İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Spamı kim yapıyor?

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi günler arkadaşlar. Benim bir sorunum var ve nasıl çözeceğimi bilemiyorum.

Buradan bir arkadaştan bir site almıştım. Onu 2 yıldan fazladır kullandığım hosting şirketine taşıdım. Gayet iyi giderken 3 gün önce sitemin suspend olduğunu gördüm. Mesaj attığımda bana sitemden spam yapıldığı ve bu nedenle kapatıldığı söylendi. Sağolsunlar siteyi yeniden açtılar. Ancak, mail atıp, sitemden spam yapılmaya devam edildiği, devam edildiği taktitrde kapatılacağı söyledin ve bugüğn baktım yine kapatılmış sitem.

Sitemin şifreleri bir kaç arkadaşta vardı. O yüzden şifrelerimi değiştirdim ama yine de spamdan dolayı sitem kapatıldı. Bu spam mail nasıl atılır ve atılıp atılmadığı nasıl anlaşılır ve spam mail atılması nasıl durdurulur?

Yardımcı olursanız memnun olurum. Tam hitler yükselemeye başlamışken bu kapatılmalar hiç hoş olmadı.:(

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Sitenin icinde spam mail gonderen bir script veya spam mail gondermeye acik bir form mail bulunuyor olabilir bunu tespit edip silmelisin.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Dizindeki dosyalarini acip icerisinde "mail(" kodu gecenleri kullanilmaz hale getir. (tirnaklar yok)

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim. Site şuanda kapalı olduğundan ulaşamıyorum. İnşallah açarlarsa bakacağım siteye. :(

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iletişim sayfanı kontrol etmelisin yoksa captcha koy

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Cpanelde bu tur scriptlerin varligini kontrol eden bi ozellik vardi galiba bilen varmi acaba?

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet cpanel kısa bir müddet kullandım. Hosting yöneticisi arkadaş whm panelinden search ettiriyor ve bütün siteler içerisinde hangi dosyalarda zararlı olabilecek kelimeler geçiyorsa bildiriyor.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorunu çzödük hostingçimiz sayesinde. Sorun iletişim sayfasındaymış. Onu silince sorun ortadan kalktı. Buradan sabır ve destekleri için host firmamıza teşekkür ederim:)

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iletişim sayfanı kontrol etmelisin yoksa captcha koy

evet bu çok önemli özellikle joomla kullanıyor iseniz iletişim formu modülünde mutlaka captcha olmalı bende bu şekilde site sahiplerinin bilgisi dışında iletişim formu kullanılarak spam yapılan 2-3 joomla hesabını askıya alıp site sahiplerini bu konuda uyarmak zorunda kalmıştım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5