İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sub Domain Sorunu

UltraVB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar, öncelikle yanlış yere mi konu açtım tam bilemiyorum ama konu birazda hostingle alakalı..

arkadaşlar benim 2 tane serverım var biri windows birisi linux. Ben windows.site.com ve linux.site.com yapmak istiyorum. yani bi domaini 2 server da da kullanmak istiyorum. ama nasıl yapıcam

lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
şimdiden teşekkür ettim.

ayturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar, öncelikle yanlış yere mi konu açtım tam bilemiyorum ama konu birazda hostingle alakalı..

arkadaşlar benim 2 tane serverım var biri windows birisi linux. Ben windows.site.com ve linux.site.com yapmak istiyorum. yani bi domaini 2 server da da kullanmak istiyorum. ama nasıl yapıcam

lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
şimdiden teşekkür ettim.

Domain'e ait kontrol panelinden DNS ayarından yapabilirsin.

Hosting ile alakalı değil...

Alt sunucu oluşturup buna hangi alt sunucuya ait IP girilecekse onu girersin ok...

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
domainin dnsleri hangi makinedeyse o makineden bir A ekleyin.

digermakine.site.com A IP

diğer makinedede yeni bir hesap açarmış gibi hesap açın domain kısmına yeni oluşturduğunuz A'nın adresini girin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5