İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Subdomain yerine html optimizasyonu

S

Semih

Misafir
iyinet sadece bu olayı siteleri için degil akla hayale gelecek her kelime, cümle, olasılık için yapmış. Yani sizin tahmin etmediginiz ama varmıdır diye düşündügünüz hersey iyinet subdomainlerinde mevcut.

Boyle olunca hem google sayfaları gereksiz linklerle dolmuş oluyor. Herkes bunları yapmayı düşünüyor ama bu yazıları okuayn tum webmasterlar ugraiıp boyle sayfalar hazırlarsa, o zaman işin sonu gelmez. Bende iyinet bu uygulamasıyla tüm webmasterların emeklerini kullanmıs oluyor.

S

Semih

Misafir
Ayrıca ben bu sayfaların elle yapıldıgını zannetmiyorum, kesinlikle auto subdomain programı kullanılmış, indexleme konusunda da incelemelerim sonucunda;

örnegin googleda arattınız "2005 turkiye güzeli" tabiyki iyinete yolunuz düşecek (çünkü o kadar çok linki varki!) sonra iyinetin ilgili sayfası içinde iyinete kayıt olurken kullanılan keywordlerde 2005 geçiren herhangi biri veya turkiye yazan herhangi biri iyinetin sayfalarında çıkıyor

örnegin : 2005 yemek listesi - burada 2005 geçtigi için içerikle alakasız olsada iyinetin sayfasında çıkmış oluyor

P

postmodern

Misafir
Katılıyorum, ben yabancı trafikte keyword se trafiği kullanıyorum ama keywordleri cps sponsorumun arama eşlemeleri ile sitelere kanalize ediyorum. Ve bu kadar anlamsızlık yok %95 alakalı bir yere çıkıyor. Zaten merak etme fazla uzun sürmez iyinetin bu olayları, dikkat edersen kendiside arama sonuçlarına adsense koyamıyor, yani oda olayın farkında korkuyor. Zar attı bakalım tutarsa...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
akrep burcu denince de akreptoplist.com cikiyor muhahahhahahhaha anlayin artik.
ya elinde patlar yada yuzunde bence:)
hadi bakalim

S

Semih

Misafir
Zar attı ama hiti ve trajı katladı, bu riske girip, hitini 10 a katladı, bakalım bu haksızlıga google dan nasıl bir yanıt gelecek. eger banlanma olmazsa bu işin cılkı çıkar, benim tahminim.

Hadi google hiti arttırmak içn yapılırda bu kadarda abartılmaz, boyle bir uygulama yapan yabancı site varmı merak ediyorum (ben hiç rastlamadım ama) Eger yoksa bu kadar abartan Türkiye adına yine itibar zedeleyici bir durum oluşuyor.

Sonra diyoruz neden Yabancılar Türkler'den çekiniyor neden sitelerimize Yabancı reklamlar alamıyoruz. Cevabı basit aslında!!! BU düşünce ile gidersek ilerleyen yıllarda da fazla değisen birşey olmayacak...

P

postmodern

Misafir
Banker Kastelli hikayesi :)

Yurtdışında bu iş dallara bile ayrlmış durumda hedef keywordler için çalışanlar vede az aratılan çok keyword sayfaları indexletenler var. Uzun süredir bu iş dönüyor CPS ile para kazananlar yapıyor. Ama bu kadar pis olmamıştı :) Ben yabancı trafikte 1.5-2 yıldır bu işi yapıyorum. Bu işi böyle alengirli daha doğrusu agresif yapanların 1 günde google dan temizlendiğini bilirim ( yabancı site ). iyinet'e bol şans.

yolte

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Semih' Alıntı:
Zar attı ama hiti ve trajı katladı, bu riske girip, hitini 10 a katladı, bakalım bu haksızlıga google dan nasıl bir yanıt gelecek. eger banlanma olmazsa bu işin cılkı çıkar, benim tahminim.

Hadi google hiti arttırmak içn yapılırda bu kadarda abartılmaz, boyle bir uygulama yapan yabancı site varmı merak ediyorum (ben hiç rastlamadım ama) Eger yoksa bu kadar abartan Türkiye adına yine itibar zedeleyici bir durum oluşuyor.

Sonra diyoruz neden Yabancılar Türkler'den çekiniyor neden sitelerimize Yabancı reklamlar alamıyoruz. Cevabı basit aslında!!! BU düşünce ile gidersek ilerleyen yıllarda da fazla değisen birşey olmayacak...

Yapıyolar ama bu kadar ziyaretçilerin gözünün içine sokarak değil tabi :) Bu tür şeyler doğru yapıldığı sürece yararlıdır. İyinette bence en yakın sürede alakasız sayfaları ortadan kaldıracak ve ilişkili sayfalar yapacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5