İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ssh konsol nasıl kurarım ve servere bağlanırım.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ssh konsol nasıl kurarım ve servere bağlanırım. bilmiyorum.

apache ve gerekli yazılımları kurmam gerekiyor.

ne yapcam:(

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
SSH konsol Putty: http://www.tartarus.org/~simon/putty-snapshots/x86/putty.exe
Programi download edip actiginda, hostname kismina server IP numarasini yazin ve open i tiklayin.

Server uzerinde bir unix yapi kosuyor ise sizde acount name soracaktir ve yonetici olarak girmek icin buraya root yazmaniz gerekcektir. Eger apache gibi yazilim kurmak istiyorsaniz makinaya root olarak baglanmaniz gerekiyor.

Login: root
Pass: server-root-şifresi

İşletim sistemi olarak hangi dagitimi kullaniyorsaniz belirtin ona gore apache yukleyebilmeniz icin gerekli komutu ve yonlendirmeleri yazalim.

Cpanel gibi bir webhost kontrol paneli kullaniyorsaniz bunun araciligi ile apache kurmaniz veya guncellemeniz daha kolay olacaktir.

Kolay gelsin.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
loi çok teşekkürler , verdiğin programla girebilidim. +reppp

diğer sorularına ise ,
centos-4 işletim
birde plesk 8.1 panelim var

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Eger serverinda sitelerin suan calisiyorsa zaten calisir durumda bir apache bulunuyordur. ancak yinede yazayim,

yum install apache
komutu ile apache nin kurulumunu baslatabilirsin, islem paketlerin download edilmesi ile baslar daha sonra kurulum gerceklesir. zaman zaman ek paketleride kurmani isteyebilir yonergeleri iyi takip etmek gerekir.

Apache download edip derlemek icin buradanda faydalanabilirsiniz,
http://www.belgeler.org/howto/apache-compile-howto-apache.html
Belgeler.org bana cok yardimci oluyor eminim sizinde bir cok ihtiyacinizi karsilayacaktir. Imkaniniz varsa bir kac degisik linux dagitimi kurarak localde denemeler yapabilirsiniz, eminim sizede cok sey katacaktir. Ben, Fedora Core kullandigim donem cok sey kazandim. Suan Ubuntu kullaniyorum, ubuntu uzerinden windowsda yaptigim bir cok seyi yapabiliyor, mp3 dinleyebiliyorum, msn(sadece msn degil ICQ, yahoo, ve bir cok online iletisim servisi) e baglanip chat yapabiliyorum.

Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5