İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

spam site ve dmoz da 2 link

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba

Dmoz'da 2 tane linke sahip spam sitenin linklerini dmoz'dan nasıl sildirebilirim.

Site google arama , google maps ve google images'e otomatik sorgu yollayarak yaklaşık 500k SPAM sayfa yapmış.

Ve Bu spamcının dmoz'da 2 tane linki mevcut.

Dmoz'a 2 sefer şikayet ettim bu spamcıyı (biri 2007 mayıs ve diğeri 2008 ocak) ama şikayetlerim henüz incelenmemiş.

Bu spamcının linkinin bulunduğu iki kategoride de editör yok.

Bu spamcının linklerini nasıl sildirebilirim?

Teşekkürler

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Linkleri sildiremezsin.O sitelerin sahipleri zaten dmozda editördür.Kendi sitelerini eklerler başkada bişey yapmazlar.O yüzden dmozu bu saatten sonra önemsemiyorum.

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o zaman bu spamcı şerefsizmaster alıp başını gidecek. cidden yok mu ya bu herifin linklerini sildirmenin yolu

fsakbas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en azından bizde ayrı ayrı şikayet atalım belki bir faydası olur site adreslerini gönderirsen bende kendi adıma atabilirm şikayet, dmoz u önemsememek bizim açımızdan faydalı olmaz sadece bir nebzede olsa dmozu pisliklerden arındırmak için gerekli adımları atalım bu iş tabi bireysel daha zor olacak ama bu tür editörleri ve siteler üstünde baskı yapmamız şart.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Trich arkadaşım "it ürür kervan yürür" DMOZ başka bir alem sen iyi içerik yaparsın almazlar ama öyle S*AM yaparsın üzerinde editörsündür.. Off keyif keka..

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
en azından bizde ayrı ayrı şikayet atalım belki bir faydası olur site adreslerini gönderirsen bende kendi adıma atabilirm şikayet, dmoz u önemsememek bizim açımızdan faydalı olmaz sadece bir nebzede olsa dmozu pisliklerden arındırmak için gerekli adımları atalım bu iş tabi bireysel daha zor olacak ama bu tür editörleri ve siteler üstünde baskı yapmamız şart.

msn adresini ekledim site adresi için.

Trich arkadaşım "it ürür kervan yürür" DMOZ başka bir alem sen iyi içerik yaparsın almazlar ama öyle S*AM yaparsın üzerinde editörsündür.. Off keyif keka..

uyuz oluyorum bu şerefsizliğe. bahsettiğim şerefsizmaster'ın google da bulunan indexlerine tekrar baktım. 800k civarına çıkmış.

bu uyuz daha önce dopdolu . net diye spamcı bir site vardı. onun tahtına oturmuş durumda. sitesine google arama motoru sonuçlarını çakmış it herif

muhendisin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dmozda 11 kategoride editör birini tanıyorum, yüzyüze görüşmüştüm şans eseri.. Adam sadece kendi sitelerini dmoza alıyor. Bu alelen söylemedi fakat, o kategorilerdeki birçok siteye baktım, yeni eklenenler hep kendi siteleri.

Artık dmoz u bende önemsemiyorum. O bakımdan ortak bir karar alıp dmoz rakibi bir siteyi seçmemiz gerekli. Bu durumuda dile getirmemiz gerek.

Ayrıca o siteleri buraya yazarsan ve bir şikayet metnide eklersen bu konuyu her okuyan kendi domain maillerinden şikayet yolladıkları taktirde emin olduki sıkıntıya düşüp o siteler listeden çıkarılacaktır.

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer site adını ve kategorisini buradan veya özelden söylersen ben yardımcı olabilirim DMOZ konusunda. editör olduğumdan ulaşmam daha kolay olabilir ilgili editörlere.

Diğer konu da rica edeceğim bana da günde onlarca mail geliyor dmoz ile ilgili spamcı site sahiplerinden, sitemi ekleyin de ekleyin diye. Zaten sorun da bunlardan kaynaklanıyor DMOZ da, ben o kadar büyük olmayan bir kategoride ediyör olduğum halde hergün onlarca site eklenmeye çalışılıyor ve %99'u başlığını, site açıklamasını vb. spam amaçlı kelimelerden oluşturuyor. Durum böyle olunca sitesine bakıp sitenin gerçek adı neymiş, açıklaması neymiş diye incelemek ve düzeltmek gerekiyor, bu da ciddi vakit alıyor ve kurunun yanında yaşlar da yanıyor düzgün sitelere sıra gelmesi ciddi uzun süre alabiliyor. İnsanların eklemeye çalıştıkları siteleri, sayılarını ve ısrarlarını görseniz emin olun hak verirsiniz. Bence asıl bunları google spam sitesinden şikayet edip komple google dan banlatmak gerekiyor. Yoksa bu şekilde ne DMOZ adam olabilir ne de google. Tüm bunlara rağmen iyinetteki site sahiplerinin %90'ı da spam yapıyor, siz de biliyorsunuz bunu. Mantık "onlar yapıyor hit alıyor ben niye yapmayayım" şeklinde olunca bunları banlamaya ne google yetişebiliyor, ne DMOZ da editörler.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer site adını ve kategorisini buradan veya özelden söylersen ben yardımcı olabilirim DMOZ konusunda. editör olduğumdan ulaşmam daha kolay olabilir ilgili editörlere.

