İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sql de türkçe dil ve karakter sorunu

U

uzaymerkezicom

Misafir
merhaba,
taşımak istediğim databasedeki bilgilerin bir kısmı
utf8_general_ci
latin5_turkish_ci
acaba nasıl import almalıyız diğer taraftaki sql sürümü
MySQL - 4.1.19-standard

MySQL connection collation: burada neyi seçmeliyiz?
MySQL charset: UTF-8 Unicode (utf8) veya latin 5 mi
ne yaptıysam doğru göstertemedim türkçe karakterleri

bilgisi olan varsa yazarsa güzel olur. genel olarkadabu konuda sorun yaşayan insanlar olabilir

U

uzaymerkezicom

Misafir
MySQL said:

#1044 - Access denied for user 'superkit'@'localhost' to database 'superk'

bu ne hatası oluyor sqli import ederken karşıma çıkıyor üstesinden gelmek için ne yapmalı.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Problem dille degil sanki kullanici adi sifre ile ilgili gibi. Kullanici adin veya sifren hatali...

U

uzaymerkezicom

Misafir
şimdi eski serverdaki kullanıcı adı ve şifre yenisine göre değişik, yinede ben bi sefer yükleyebildim dosyayı ancak hala karakterler düzgün değil. latin 1 latin 5 ve utf8 yüklediğim halde sonuç alamadım sorunu çözmemde yardımcı arkadaş bana pm atsın detayları vereceğim,

U

uzaymerkezicom

Misafir
sorunu hallettim çok saolsun serveturk arkadaşım yardımcı oldu. Zipli veya sql olarak yüklemeye çalışmayın direkt olarak sql den sorgu göndere tıklayın latin 5 ile eski serverdan aldım sql ve aynen o şekilde sql sorgu çalıştıra yükledim go ya bastım türkçe karakterler sorunuz göründü sorusu olan özel mesaj yazabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5