İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sshden mysqlu yüklerken execution hatası!

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir önce ki konuda anlatılan sorun gibi benimde benzer bir sorunum var.Mysql 40 mb'lık db'yi sshden yükledim. Fakat şimdi 70 küsür mb'lık bir db'yi yüklerken hata mesajı ile karşılaşıyorum.

Kod:
[root@brute yeni]# mysql -u lcdplzm -p lcdplzm_yeni < lcdplzm_backup.sql
Enter password:
ERROR 1064 (42000) at line 507716: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '<br />
<b>Fatal error</b>:  Maximum execution time of 30 seconds exceeded in <b>' at line 1

php.ini de execution zamanı 500 olarak ayarlı şu anda. Buna rağmen hatayı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
httpd ve mysqld sunucuları restartlandı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
MySQL'in hatası değil o, SQL dosyasının içine bir yerde hatalı bir SQL kodu yazılmış, içeriği de o php error texti. O oraya nasıl girmiş bilemiyorum tabi. Onu elle silersen veya --force ile yükletirsen, probleme rağmen sql'i girmeye devam edecektir. Yükleme sonrasında bu zorla girmeden dolayı kaynaklanabilecek bir hata olma olasılığı da var olmama olasılığı da var. SQL biliyorsan dosyayı aç bak, yoksa --force ile dene.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
--force ile girmeyi biraz daha açık anlatırmısınız, desolate uyudu bu işle ben uğraşıyorumda şu anda. makinada girmediğim limit confu kalmadı :)

sql 70mb civarında açmaya kalksamda sorunla karşılaşırım gibi duruyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
-f, --force Continue even if we get an sql error.

SQL hatası alsak da devam edelim diyor.

Örneğin

# mysql --force -u kullanıcı -p database < /yedek/x.sql

Problemli bölge ve bağlantılı kısımlarını giremeyecek ancak alttaki ilk düzgün bloktan dataları girmeye devam edecek yani. Problemin tablo yaratma alanında olduğunu düşünürsek tablo yaratılamayacağı için aşağıdaki data girmelerde çalışmayacaktır mesela, ama o problem gereksiz bir yerdeyse alttan devam eder sorunsuz. O yüzden %100 bir verimi olup olamayacağını bilemeyiz.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
[root@brute yeni]# mysql --force -u lcdplzm -p lcdplzm_yeni < lcdplzm_backup.sql
Enter password:
ERROR 1064 (42000) at line 507716: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '<br />
<b>Fatal error</b>: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in <b>' at line 1
[root@brute yeni]#

aynı hatayı yeniledi

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hatayı yazar ama girmiş olması lazım. Ayrıca şu backup dosyasının ilk 5-6 satırına bir bakalım bence.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
yok girmemiş sqlu normalde 30 tane tablo vardı, şu anda 15 tablo var. sqlu bilgisayarıma çekmeye başladım, 70mb civarında inmesi ve sqlu açabilmem 45dk falan alıcak sanırım. 45dk kadar sonrailk 5-6 satırını yazarım. tşkler.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Yanlis php.ini dosyasini editlemissin. Dogru dosyayi editleyerek execution time i arttir.
Dogru dosyanin dizinini bulmak icin asagidaki komutu calistir ve php.ini dizinini belirle.
Degisikligi yaptiktan sonra 'service httpd restart' ile apache yi kapatip ac.

PHP:
<?
phpinfo(1);
?>

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biraz zor olmasına rağmen bahsi geçen db'yi text editöründe açtım. Ve hatada yazılı olan satıra baktım <br> fatal error vs. yazıyordu. Muhtemelen yedek alınırken zaman aşımına uğrayıp yedeği tamamlayamadı. Bu yüzden 30 tane tablo yerine sadece 15 tanesini alabildi. SQL'i çalıştırdığımızda da 507716. satıra gelince <br> kodunu görüp hata mesajını verdi.

Ohh, sonunda çözdük. Atay'la kafayı yemek üzereydik :) Yardımı geçen, öneride bulunan herkese teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Zorluğa gerek yoktu söylemiştim. MySQL service monitor, php.ini'deki direktiflerden bana ne yahu filan diye sızlanıyordu dün gece siz uğraşırken:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5