İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sub domain SEDO

Ntie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar; elimde olan sitelerimden bir tanesinin subdomaini günlük 200 tekil hit aliyor ve hepside googleden,
Ben sadece subdomaine sedo parkink alabilirmiyim ? iframe felan aciliyormus vs. vs.. ve sadece subdomainimi yönlendirsem anasayfadan hiç birşey yönlendirmezsem ne olur ? aydınlatırsanız çok sevinirim..

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Subdomaindeki index dosyanı sedo.com/domainadresin.com 'a yönlendirmen yeterli olacaktır subdomaini park etmek için.
Sedo'nun buna birşey diyeceğini sanmıyorum çünkü kendisi buna izin veriyor.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ne yani
mesela www.aaa.com yerine bbb.aaa.com u yönlendireceksin ve www.aaa.com aktif bir sekilde duracak.
Buna sedo nun izin verecegini hic sanmiyorum. Zaten sedo ya giris yaparken sana domainismi.com seklinde giris yaptiriyor

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1. seviye alan adları kabul edilecek yazıyor. com.tr bile sakıncalı olma ihtimali var..

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. seviye alan adları kabul edilecek yazıyor. com.tr bile sakıncalı olma ihtimali var..

Sedodaki bir domain sallama.sedodakidomain.com olarak bir subdomain salladığında parking sayfası çıkıyor.Merlin'in dediği gibi yaparsa sorun olacağını sanmıyorum.

Ntie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani sonuç olarak Ben Subdomain ile Parked Yapabiliyormuyum ?
+ Okudum kadarıyla birisi türk sitelerin hitlerini kabül ediyor diğeri ise etmiyor dior ?

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kaç bin kere söyledim :) Ama her zaman söylemeye devam edeceğim sanırım.. :) Sedo veya herhangi bir Park sistemi kimseye durduk yere para kazandırmak için bu işi yapmıyor. Heh domaini hiç kullanmazsın sedoya yönlendirirsin ve subdomainin de domaine yönleneceği için sedodan para kazanabilirsin ama senin www.deneme.com da siten açık ve den.deneme.com'u sedoya atarsan sorun oluşturur. Ayrıyetten ben bir ara xxx.sitesi.com gibi altdomainler atılabilir mi diye düşünürken bir yerde hayır cevabı bulmuştum ama o garanti olmayabilir. Ama mantıken kabul edilmez gibi...

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Kullanmadığım domainler var, sedo nun para verdiği yok. Konu açsam kaç eder diye "reg fee" diyecekler. Adam gibi park sistemi yok sanırım.

55 bin de 7 kişi mi tıklamış ??

Unique Views: 55,521
Clicks: 7
Revenue: € 0.26

the_alorak, bir el at, domainler boşa gitmesin :p

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kullanmadığım domainler var, sedo nun para verdiği yok. Konu açsam kaç eder diye "reg fee" diyecekler. Adam gibi park sistemi yok sanırım.

55 bin de 7 kişi mi tıklamış ??

Unique Views: 55,521
Clicks: 7
Revenue: € 0.26
the_alorak, bir el at, domainler boşa gitmesin :p

Gerçekten oldukça az. Yalnız birşey söyleyecem dün ve önceki gün sedo tarihinde 2. kez üst üste 2 tıklama ile 1 eurodan fazla kazandım. Neyse konuya gelelim kesinlikle domaine göre tema denemeleri yapmalısınız. Domain ismine en uygun kategoriyi seçtikten sonra,

MySedo>Domain Parking (old)>Optimization bu kısma girerek domaininize uygun ve aratılması muhtemel bir kelime yazın.. Bu onaylanırsa yanında yeşil yanar onaylanmazsa sarı veya kırmızı kalmaya devam eder.. (hemen aktif olmaz ama kırmızı olursa reddedilmiştir, sarı ise inceleniyor demektir)

Sonra tema da çok önemlidir konunun ciddiyetine göre tema seçilmelidir
MySedo>Domain Parking girip, sol altta domain parking yazan kısmın altından Optimizer i seçin ve domainlerinize uygun temayı bulun.. Kesinlikle işe yaramaz demeyin. Zaten tıklanan domainlerde uygulamadım ama hit alıp tıklanmayan domainlerde resimli temalar epey etkili oluyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5