tayyip erdoğan a oy verenlerdenim. ama şuna inanıyorumki oda amerika destekli olarak iktidara gelmiştir.

bu ülkede amerikan desteği olmadan iktidar olmak neredeyse mümkün değildir. arkadaşın biri bir link koymuş ve görüntülerde tayyip erdoğan taliban ile birlikte görülüyor. doğrumudur bu? tabiki tartışılır, çünkü afganistanda savaşı taliban kazanmış olsaydı yasal bir iktidar olacaklardı, yasal olan bir iktidarla bir siyasetçinin görülmesi de yanlış olmazdı (tabiki oradaki duruşu yanlış). ama bugün savaşı kazanan amerika olunca taliban suçlu. bundan dolayıda tayyip erdoğan ın onlarla birlikte görülmesi yanlış.

ikinci görüntüde tartışılan kişilerden birisi olan merhum bülent ecevit. herkes onu dürüstlüğü ile tanır ki bende o kanaatteyim. ama oda nüfusunun % 99 u müslüman dediğimiz bir ülkede kanunda ve anayasa da yeri bile yokken bir tane örtülü kadın seçimi kazanıp meclise girdi diye haddini bilmiyor denilip dışarı atıldı.
buda onun yanlışıdır.

yani anlayacağınız deveye sormuşlar neden boynun eğri diye oda nerem düzgünki demiş. bizim neremiz düzgünki idarecilerimizinde düzgün olmasını bekleyelim.

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1) Reel piyasalardaki yurtdışı borçlanma oranı altı ayda ikiye katlanmış durumda. Yani bankalarımızın yurtdışı bankalara olan borçlarının toplam mevduata oranı 2004’te (yıl sonu itibariyle) %12,45 iken 18 Temmuz 2006 itibariyle %21,81 e yükselmiştir. 2004 => 24,7 milyar dolar, 2006 Temmuz => 62,6 milyar dolar dır. Ne kadar güzel. Bu borcun 62,6 milyar dolarının üçte biri kısa vadeli. Sonuç mu ? 2004 yılı sonunda %54,4 olan kredili mevduat oranı, 18 Temmuz 2006 itibariyle %72 olmuş. ( Ayrıca, Halkbank ’ın kanunsuz olarak özelleştirilmeye çalışıldığı da gözden kaçmasın)

2) 1963 yılında 308 sayılı “Tohumculuk Kanunu “ nda, köylü ürettiği üründen aldığı tohumluğu pazara götürüp satmaktaydı. Ancak; yeni düzenlemeyle çiftçiler arasındaki bu ticari alışveriş “ticaret yapmamak” kaydı altına alındı. Yani çiftçi artık ürettiği üründen elde ettiği tohumluğu pazarda satamıyor. Yani; tüm tarım sektörümüz ipotek altına alınmış durumda. Türkiye ‘de alınıp-satılan tohum miktarı yalnızca 300 milyon dolar. Yani 450 Milyon YTL.

Bu örnekler dahada uzatılabilir, araştırmaya gerek yok. Biraz gazete, biraz ileriyi düşünebilmek, biraz tarih AKP 'nin ne denli bir ampül olduğunu hepimize gösterir.

kerten

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
toplam borcumuz 3 sene once 288 milyar dolarken 322 milyar dolar oldu, halen ekonomi iyiye gidiyor diyenler var, su an surda 3 sayfa yazı yazardım size de, ne desek fikriniz degismeyecek.. yaşasın namusluuuuu unakıtan yaşasın ali dibolarr, ve yaşasın onların şakşakçıları... ne demişler, okumak cehaleti alır, eşeklik bâki kalır..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5