İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sql server dbo sorunu

indy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Merhaba.
Forumda arastirdim ancak sql ile alakali bir konu bulamadigim icin konuyu buraya actim.Minik de olsa her seyi etkileyen bir sorunum var.Dun bir dedicated kiraladim ve icerisine mssql server 2005 express kurdum.Veritabanini sql e import ederken tablelerin basina dbo. geldi.

Ozetle misal table ismi "yazarlar" ise artik table ismi "dbo.yazarlar" halini aldi.Kodumuzda satir "select from yazarlar" seklinde oldugu icin de verileri cekemiyor dogal olarak.

Sorum su;

dbo. harflerini tableden nasil silip tablenin ismini olmasi gerektigi gibi yaparim.yani dbo.yazarlar yerine table ismi sadece yazarlar olmali.Rename olarak denedim ama olmuyor.Bir fikri olup yardimci olabilecek kimse varsa cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler.

web.doktor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sorun benimde başıma geldi epey uğraştım ve sorunu halletmiştim. stored procedrure kullanıyrosan epey başın ağıracak demektir.. öncelikle mssql2000 kur yada 2005 te query anlyzer kullanabiliyorsan onuda kullanabilirsin.. ben import ederken başına dbo yu ekliyordu.. veri tabanına sağ tıklayıp task>generate script ile tablonun konudu alıp query ile hosttaki veri tabanına bağlanırsan ve o kodu query ile oluşturursan dbo eki ortadan kalkacaktır..

indy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
bu sorun benimde başıma geldi epey uğraştım ve sorunu halletmiştim. stored procedrure kullanıyrosan epey başın ağıracak demektir.. öncelikle mssql2000 kur yada 2005 te query anlyzer kullanabiliyorsan onuda kullanabilirsin.. ben import ederken başına dbo yu ekliyordu.. veri tabanına sağ tıklayıp task>generate script ile tablonun konudu alıp query ile hosttaki veri tabanına bağlanırsan ve o kodu query ile oluşturursan dbo eki ortadan kalkacaktır..

Oncelikle zahmet edip cevap verdiginiz icin cok te$ekkurler, ancak bu islere biraz uzak oldugum icin net anlayamadim.Biraz daha aydinlatabilirseniz cok sevinirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5