İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ssh komutları

A

..::aTi::..

Misafir
ssh komutlarının kullanımlarını gösteren tavsiye edebileceğiniz yerler varmı ?

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pico ircd.conf
dir
ls
rm -rf

:) ssh 'in kendine ait komutu yok ki

A

Misafir
KerneL32' Alıntı:
pico ircd.conf
dir
ls
rm -rf

anlatmak istediğim çok açık sanırım :rolleyes:
sen ssh la bağlandığın zaman bişey yazıyormusun bilmemde oraya yazılanlardan bahsediyoruz .

D

[DeviL]

Misafir
arkadaşın verdiği link çok karışık oraya baksanda anlamazsın sana ufak bi kaç bilgi vereyim UnreaL ircd'ler için eki aç alıntı değildir kendim hazırladım dosyayı...

D

[DeviL]

Misafir
..::aTi::..' Alıntı:
işte olay budur
sağolasın ;)
bişey değil işine yaradıysa ne mutlu bana ;) IRC'ciyiz Biz ;)
Dipnot : Forumda herkes akıl vermek yada dalga geçmek konuyu dağıtmak yerine bilgisini paylaşmaya çalışsa daha güzel olur sanırım.

KerneL32' Alıntı:
pico ircd.conf
dir
ls
rm -rf

anlamadığın şeylere bile yorum yazmaya niye bu kadar çok bayılıyorsun ?

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@[DeviL]

Senin ile hic surtustuk mu ?

Veya sana simdiye kadar hakaret edici kirici birsey soyledim mi ?

Anlamadigimi dusundugun seyler hakkinda yeteri kadar bilgim var merak etme. Sen ircd ile ugrasiyorsun ama ben ( abim ile birlikte ) 99 'da bilgisayar linux kurabilmek icin sabahladigimizi hatirliyorum.

Bunun tartismasini yapmak veya laf yaristirmak bile sacma o yuzden artik cevap yazmayacagim ve okumayacagim da bosuna yazma istersen ...

Ne zaman sana hakaret edersem o zaman hakaret edersin. Ne zaman sana kirici birsey soylersem o zaman kirici birsey soylersin ...

"IRCD 'YIZ BIZ"

"WEBCIYIZ BIZ"

"LINUXCUYUZ BIZ"

"WINDOWSCUYUZ BIZ"

"BILMEM NEYIZ BIZ."

Kolay gelsin ...

NOT : Bu Mesaji Kendim Yazdim Alinti Degildir ...

A

Misafir
KerneL32' Alıntı:
@[DeviL]

Senin ile hic surtustuk mu ?

Veya sana simdiye kadar hakaret edici kirici birsey soyledim mi ?

Anlamadigimi dusundugun seyler hakkinda yeteri kadar bilgim var merak etme. Sen ircd ile ugrasiyorsun ama ben ( abim ile birlikte ) 99 'da bilgisayar linux kurabilmek icin sabahladigimizi hatirliyorum.

Bunun tartismasini yapmak veya laf yaristirmak bile sacma o yuzden artik cevap yazmayacagim ve okumayacagim da bosuna yazma istersen ...

Ne zaman sana hakaret edersem o zaman hakaret edersin. Ne zaman sana kirici birsey soylersem o zaman kirici birsey soylersin ...

"IRCD 'YIZ BIZ"

"WEBCIYIZ BIZ"

"LINUXCUYUZ BIZ"

"WINDOWSCUYUZ BIZ"

"BILMEM NEYIZ BIZ."

Kolay gelsin ...

NOT : Bu Mesaji Kendim Yazdim Alinti Degildir ...

Kernel32' Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KerneL32
pico ircd.conf
dir
ls
rm -rf

ssh 'in kendine ait komutu yok ki

yahu ben bu işlerden anlamam böle sizin gibi php mysql üstadlarından bişiler kapmaya çalışan biriyim yani dalga geçilecek bişeymi ?

yani allahtan öyle biri değilim senin gibileri görünce şükrediyorum 40 yılda aradığım bişeyi burda sorma gafletinde bulundum bidahada olmaz sanırsam

sen 99 da linux kurmak için istediğin kişiyle sabahla kimin umrunda ben 91 de program yazıyorum desem önemli bişeymi .

excel makroda bi soru sorsan sana dalga geçecek gibi bi cevap verecek kadar bezelye beyinlimiyim hayır. çünkü kimsenin eline bişi geçmicek dimi. ben herkeze derim server olaylarından çok fazla anlamam ama istersen 2 kol bide lpt çıkışı getir takla attırıyım bilgisayara. sadece biraz pahalıya patlar sana okadar

ben şimdi 2 sene web programlama + programlama + işletmenlik + makrolama dersi verdim diyomuyum. veya 2 sene webmasterlik yaptım vs. diye. makro yazdım bilgisayar işi kendi yapmaya başlayınca ben oyun oynadım işten çıkarıldım falan euhehu keyifli günlerdi ama sana bana yararı yok.

bunları neden yazdım ? senin demeye çalıştığın heralde 99 da abimle linux kurduk boşamı kurduk der gibi bi halin var. aslına bakarsan çok fazla ukala gördüm ama senin ne yapmaya çalıştığını kestiremedim. Derdin para falansa de bakim :rolleyes:

bikaç yıl önce hakkı öcal ın bi makalesi çok hoşuma gitmişti.
bilgi önemlimi yoksa paylaşılacak kadar değersiz birşeymi gibi bir başlığı var git bul ve mutlaka oku :)

şimdi bu başlığı okumayacağına göre büyük kayıp içindesin. :)

NOT : Bu Mesaji Kendim Yazdim Alinti Degildir .. :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5