İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

subdomain i IP ye yonlendirme

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam. cpanel de bir sub domain açtım. irc.xxx.com gibi. bu irc.xxx.com u 123.123.123.123 nolu IP ye irc olarak yonlendırmek istiyorum. http olarak domain yonlenıyor. fakat irc client ( mirc falan ) irc.xxx.com yaptıgımda sunucuya baglanmıyor. irc sunucusunun portu 6667.

cmd den ise ping irc.xxx.com yaptıgımda yonlendırmek istedigim IP ye yonlenmedigini goruyor, xxx.com un IP adresini alıyorum. Bilgisi olan varmı ?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
cpanelden kaldır subdomaini WHM den bu subdomain için bu IP'ye bir A record ekle Edit DNS bölümünden sorun çözülür

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bahsettiğim gibi cpanel kullanıyorum. Senin bahsettiğin WHM bölümünü veya dns ile ilgili bir bölüm göremedim.

B

Baria

Misafir
DNS ZONE den yapıcaksın aç sub domaini gir DNS ZONE anlayacaksın :)

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla kendımden utanıyom bunu bir aptalın anlayacagı sekilde anlabilirseniz sevinirim :D aptal deilim ama kendimi ole hissetmeye basladim sayenide.
Soyle adım adım 1 bunu yap iki bunu yap fana

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
WHM yoksa yani reseller yada sunucu sahibi değilsen sunucu sahibine söyle o yapsın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5