İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sözün tükendiği yer işte tam burası...!!!

A

Ali Sami

Misafir
nokomplo tarafından 20 Aralık, 2005 - 05:16 tarihinde gönderildi.
Edep kaidelerine uyulduğu sürece herkes fikrini ifadede serbest olmakla birlikte kutsal olan hiçbir kavramın dalga geçilecek tarafı yoktur. Maalesef kimi sosyal aktörler, bunu marifet saymakta hatta işi küfüre kadar vardırmakta. Hareketin tarzı kişinin kalitesini ortaya koyar. Fiili işleyene göre zaten küfür ettiği değer, onun için değerli değil. Amaç sadece ‘değer’ sahibine saldırıyla ego açığını tıkama çabası...

“Hindu’nun bile gözü önünde ekmek arası kutsal inek yerim ben” diye uyanan gözüpeklere, “Ya varsa?!” korkusuyla Allah’ı her fırsatta inkar edenlere, korsan kutsal kitaplara, kendini ilah ilan edenlere, sentetik elçilere aşinayız. Ne var ki, bu seferki haddini çok aşmış... Bir haber sitesinde yer alan haber ve resimler resmen insanlık dışı! ‘Cafepress’, merkez ofisi California’da bulunan ve baskılı hediyelik eşya satışı yapan online bir site. Ve bu sitede İslam’ın değerlerine hakaret dolu dizaynlar tişört, kupa, çanta, kartpostal gibi bir yığın ürüne uygulanmış halde satışta. “Üzerine tuvaletinizi yapınız” sloganıyla birlikte pisuara yerleştirilmiş bir Mushâf-ı şerîf dizaynı mevcut rezaletin sadece bir örneği...

Gönderdiğim maile cevap gelmeyince telefon açtım. Müşteri ilişkileri departmanından çok saygıdeğer bayan Ashley sağ olsun yardımcı oldu. İsalmiyet’e, Kur’an’a, Kâbe’ye, Allah’a bu denli pervasızca hakaret ticaretinin hangi ticari veyahut insani etiğe uygun olduğunu sordum. Mahalle delisi direksiyonuyla varil başına bir centlik petrol zammı protesto ediyormuş muamelesi gördüm. “Sizin değerleriniz ‘designer’ımıza göre kutsal olmayabilir” dedi. Acaba kaç kişi bu designer’ın annesini kutsal bulacaktı kestiremedim. Uzun bekleyişin ardından beni aktaracağı bir yetkili bulamayan Ashley, “ 2.5 milyon mağazamız var, dizaynı tasarlayanı bilemem. Rahatsızlık duyuyorsanız telefon açmak yerine tekrar mail atınız” cümlesiyle beni uğurladı.

‘Tırnağın varsa kaşın’ derdi nenem. Kullanılabilir durumda mı bilemem ama dizayn tasarımcısının mail adresi; “[email protected] ve mailto:[email protected]” Bu şahıs profilden bakınca kendini kahramana benzetmiş, ki burada bir bağlaç olarak küfür kullanmak vardı ama biz devam edelim, Don Quijote’un yel değirmeni savaşı romantizmini yaşama hevesine kapılmış belli... Çeşitli internet sitelerinde İsrail ve anti İslam propagandası saçan, karşıtı olduğu insanların yaşam hakkını bir fıkranın en komik cümlesiymişcesine algılayan makaleleriyle de hayat buluyor.

En fenası... Araştırırken rastladığım bir adres. Depozitosuz olduğunu bile bile ruhunu şeytana satmış ve dahi tüketici memnuniyetini hiçe saymış bir karbon bazlı molekül yığını, pisuara konan Mushâf-ı şerîf dizaynını uygulamaya koymuş ve bunu kameraya kaydedip yayınlama edepsizliğini de göstermiş!.. Seyretmemek serbest... Sözün tükendiği yer işte tam burası!..

(Halime Gürbüz Türkiye)

Eğer ki görmeye tahammülü olanlar varsa işte size adresler

http://www.vengers.com/quran.wmv

http://www.dunyabulteni.net/haber_detay.php?haber_id=1416

http://www.cafepress.com/aaronscase/496636

Alıntı : http://www.madalyon.gen.tr/?q=node/463

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
...............

Bu dünyada oLmasa biLe eLbeT yaptıkLarının karşıLığını görürLer... ŞerefsizLer...

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnsan olan böyle şey yapmaz, yapamaz. Allah belalarını versin diyecem ama, daha ne kadar verebilir diye düşünüyorum ... Cezaları bu Dünya'da da verilir, kimse merak etmesin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5