Diğer konu da rica edeceğim bana da günde onlarca mail geliyor dmoz ile ilgili spamcı site sahiplerinden, sitemi ekleyin de ekleyin diye. Zaten sorun da bunlardan kaynaklanıyor DMOZ da, ben o kadar büyük olmayan bir kategoride ediyör olduğum halde hergün onlarca site eklenmeye çalışılıyor ve %99'u başlığını, site açıklamasını vb. spam amaçlı kelimelerden oluşturuyor. Durum böyle olunca sitesine bakıp sitenin gerçek adı neymiş, açıklaması neymiş diye incelemek ve düzeltmek gerekiyor, bu da ciddi vakit alıyor ve kurunun yanında yaşlar da yanıyor düzgün sitelere sıra gelmesi ciddi uzun süre alabiliyor. İnsanların eklemeye çalıştıkları siteleri, sayılarını ve ısrarlarını görseniz emin olun hak verirsiniz. Bence asıl bunları google spam sitesinden şikayet edip komple google dan banlatmak gerekiyor. Yoksa bu şekilde ne DMOZ adam olabilir ne de google. Tüm bunlara rağmen iyinetteki site sahiplerinin %90'ı da spam yapıyor, siz de biliyorsunuz bunu. Mantık "onlar yapıyor hit alıyor ben niye yapmayayım" şeklinde olunca bunları banlamaya ne google yetişebiliyor, ne DMOZ da editörler.

orda nasıl editörler var. hiç bişeye benzemeyen siteler onaylanırken ben haftada 1 eklerim sitemi hala daha eklemedi o.. editör bozuntusu. DMOZ iyi de Türk karışmıcak oraya! Hemen duygusallaşıyolar!

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@DijitalSanat maalesef sana katılmıyorum. Daha önce de yazdığım gibi spamcılar yapılabilecek her türlü namussuzlukta sınır tanımıyorlar. açıkçası ben de aşırı derecede sinirleniyorum ama yapacak çok fazla birşey yok çünkü dmoz a başvuru sırasında düzgün içeriğe sahip olan site dmoz a alındıktan sonra içeriğini spam a dönüştürebiliyor ve bir yandan yeni gelen başvurulara bakıp bir yandan da eski siteleri kontrol etmek imkansıza yakın ancak dmoz forumlarını kullanarak her türlü spam siteyi şikayet edebilirsiniz. Dmoz forumları üst kategori ve alt kategori editörleri tarafından sürekli takip edilmekte olduğundan emin olabilirsiniz.

Dmoz Forum Adresi : http://www.resource-zone.com/forum/forumdisplay.php?f=64
Dmoz Forumun Hangi Konularda Kullanılacağı Hakkında Bilgi : http://www.resource-zone.com/forum/showthread.php?t=51098

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@serki: sana özel mesaj olarak siteye ait tüm detayları yolladım. ilgin için teşekkür ediyorum.

birde az önce bu spamcının linklerini tekrar kontrol ettim. 2 olan link bir taneye inmiş.

harputlum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Ben hiç faydasını görmedim. 2006 tarihinde el-aziz.net sitemiz eklenmişti.2007 tarihinde sitemiz silinmiş. Forumda neden silindiğine dair bilgi almak istedim. Ama ne yazıkki bilgi alacağıma ,Dmozda kalıplaşmış kelimeleri( Dmoza site nasıl eklenir gibi) cevap olarak aldım.Burdan fazla dmoz hakkında konuşmak istemiyorum. Dmoz un nasıl bir siteye dönüştüğünü alem biliyor.

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
forumdan serki'nin yardımıyla bu konuda bahsettiğim şerefsiz siteyi dmoz'a iletme şansım oldu. geçen gün sonuç ne oldu diye serki'ye özel mesaj atmıştım ve serki'nin anlayışına sığınarak mesajı buraya aynen yazıyorum.

Maalesef çıkan editörler arasındaki tartışmadan çıkan sonuç : "spam içerik google'ı ilgilendirir, site içerisinde yeterli seviyede bilgi olması dmoz'da listelenmesi için yeterlidir" şeklinde. bence saçma bir sonuç ama üst editörler karar verdiğinde maalesef yapacak fazla birşey yok :(
bu mesajdan benim anladığım şey şu:

* ya bu üst editör bu şerefsiz spamcı sitenin ortağı
* ya da cidden dangalağın önde gideni çünkü bunun adı spam sitenin prim yapmasıdır. dmoz kalite yönergelerinde spama prim vermeyeceklerini söylüyor ama türkçe dmoz'da bu kural geçerli değil sanırım. bu spamcının dmoz eliyle google'dan daha çok ziyaret alması demek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5