İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SSL Sertifikası Kurmak?

risingstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ,
Ama tör olarak bir oscommerce üstüne alışveriş sitesi kurdum 2checkout sistemini kurdum şimsi ise ssl almak istiyorum ancak bu konu hakkında hiç bilgim yok ip satın almak gerekiyormuş sanırım bu nasıl yapılıyor en ucuz hangi fimadan almalıyım bu konuda bilgiliarkadaşlar vardır eminim yardımcı olacak varsa msn adresini bana yollasın bir zahmet.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Server senin mi?

Kullandığın panel ne?

Bir Dedicated IP birde SSL sertifikası alcaksın

risingstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba reseller kullanıyorum dedicated değil,
cpanel kullanıyorum,
Ve dedicated ip almayı kurmayı bilmiyorum
SSL sertificakalrı 15 dolardan başlıyor en ucuz comado sanırım ondan alıcam ama önce şu ip işini halletmek istedim.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Server senin değilse reseller aldığın yere bir adet dedicated IP ye ihtiyacın olduğunu söyle. Onlar sana sağlayabilirler sadece.

Ayrıca WHM de kontrol et SSL kurma yetkisini sana vermişler mi. Yani solda menülerde görünüyor mu diye.

risingstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet görünüyor tıklayınca ayar menüsü çıkıyor o zaman ben önce bir dedicated ip bulayım bu satınalınamıyormu ya

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
satın alınır ama dediğim gibi dışardan IP alamazsın server sahibin senin için DC den alabilir ancak

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
server senin değil ise reseller aldığın firmaya söyle halletsin derim uğraşma kendin ver adamlara kursunlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5