İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sözde Ermeni Soykırımı'na karşı bütün webmasterları ülkemize hizmete çağırıyorum.

G

GoogleGUY

Misafir
Arkadaşlar,

Bu işi koordine etmek için 4-5 kişilik bir grup oluşturmamız lazım. Gönüllü olmak isteyenler buraya yazsınlar. Grupta ne tür kişilerin olması gerektiği konusunda yorumlarınızı da bekliyorum. Yani grafiker, programcı, SEO gibi. Ben kendi adıma SEO kısmında yer almak istiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Buldun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vah zavalli Türkiyem vah

Aciyorum ülkemin haline.Bu konu acilali günler oldu ama destekleyenler parmakla sayiliyor.

KaPPaDoX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yabancı pr 4 sitemden link verdim,
başka yapabilecek bir şey olursa destek vermeyi isteriz.

pisces

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe PR3
İngilizce Pr2
Almanca PR1 sitelerinden link verdim. Ben de her türlü elimden gelen desteği vermeye hazırım...

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
pisces , KaPPaDoX tebrikler...

Umarım diğer webmasterlere örnek olur..

Kod:
<a href="http://www.armenian-genocide-lie.com" title="Armenian Genocide" target="_blank">Armenian Genocide</a>

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bilgisayar korsanları, bilişim sistemlerine ya para ya da prestij için giriyor. Yabancı hekerlar elde ettikleri bilgileri para karşılığı satarken, Türk hekerlar bunu vatanperverlik adına yapıyor.
Kaynak: http://estergon.net/detay.asp?hid=4928

Aynı vatanseverliği webmasterler de gösterse de armenian genocide aramalarında www.armenian-genocide-lie.com
adresli siteyi ilk sırada çıkarabilsek, duyarlı arkadaşlarımızın yardımlarıyla 24. sıraya kadar yükseldi.. Bir kaç tane yüksek pr li siteden link alsa ilk sıraya çıkar..

http://www.google.com.tr/search?q=a...ient=firefox-a&rls=org.mozilla:tr-TR:official

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tr sayfaya eklersen silinmez

Wikipedia Türkçe bölümünde Armenian Genocide bölümü yok, böyle bir başlık açılabilir tabii ki ama PR açısından bakılınca İngilizce sayfaya eklemek çok daha akıllıca..

osahin siz de sitelerinize
Kod:
<a target="_blank" href="http://www.armenian-genocide-lie.com">Armenian genocide</a>
şeklinde bir link koymak istemez misiniz??

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ermeni sorunu diye arayın, Ermeni soykırımı diye arayın... Adı üstünde Türkçe bölümü : )

Wikipedia Türkçe bölümünde Armenian Genocide bölümü yok, böyle bir başlık açılabilir tabii ki ama PR açısından bakılınca İngilizce sayfaya eklemek çok daha akıllıca..

osahin siz de sitelerinize
Kod:
<a target="_blank" href="http://www.armenian-genocide-lie.com">Armenian genocide</a>
şeklinde bir link koymak istemez misiniz??

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ermeni sorunu diye arayın, Ermeni soykırımı diye arayın... Adı üstünde Türkçe bölümü : )

Amaç dünyanın herhangi bir yerinden bu konu ile ilgili araştırma yapanlara Türk görüşünü de anlatabilmek, o açıdan İngilizce olarak Armenian Genocide Lie sitesi önemli..

