İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sponsora Karşıyız

DamlaHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi bi çok kullanıcı tepki gösterecek diye düşünüyorum ancak günde 50 kişi sponsor talebi ile gelince böyle bi imza toplama düşüncesine vardık

Ne Kadar Sürecek ?
Uzun süredir sponsorluklar aldı başını gidiyor aylardır satış yapamayan arkadaşlarımız var ... ( Bizde Dahil Olmak Üzere )

Denedik !!!
Biz kendimiz denedik sponsorluk verdik 3 ay sonra firma değiştirenleri gördük ...
1 Firma sponsorluk verirken talepde bulunuyor örneğin banner ekleme veya 6 aylık hosting gibi .. Ama işe yaramıyor kullanıcı 6 ay dolunca yedeğini alıp başka firmaya geçiyor

Sizlerinde desteğini bekliyoruz ..

Destek OL

sonefsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bedava hosting Hep Sacma Gelmiştir Ne Yani Biri Web Sitesi Yapacakta Yıllık 30 40 Ytl Veremiyecekmi Veremiyorsa O Zaman Bedava Sitelere Gidecek Bu Tür Durumlar Yüzünden WebMasterlik'te Ölecek Kısacası Ekmeğini Bu İşten Yiyenlerin Ekmekleri Ellerinden Gidecek Kişisel Düşüncem

Not: Hosting Firmam Yok

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
bedava hosting Hep Sacma Gelmiştir Ne Yani Biri Web Sitesi Yapacakta Yıllık 30 40 Ytl Veremiyecekmi Veremiyorsa O Zaman Bedava Sitelere Gidecek Bu Tür Durumlar Yüzünden WebMasterlik'te Ölecek Kısacası Ekmeğini Bu İşten Yiyenlerin Ekmekleri Ellerinden Gidecek Kişisel Düşüncem

Not: Hosting Firmam Yok

Millet bedava host vermek için birbirini yerken neden para versin insanlar. Kullanıcılar mı suçlu oldu şimdi?

Hosting işleten arkadaşlar da, artık ayda 200tl'ye 1000 web sitesini kaldıracak serverlar alınabiliyorken, bu saatten sonra kurumsal iş çıkartamıyorlarsa para kazanmaların imkansız gibi bir şey. Soran arkadaşlar olabilir nası 200tl'ye server diye: http://www.ovh.co.uk/products/superplan_storage.xml

sattığınız paketlerden 1000 tanesini host edebilir bu makina. Cpanel dahil bu sunucuya ayrıca. Tak kullan yani. Yaptığınız çok zor bir iş değil.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Bir kaç yıl önce hosting sponsorluğu vermiştim fakat yinede hosting sponsorluğuna karşıyım.

Site açmak için 20 tl veremiyorlarsa site açmasınlar, insan para vermedimi değerde bilmiyor, eğlenmek için site açıyor fakat bu işten ciddi anlamda para kazananlar var.

Hosting satışı yapmıyorum, sadece destek olmak için mesaj gönderdim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yok zaten öyle yapıyor onlarda. herkes 200'e makine alırım 1000 tane satarım dediği için ortalıkta yüz tane sunucu nedir, hosting nedir bilmeden satış yapan kişi dolu. Zaten bu foruma birşeyler oldu, seo yarışmasında ilk 20 ye giremeyen seo hizmeti satıcıları, php'de iki tarih arası veri nasıl alınır diye soru sorup php script yazma hizmeti satanlar, her türlü ilginç karakterle karşı karşıyayız. Yani bir kullanıcı bile hangi makineye ne kadar site sığacağı konusunda fikir sahibi iken, ama siteler yavaş açılınca X Host kepazeliği diye yorum yazanlar da benzer kullanıcılar iken, bu işin ilerlemesi zaten zor.

Sponsorluk konusunda da, bu geçmişi olan siteler için hem site sahibine bir opsiyon hem firmaya yararlı birşey. Ancak son zamanlarda çok mantıksız bir seviyede seyrediyor. Yeni site açacağım bana sponsor olun diye mesaj açanlar var, bulamayınca da azarlıyorlar sağı solu. Bu kişilere hosting açan kişiler de bahsettiğim şekilde reseller ya da sunucu almış, hazır para ödüyorum 100 kişiye de satsam köşeyi dönerim diye XYZHOSTING.COM diye site açmış kişiler. Satış yapamadıkları için de olur olmaz herkese gel bedava sponsor olalım demeleri normal. Bu kişilere hosting firması olarak bakmamak lazım, arkadaşına kendi hesabına host servisi açıyor, olay bundan ibaret. Zaten işi bilen bir kişi için neyin ne olduğunu görmek web sitesine bir ziyaret ve 2-3 saniyeye bakıyor. Herkese bedava birşey dağıtmaya çalışanlar şirket veya doğru düzgün iş yapan satıcılar değil bu bağlamda.

