İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sql Trigger Ihtiyaci Acil

M

meteyus

Misafir
:confused: MS SQL VERİ TABANINDA YAPMIS OLDUGUM FIYAT TABLOSUNDA PARCANO , TANIMI ,KULANILDIGI YER VE SATIS FIYATI BOLUMLERI BULUNMAKTA. 2 .TABLODA SISTEMDE MEVCUT OLAN PARCA TABLESININ ICINDE PARCANO,TANIMI,STOK TURU,LOT BOLUMLERI BULUNMAKTADIR.
PARCA TABLOSUNA GIRIS (INSERT) YAPILDIGINDA GIRILEN PARCANO YA GORE TABLE 2 OLAN PARCA TABLESINDEN PARCA NO AYNI OLAN DEGERIN TANIMINI FIYAT TABLOSUNDAKI TANIM KISMINA YAZACAK TETIKLEYICI (TRIGGER) IHTIYACIM BULUNMAKTADIR.

M

meteyus

Misafir
gerek kalmadı kendim hallettım

isteyen varsa verebilirim.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
trigger

olabilir kodlarını verebilirmisin trigger in? acıklayıcı olursa briraz daha da cok sevinirim.. belki cok zaman geçmiştir üstünden ama bi umut belki takip ediyorsundur..

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Trigger yazımı şu şeklide insert için (mssql)
Kod:
create trigger triggeradi on tabloadi for insert
as
select * from tabloadi
Bu trigger tabloadi'na insert yapıldığı an tetiklenir ve tabloadina select sorgusu çalıştırıp geriye sonuç döner.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanıltıcı olmasın lütfen konu açtığınız bölüm mySQL forumu. konu Microsoft SQL Server içindir. Başlangıç seviye kullanıcılar yanılmasın lütfen. Aynı işlem mySQL 5 sürümünde yaptırılabilir.
Kolay gelsin

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
konu doğru yerde altta
SQL MySQL Access MSSQL Oracle Veritabani Database
yazıyor

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kusura bakma direk forum isminden yola çıktım. özür dilerim, bilgi için teşekkür arkadaşa.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5