İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Standart bir soru ; Nereden başlamalıyım?

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlar.

Başlıkta da değindim, standart ve klasik bir soru olacak. Ama gerçekten ihtiyacım olduğu için soruyorum, laf olsun diye değil :) Yaklaşık 10 sayfa gezindim, daha önce açılmamış sanırım.

Burdaki arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak gerekirse..

C++ diline başlamak istiyorum. Nereden başlamalıyım? (sorumun temeli bu.)

PHP ve Visual Basic dillerinde kendimi geliştirdim. Bu iki dili de işimi görecek şekilde kullanabiliyorum. PHP nin C, C++ ve türevi unix tabanlı diller grubunda olması sebebiyle öğreneceğim C++ dilinde yapı olayını çabuk kavrayacağımı düşünüyorum. Tabi ikisi farklı amaçlar için kullanılan diller oldukları için çokta etkisi olmayacaktır.

Bu noktada, C++ gibi kuvvetli ve geniş çaplı bi dile başlamak için, hangi yolu seçmeliyiz. Yani, "C++ den önce şunu öğrenirsen işin kolaylaşır, önce şu olayı bi kavra, önce şu kitapdan başla, önce şu örneklerden başla" gibi önerileriniz varsa bilmek isterim.

Şimdiden teşekkürler.

ibrahimd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede, programcılık cevizden öğrenilir :)
php öğrenmeme katkısı büyük olan bir forumdur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5