Bence ayda 3 dolar veremeyen birisinin site açmaması gerekiyor. Kişisel sitem, geliri olmayacak diye düşünenlere yönelik de binlerce ücretsiz servis var. Bunlardan yararlanılabilinir. Aylık 200-300 dolarlık giderin olur ve başarılı bir siten olur, bu site burada host edilmektedir diye sponsor olursun. 3 dolarlık hostingin nesine sponsor olunuyor..

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Şöyle düşünün siz vermeseniz yabancı veren çok

DamlaHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyinet ailesine bu güzel yorumları için çok teşekkür ediyorum ...

Azat Metin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Çok saçma..

Adam domain alır, host'a para vermek istemez veya o an durumu yoktur. Yada para vereceği firmayı tanımadığı için güvenmeyebilir. Sponsorluklar ile firmalara güven sağlanır. Sponsorluk olmazsa yeni firmalar nasıl tanınacak ? Yeni firmalar iş yapamaz bu durumda. Kimse güvenemez. Şöyle düşünelim; Yeni bir mağaza açıldığında, indirim ve promosyon yapmazsa nasıl tanıtacak kendini? Haklısınız bir konuda, her önüne gelen hosting firması açıyor ama hakkıyla yapanlarında hakkını yemeyelim. Ben mesela şuan 70'e yakın domaine sponsor oldum ve hiçbirinden karşılık almadım. Ne banner, ne text reklam falan filan. Gidip sorabilirsiniz. Neden yapıyorum peki? Milletin kara kaşı kara gözü için mi ? Tabiki hayır. Firmamı tanıtmak için. Sponsorluk veya promosyonlar olmazsa nasıl tanıtacaz kendimizi? Orda burda para ile reklam vererek mi ? Kusura bakmayın ama dandik sitelere reklam vermem. Vereceksek adam akıllı bir yere reklam veririm, onun içinde şuan durumum yok. Yani sponsorluğa devam :)

Hem türk sponsor olmazsa yabancı olur. Awardspace,freehostia gibi firmalar ne güne duruyor? Neden kimse onlar için imza toplamıyor?

Ben sponsor olurum , kimsede niye oldun diyemez. İsteyen istediği kadar imza toplasın yine de önüne geçilmez bu durumun. İmzalarla kalırsınız..

Bu arada polemik çıksın istemiyorum. Sadece görüşlerimi bildirdim. Kimse üzerine almasın, gücenmesin. Hayırlı akşamlar.

DamlaHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok saçma..

Adam domain alır, host'a para vermek istemez veya o an durumu yoktur. Yada para vereceği firmayı tanımadığı için güvenmeyebilir. Sponsorluklar ile firmalara güven sağlanır. Sponsorluk olmazsa yeni firmalar nasıl tanınacak ? Yeni firmalar iş yapamaz bu durumda. Kimse güvenemez. Şöyle düşünelim; Yeni bir mağaza açıldığında, indirim ve promosyon yapmazsa nasıl tanıtacak kendini? Haklısınız bir konuda, her önüne gelen hosting firması açıyor ama hakkıyla yapanlarında hakkını yemeyelim. Ben mesela şuan 70'e yakın domaine sponsor oldum ve hiçbirinden karşılık almadım. Ne banner, ne text reklam falan filan. Gidip sorabilirsiniz. Neden yapıyorum peki? Milletin kara kaşı kara gözü için mi ? Tabiki hayır. Firmamı tanıtmak için. Sponsorluk veya promosyonlar olmazsa nasıl tanıtacaz kendimizi? Orda burda para ile reklam vererek mi ? Kusura bakmayın ama dandik sitelere reklam vermem. Vereceksek adam akıllı bir yere reklam veririm, onun içinde şuan durumum yok. Yani sponsorluğa devam :)

Hem türk sponsor olmazsa yabancı olur. Awardspace,freehostia gibi firmalar ne güne duruyor? Neden kimse onlar için imza toplamıyor?

Ben sponsor olurum , kimsede niye oldun diyemez. İsteyen istediği kadar imza toplasın yine de önüne geçilmez bu durumun. İmzalarla kalırsınız..

Bu arada polemik çıksın istemiyorum. Sadece görüşlerimi bildirdim. Kimse üzerine almasın, gücenmesin. Hayırlı akşamlar.

