İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Spam maile büyük ceza !

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Spam e-maillerin “kralı” olarak bilinen gence 10 milyon dolar ceza verildi !

ABD'nin Teksas kentindeki federal mahkeme, dünya çapında istenmeyen elektronik posta (spam) ''krallarından'' biri olarak anılan eski bir öğrenciye 10 milyon dolarlık para cezası verdi.

Mahkemeden yapılan yazılı açıklamada, ''Spamlar, sadece toplumun değil aynı zamanda bilgisayar kullanıcılarının karşılaştığı en ciddi sorunlardan biri haline gelmiştir'' denildi.

24 yaşındaki sanık Ryan Pitylak hakkındaki 10 milyon dolarlık para cezası mahkumiyetinin de duyurulduğu açıklamada, bu davanın istenmeyen elektronik posta mesajları gönderenlerin en kötülerinden birine dur demekle kalmayıp, para kazanmak amacıyla bu tür mesajlar göndermeye niyetlenenlere de bir uyarı niteliği taşıdığının altı çizildi.

Pitylak, 3 suç ortağıyla birlikte internet kullanıcılarına 250 değişik kullanıcı adıyla milyonlarca istenmeyen elektronik posta göndermekle suçlanıyordu.

İnternet kullanıcılarına gönderilen spamlarla kullanıcılardan kişisel bilgiler ve adresler isteniyor, bu bilgiler daha sonra, gizlilik garantilerine rağmen şirketlere satılıyor.

Pitylak, bir bilgisayar dünyası dergisinde dünyanın en kötü dördüncü istenmeyen elektronik posta göndericisi olarak tanımlanmıştı. Sanık, kısa süre önce San Antonio Express'e verdiği demeçte ise bu işi bıraktığını ve spamlara karşı mücadele etmek için bir internet güvenlik şirketi kurduğunu açıklamıştı.

Türkiyede bu yasa uygulansa valla 10 webmasterdan 8 bu cezayı alır hatta içeri girerdi parayı ödeyemediği için ..

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
turkticaret.net bile spam mail atıyor... bizde kayıtlı ticari firmalar bile iplemiyor hiçbirşeyi...

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim bi mail adresim vardı
o adresle sadece bi yere üye oldum
türkiyede sayılı sitelerden biri
2 gün geçti günde 20 tane spam gelmeye başladı ingilizce mailler geliyordu
yani bu işin küçüğü büyüğü yok,hemen hemen hepsi yapıyor
mynet bile üyelerine bir sürü mail atıyor,seçmek kişiye bağlı ama bazen abartıyorlar
mail adresime 2 hafta girmiyorum bi bakıyorum 10 tane tanıtım gelmiş

A

Airborne

Misafir
bizim bir viyana teknik üniversitesinin ögrenciler icin saglamis oldugu maillerden spam mail atti diye cocugun accountunu kapattilar :)

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
Türkiyede bu yasa uygulansa valla 10 webmasterdan 8 bu cezayı alır hatta içeri girerdi parayı ödeyemediği için ..
1 sefer yeni sitenin adresini eski site uyelerine gonderdim
security mail atmis oda spam box ad usmus gormedim 25$ odedim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5