İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SSL Kurulumu hakkında yardım!!

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba çalıştığım şirket için sanal mağaza açıcaz online satış olacak bir ton ssl çesidi var bunların arasındaki fark ne? ve nasıl kurulumu yapılıyor dedicated
server'a üzerine. yoksa aldığımız yermi kurulumu yapıyor bilgi verirseniz sevinirim.

1.Standard U.S.
Merchant Account
Setup-fee** $89.00
Discount rate 2.49%
Per-transaction fee $0.35
Monthly
Statement Fee $20.00

2.International
Merchant Account
Setup-fee** $399.00
Discount rate 5.45%
Per-transaction fee $0.00
Monthly
Statement Fee $35.00
Annual Fee (varies)

* If your business type is included in the Specialty Industries list, you should select the Specialty Merchant Account option.
** The account setup-fee is non-refundable.
*** Your site MUST have it's own shopping cart. If your site doesn't have a cart, you can build one with WebSite Complete -
no technical programming skills required! More Info

ikinci seneçek türkiye içindeki bankalar için kullanılıyor sanırım turkey yazıyor.

HiTech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SSL sertifikaları hakkında bilgi vermek istiyorum

SSL sertifikaları hakkında bilgi vermek istiyorum : Sertifikaların farklı farklı fiyatlara sahip olmasının nedeni eğer şifreleri çözülürse (çok zor !) ödeyecekleri tazminatlara bağlıdır. Buna onlar garanti bedeli diyorlar. Örneklersek : 449 $ lık bir sertifikanın garanti bedeli 10.000 $ dır. 49 $ bir sertifikanın ise 50 $ ikiside aynı işi yapmıyor mu ? Şifreleme konusunda evet hiçbir fark yok. Ancak pahalı olan sertifikanın birden çok subdomainde kullanılabilir olma özelliği de var. Fakat bu genelde pek lazım olan bir şey değil. Kurulum konusuna gelince sertifika satan siteler bunu adım adım anlatıyorlar nasıl kurulur, nasıl yedeklenir v.s. Benim ingilizcem yok diyorsanız. O zaman onların partneri olarak çalışan yerli siteler var. Fiyat örneklerini de aldığım bir tanesinin adını vereceğim : http://www.instantssl.gen.tr

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Sanal mağaza için bankaların pos çözümlerini öneririm.

B

beynit

Misafir
HiTech' Alıntı:
SSL sertifikaları hakkında bilgi vermek istiyorum : Sertifikaların farklı farklı fiyatlara sahip olmasının nedeni eğer şifreleri çözülürse (çok zor !) ödeyecekleri tazminatlara bağlıdır. Buna onlar garanti bedeli diyorlar. Örneklersek : 449 $ lık bir sertifikanın garanti bedeli 10.000 $ dır. 49 $ bir sertifikanın ise 50 $ ikiside aynı işi yapmıyor mu ? Şifreleme konusunda evet hiçbir fark yok. Ancak pahalı olan sertifikanın birden çok subdomainde kullanılabilir olma özelliği de var. Fakat bu genelde pek lazım olan bir şey değil. Kurulum konusuna gelince sertifika satan siteler bunu adım adım anlatıyorlar nasıl kurulur, nasıl yedeklenir v.s. Benim ingilizcem yok diyorsanız. O zaman onların partneri olarak çalışan yerli siteler var. Fiyat örneklerini de aldığım bir tanesinin adını vereceğim : http://www.instantssl.gen.tr

Ben tam olarak böyle düşünmüyorum , SSL sertifikalarının aralarında fiyat farkının olmasının temel nedeni Browser uyumluluğudur . Çünkü 128 Bit olarak crypt edilmiş bir verinin pratik olarak kırılması pek mümkün değildir.

Sertifika almadan , hangi browserları desteklediğine mutlaka göz atınız .

www.ev1servers.net adresinde 4.95$ 'e bile SSL sertifikası alabilirsiniz , hatta www.freessl.com adresinden free ssl sertifikası bile alabilirsiniz.

HiTech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru, bowser uyumluluğu da fiyat belirleyici. Piyasada satılan onaylı her SSL sertifikasının 30 günlük free (deneme) versiyonları var. Bununla browser uyumluğunu test edebilirsiniz. Tamamen bedava olanlara ben rastlamadım ama varsa da pek tavsiye etmem.

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
free ssl den bir aylık deneme sürümü aldım hala eski plesk ssl'li gözüküyor :( ben ikinci seceneği almaya düşünüyorum

2.International
Merchant Account
Setup-fee** $399.00
Discount rate 5.45%
Per-transaction fee $0.00
Monthly
Statement Fee $35.00
Annual Fee (varies)

aldım kurdum diyelim alacağım script yabancı sanal pos entegresi yok herhalde http://www.ecommercetemplates.com/payment_processors.asp 12 tane ödeme şekli var buna sanal pos entegre edebilirmiyim anlamadım gitti şimdi fark ettim bakarsanız çok sevinirim bu arada bildiğiniz türkçeleştirmesi kolay bir script bilen varmı tasarımı kolay bir şekilde değiştirebileceğim ve ssl ve sanalpos da sorun çıkarmıyacak para sorun değil bütün önerilerinize açığım yardımlarınız için teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5