Yorumunuz için teşekkürler ..
Zaten şimdi çoğu firma para iadesi yapıyor 1 hafta içinde

Sponsorluk alanlarda 14 - 16 yaş arası gençler para göndermek onlar için biraz sıkıntı oluyor sponsor arıyorlar ... Tamam olalım sponsor ama nereye kadar ... Neredeyse Müşteriden çok . Firmalar hosting dağıtmak için site site geziyorlar :hmmm::hmmm:

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yüzlerce yolu var firma tanıtmanın, pazarlama yapmanın, ama malesef bedava birşey vermek bu yolların en kötüsü. Özellikle de "ben site açacam, bana sponsor yok mu ariyom" yazan birine açtığınız hesaplar pazarlama olarak size artı değil, eksi getirir.Bu tarz bir sponsorluktan beklentiniz size herhangi bir platformda yarar sağlayıcı kritik veya 1-2 ay sonra ücretli hesaba geçiş ise, uzun bir bekleyiş olur o :)

Azat Metin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
hocam hepimiz çok iyi biliyoruz ki host işi öldü. Hosting'den para kazanılmaz bu devirde. Hosting sponsoru olacaz, reselleri ucuza verecez, VPSler için kampanya hazırlayacaz. Birde metin2 gibi online oyunlar için sunucu satıp para kazanacaz. Haksızmıyım bu konuda? Türkiyede yaşayan her 10 webmasterin 7si hosting satışı yapıyor, host işi Ö L D Ü ! :) Bari sponsor olup firmamızı tanıtalım :kızdım:

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
hocam hepimiz çok iyi biliyoruz ki host işi öldü. Hosting'den para kazanılmaz bu devirde. Hosting sponsoru olacaz, reselleri ucuza verecez, VPSler için kampanya hazırlayacaz. Birde metin2 gibi online oyunlar için sunucu satıp para kazanacaz. Haksızmıyım bu konuda? Türkiyede yaşayan her 10 webmasterin 7si hosting satışı yapıyor, host işi Ö L D Ü ! :) Bari sponsor olup firmamızı tanıtalım :kızdım:

Hosting işi ölmedi,

Siz 7/24 telefonla destek verin, tecrübeli kadroyla çalışın, %100 müşteri memnuniyeti sağlayın, tabiyiki bunları yapmak için yüklü sermaye gerekir, fakat bunları yaptıktan sonra hosting piyasasının ölü olmadığını fark edeceksiniz.

Mesela her şeyi satmayın, sadece hosting satın ama en iyi hostingi siz satın.

Müşteri ile aranızda sorun yaşandığında size küfretse yada tehdit etse karşılık vermeyin hatta tavır bile koymayın hiç bir şey olmamış gibi davranın, her zaman profesyonel destek sağlayın...

Herkesin gittiği yoldan gidildiğinde tabiyiki sektör ölü gözükecektir, kendi yolunuzu kendiniz çizerseniz her zaman önünüz açık olur...

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
insanlar para vermekten çekiniyor

Ya site tutmazsa param boşa gider gibi bir düşünceleri var bencede haklılar

ama güzelce sponsor olunca sitenin bir kenarınada firmanın reklamı genç webmasterları destekmek gerekli diye düşünüyorum.

P

pozitif06

Misafir
ama unutmamak gerekir ki sponsorluk bir yere kadardır! bitti mi açıkta kalmamak gerek :D

saynars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Millet bedava host vermek için birbirini yerken neden para versin insanlar. Kullanıcılar mı suçlu oldu şimdi?

Hosting işleten arkadaşlar da, artık ayda 200tl'ye 1000 web sitesini kaldıracak serverlar alınabiliyorken, bu saatten sonra kurumsal iş çıkartamıyorlarsa para kazanmaların imkansız gibi bir şey. Soran arkadaşlar olabilir nası 200tl'ye server diye: http://www.ovh.co.uk/products/superplan_storage.xml

sattığınız paketlerden 1000 tanesini host edebilir bu makina. Cpanel dahil bu sunucuya ayrıca. Tak kullan yani. Yaptığınız çok zor bir iş değil.

Sana kesinlikle katılıyorum arkadaşım...Servar kiralamak artık çok ucuz ve hostingçiler çok pahalıya satıyorlar hostları.Bu kampanyaya kesinlikle karşıyım...200 tl veriyorlar 2000 liradan fazla kazanıyorlar...:sinir:

DehaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Serbest piyasa arkadaşlar zararına yapıyoruz maksat müşteri artsın ama bilişim sektörü düşüşte şu aralar sanki finans lara bakıyorumda acaba türkiyede bu iş bitiyormu dedirtiyor insana ama bekleyin arkadaşlar 2012 temmuzunda yasa çıktımı belki ozaman satış yapıcaz

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
bencede gereksiz bişey bir iş yapıyorsan eger parasınıda gözden çıkaracksın ki yüksek degerlerde degil

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5