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pr3 siteme ekledim, pr6 olan bir üniversite için de girişimlerde bulunacam.
Konuyla ilgilenen herkese teşekkürler.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
İngilizcenin global bir dil olması nedeni ile Wikipedia da bulunan http://en.wikipedia.org/wiki/Armenian_Genocide bu bölümün kaldırılması için çeşitli yaptırımlarda bulunabiliriz.
Bu konunun hukuksal boyutunuda ortaya koyabilirz, Türkiye Cumhuriyetinin yaptıklarını anlatabiliriz sitenin kaldırılmadığı takdirde yasal hakkımızı kullanarak Türkiye içerisinden wikipedia ya girişin engellenmesi için dava açacağımızı, ayrıca avrupa insan hakları mahkemesinede başvuracağımızı toplu olarak belirtebiliriz...
Eğer wikipedia siyasal bir site değil ise, gerçekten bilgi ve belgelere dayalı bir site ise bu konuda Türkiye Cumhuriyetinin arşivlerinden alınmış bilgilerinde yayınlanmasını ve taraflı yayının iptal edilmesini isteyebiliriz...
Eğer wikipedia editörlerinin görüşleri çerçevesinde yazılar yazılmıyor ise bu sitede bizim söylediklerimizin haklı olduğunu gösterebiliriz... Her ülke ve dil insanları kendi görüşlerini gösteriyorlar ise yine bu sayfaların ingilizce bölümünden kaldırılmasını isteyebiliriz çünkü ingilizce global bir dil olması gerekçesi ile... Kendi varsayımlarını kendi dillerindeki sayfalarda açıklamalarını isteyebiliriz, bizim Türkçe sayfalarda bile tarafsız yayın yapıldığını söyleyebiliriz...
Kısacası hakkımızı arayabiliriz...

Bu konuda armenian-genocide-lie.com sitesine destek olmak içinde pr6-7 aylık şu kadar demeden bu siteye backlink sağlamalıyız... Önemli olan ingilizce sayfalarda çıkmasını sağlamaktır...

Eğer pr4-5-6-7 siteleriniz var ise bunlardan vereceğiniz linkler ile sitenin güçleneceğini söyleyebilirz.... Birçok büyük kurum ve kuruluşa bu konuda mail atıp destek bekleyebiliriz...
Pr değeri yüksek olan siteleri olan kurumlarada bunları iletebiliriz...
Ve wikipedia gibi sitelerinde bu şekilde taraflı yayın yaptıkları konusunda uyarılması kesinlikle gerekmektedir...

Çünkü wikipedia yada wikipedia editörleri tam bir şerefsizlik örneği göstererek Türkçe de bile Ermeni Soykırımı kelimesini aynı sayfaya yönlendirmiş ve ingilizce sayfalar altına almıştır. http://en.wikipedia.org/wiki/Ermeni_Soykırımı

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
BabaPanter ve osahin teşekkürler,

Wikipedia üst düzey editörlerinin ırkçı yaklaşımları pek çok forumda her zaman tartışılır, Wikipedia'nın tartışma sayfalarında bile bulabilirsiniz bu tür konuları.. Elbette ki yasal olarak pek çok yola başvurulabilir ama bir taraftan da Türk tezini anlatan sitelerin Armenian Genocide aramalarında üst sıralarda çıkabilmelerini sağlamak için çalışabiliriz, alan adı itibariyle de www.armenian-genocide-lie.com adresli site bu amaç için çok uygun, şu an İngilizce aramalarda 24. sırada, bir kaç tane link daha verilirse ilk sırada çıkabilir.. Sitede optimizasyon açısından bazı ufak tefek eksiklikler var, site sahibine mail atıp bu eksiklikleri gidermesi için yardım teklif edeceğim ama bilindiği gibi üstte çıkabilmesi için en önemli faktör siteye verilen linkler..

Tüm webmasterleri vatana hizmete davet ediyorum...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hemen link verdim pr3 sayfaya.Bir iki mail grubuna ve site sahibinede bu isteği ulaştırıyorum şimdi. .Bu uyarı için teşekkürler.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 000 üyeli iki gruba yazdım Bölüm Başkanı Hocamıza yazıp üni sitesinde link istedim.
Bir arkadaşımızın dediği gibi inş ilerde butip bir site şekil değiştirmez yükselince.Kendi ellerimizle tehlike çıkarmayalım sonra.

saygılar..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Turkmucit ilgin için teşekkürler..

Evet, yazdığın gibi sitenin şekil değiştirme riski var tabii ki, bunun en kesin çözümü Türk webmasterlerin bir araya gelerek kapsamlı bir site yapması, GoogleGUY arkadaşımız böyle bir çağrı yaptı ama ne yazık ki ilgi görmedi..

Size bir olay anlatayım, Berlin'de belediye bir ağacı kesmek istemiş, buna karşı çıkan Berlin'liler 100.000 (Yüz bin) kişi toplanıp o ağacın kesilmesini engellemişler... Bizim toplumumuz neden bu kadar duyarsız anlayamıyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5