İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sql dosyasını veritabanına import etmek

ctmedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar hep scriptlerde karşıma çıkıyor.Bende scripti kurmaktan vazgeçiyordum.Biri bu olayı iyice anlatabilir mi?Yani nasıl import edicez.Sonra hostta ne kurucaz?Bunları bir öğrensem gerçekten inanılmaz yararıma olacak.Şimdiden yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım mysql den bağsediyorsun değilmi

şimdi myphpadmin dende yaparsın MySQL-Front programı kullanarakta yaparsın mantık aynı

+önce hosttun panellinde veritabanını yarat (tablolara gerek yok) aynı isimle yaratırsan uğraşmasın sonra ( localhostdaki veritabnınla aynı isim )
+sonra gene hosttunun panellinden kullanıcı adı ve şifreni yarat
-------------------------------------------------------------
+MySQL-Front porgramını indir biryerden (ücretli bir program ama anladın sanırım ilaçları mevcut yani)
+veritabnını bul sağ tıkla export var sql file var onu tıkla
kayıt edeceği yeri seç Structure,data ve Expanded include Queries seçili olsun
+tamam de sql dosyası yaratılacak
+sonra hosttuna tekrar bağlan phpmyadmin e gir
+ilk başta veritabanı yaratmıştık onu tıkla
+sonra üstlerde SQL SORGUSU var onu tık
+gözat butonu var ordan kendi bilgisayarında oluşturduğumuz dosyayı (sql dosyası) yükle
+tamamdır :) hadi kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5